Dziwne stuki-lewy przedni błotnik

Awatar użytkownika
skifan

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2016, 21:37
Auto: Opel Astra J SportsTourer
Silnik: 1.4NET
Województwo: śląskie

Dziwne stuki-lewy przedni błotnik

#1

Nieprzeczytany post autor: skifan »

Cześć,

Mam do Was prośbę - od pewnego czasu w mojej J-tce po przekroczeniu 120km/h zaczynają pojawiać dziwne dźwięki - ni to stuki ni wibracje.
Na autostradzie można zwariować;-)

[External Link Removed for Guests]

Zdarza się, że dźwięk ten ustaje, ale bardzo rzadko. Najpierw myślałem, że to w kabinie któryś z plastików. Teraz jestem raczej pewny, że dźwięk pochodzi z zewnątrz - podszybie lub lewe nadkole, ale nie jestem w stanie znaleźć źródła. Sprawdzałem plastik na podszybiu, potem linkę otwarcia maski, która tam przechodzi, ale nic z tych rzeczy.

Macie jakieś pomysły? Może ktoś z Was tak miał?

Pozdrawiam
Skifan

Awatar użytkownika
mily12

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2019, 12:49
Imię: Miłosz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: zachodniopomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: mily12 »

Cześć,
W mojej astrze miałem dokładnie taki sam dźwięk, ale wydobywający się z prawego nadkola. Udało mi się zlokalizować problem i teraz jest cisza.
Mianowicie winne było połączenie obu połówek nadkola. Dokładnie nad środkiem koła masz taki łącznik, gdzie 3 "palce" z przedniej części nadkola wsuwają się w tylną. Jeżeli nie rozwiązałeś jeszcze tego problemu to musisz spróbować usztywnić to połączenie. Ja na próbę spiąłem to wszystko trytką i dźwięki ustały. Teraz pozostaje poszukać innego sposobu na spięcie tego razem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Usunięty użytkownik 863482

#3

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 863482 »

Problem znany w UK, wystarczy na tej całej szerokości połączenia wstawić grubszy filc/gąbkę i jest cisza.

gonzo103

Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 25 paź 2016, 22:26
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: gonzo103 »

Również u mnie występował identyczny dzwięk. Powodem był brakujący kołek plastikowy trzający nadkole ( ten na samym dole od wewnątrz). Przy prędkościach autostradowych nadkole uderzało o nadwozie. Po uzupełniuniu kołeczka cisza:) Także poruszaj wszystkimi plastikami a napewno znajdziesz:)

ODPOWIEDZ