Awaria klimy [A14XER]

dj_adamus

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:54
Imię: Adam
Auto: Astra J SportTourier
Silnik: A14XER+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów CITY
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

Re: Awaria klimy [A14XER]

#11

Nieprzeczytany post autor: dj_adamus »

Hej.
Jak myślicie dlaczego bez włączenia klimy na przycisku działa mi kompresor i klima cały czas chłodzi? Co może być przyczyną? Po włożeniu kluczyka od razu włącza się wentylator.
Czy winą może być to, że mechanik wymienił wentylator z wtyczką (gdzie jest rezystor od klimy) na jakiś niewłaściwy model??

Awatar użytkownika
Boyka

Astro-maniak
Posty: 178
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:31
Auto: Astra J
Silnik: B14NET+
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 6 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: Boyka »

Jak jest włączony nawiew na przednią szybę przy klimatroniku, to klima działa i nie jest to sygnalizowane zapaloną śnieżynką na przycisku.

dj_adamus

Astro-maniak
Posty: 84
Rejestracja: 07 gru 2007, 21:54
Imię: Adam
Auto: Astra J SportTourier
Silnik: A14XER+LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chorzów CITY
Pomocny: 2 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: dj_adamus »

Ja mam manuala.
Takie błędy sie u mnie pojawiają teraz gdy caky czas chodzi wentylator... Nie wiem gdzie dokładnie jest zlokaliziwany ten "przekaźnik sterowania wentylatorem nr 1". Czy ktoś wie gdzie to dokladnie jest?? Obrazek

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
alien

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 03 sie 2019, 7:23
Auto: Adam
Silnik: a14xer
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#14

Nieprzeczytany post autor: alien »

Przy włączonym nawiewu "tylko na szybe". ..działa tzw.odparowaniw szyby...samoczynnie załącza klimę bez ppdświetlenia(nawet w manualnej klimie) ...podobno odpowiada za to czujnik wilgotności gdzieś we wnętrzu autka.....Przełącz na nawiewu "szyba-nogi" się nie włączy..
Podejżewam że w pokrętalku od strefy nawiewu jest jakiś stycznia w skrajnym prawym położeniu"nawiew na przednią szybę"...po rozpięciu go nie powinna Klima się włączać przy nawiewu na szybku.

ODPOWIEDZ