Tylny czujnik parkowania działa od święta

Tadzik008

Astro-maniak
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:34
Auto: Astra J
Silnik: 1.4t
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

Re: Tylny czujnik parkowania działa od święta

#11

Nieprzeczytany post autor: Tadzik008 »

To czujnik też działa na wyłączonym silniku? :) Sprawdzę, tylko mi powiedzcie, czy kluczyk na zapłon czy w ogole go nie wsadzac, czy co? ;P
Co do podpięcia pod komputer to w mojej małej mieścinie raczej ze świecą szukać dobrego mechanika, a takiego łod łopla to już w ogóle, który by posiadał op-com (bo z tego co czytałem forum to właśnie sprzęt diagnostyczny do opla) - przy okazji czy sami kupujecie jakieś interfejsy? jak to wygląda? do tej pory jeździłem starym fiatem mareą, do którego miałem kabel oraz oprogramowanie na laptopie

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4535
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,288kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 22 razy
Pomocny: 69 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Tadzik008 pisze:
25 lip 2019, 12:34
To czujnik też działa na wyłączonym silniku? :) Sprawdzę, tylko mi powiedzcie, czy kluczyk na zapłon czy w ogole go nie wsadzac, czy co? ;P
...a to mnie zastrzeliłeś...nie wiem. To co napisałem jest możliwe.Ja mam AH ,a Ty innego Opla.Spróbuj. Włóż kluczyk i przekręć go,ale nie odpalaj silnika.Wrzuć wsteczny i zbliż jakąś przeszkodę do czujnika.Dowiesz się czy działa.Wydaje mi się,że powinien-ale to tylko gdybanie,nie potwierdzone .

Tadzik008

Astro-maniak
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:34
Auto: Astra J
Silnik: 1.4t
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#13

Nieprzeczytany post autor: Tadzik008 »

A widzisz, nie zauważyłem, że Ty masz Astrę H. Sprawdzę. chociaż i tak myślę, że bez zdjęcia zderzaka się nie obejdzie.

Dodano po 3 godzinach 14 minutach 14 sekundach:
Czujnik nie działa na zapłonie. Wrzucałem wsteczny i sam podchodziłem do auta, nie dawało glosu.
Teraz tak: Zderzak zdjęty, na kablach, czujnikach, stykach po rozpięciu kostek brak oznak wilgoci, korozji etc. brud tylko na zewnątrz kostek.
Przedmuchanie (ponieważ nie miałem pod ręką nic czym mógłbym wyczyścić i tak już czyste styki i wtyczki) i wyczyszczenie z zewnątrz, założenie na nowo - odpalam auto, niby nic się nie dzieje cofając. wyłączam. odpalam znowu, naciskając tym razem przycisk czujnika parkowania po przekręceniu na zapłon przed odpaleniem. odpalam, wsteczny cofam - czujnik z jakimś opóźnieniem ale się odpalił. jadę zaparkować, cofam, czujnik się odpala z opóźnieniem. Wjeżdżam na miejsce parkingowe, wyrównuję i cofam ale tylko odrobinę - czujnik nie odpala się wcale.
Nie wiem już o co tutaj chodzi, ale wydaje mi się że potrzebuje kogoś z interfejsem żeby się podłączyć bo sam w tej chwili takowego nie posiadam. Nie wiem też czy odpalenie czujnika za drugim razem to kwestia mojego przyciśnięcia przycisku, czy sam z siebie się włączył. jeszcze potestuje...

Usunięty użytkownik 864746

#14

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

Chyba będzie potrzebna kalibracja jeśli ruszasz w przeszkodę i brak reakcji.

Tadzik008

Astro-maniak
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:34
Auto: Astra J
Silnik: 1.4t
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: Tadzik008 »

Chodzi o to, że przy wrzuceniu wstecznego przycisk na desce się nie zapala nawet, a żaden błąd nie wyskakuje na ekranie. Nie sprawdzałem interfejsem, bo go nie mam a może by coś wyszło.
Kalibracja tzn? ASO i zgłoszenie problemu?
A i dodam, że po tym co opisałem w poprzednim poście odpiąłem znów klemę i po 30 min wróciłem do auta, czujnik nie działał.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#16

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Jeśli jeden czujnik padnie, cały tył może nie reagować lub zacinać się. W innych Oplach, np. Zafirze dokładnie pokazuje nr błędu na komputerze, tzn. który czujnik jest uszkodzony. Masz fabrycznie zamontowane czujniki, czy później dodane?
Ostatnio zmieniony 25 lip 2019, 23:19 przez Adler, łącznie zmieniany 1 raz.

Tadzik008

Astro-maniak
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:34
Auto: Astra J
Silnik: 1.4t
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: Tadzik008 »

Czujniki są fabryczne

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#18

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Diagnostyka OP-COM'em.
Czy tym interfejsem skasuje błędy?
Op-com poradnik, uruchomienie, rozszerzenie komputera, błędy

Problem z czujnikami pojawia się nie tylko w Astrach J. To słaba strona producenta.
Nawet po deszczu, w śniegu potrafią wariować. Czasem przeszkadza im wystająca rejestracja. :)

Tadzik008

Astro-maniak
Posty: 92
Rejestracja: 23 lip 2019, 23:34
Auto: Astra J
Silnik: 1.4t
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 4 razy

#19

Nieprzeczytany post autor: Tadzik008 »

Rozumiem, jednakże u mnie nie chcą się odpalać nawet a co dopiero mówić o problemach z ich wskazaniami :(

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

#20

Nieprzeczytany post autor: Adler »

Ale odpalają się co jakiś czas, tak pisałeś wcześniej... :roll:

ODPOWIEDZ