Woda na dywanie kierowcy astra j

PanTeutates

Astro-maniak
Posty: 646
Rejestracja: 17 kwie 2022, 5:32
Auto: Astra k
Silnik: 14xft
Rocznik: 2017
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 52 razy
Pomocny: 25 razy

Re: Woda na dywanie kierowcy astra j

#11

Nieprzeczytany post autor: PanTeutates »

Czyli trafiłem: bullseye :D
Do WZAJEMNEJ pomocy.
Nawet nie przywitałes się,
czyli w 4l masz regulamin forum.
.

slimak

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 08 kwie 2022, 8:29
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 16 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: slimak »

Ja mam teraz problem z wodą w samochodzie, po trasie 3h kałuża pod nogami. Przyczyna: popękany jakiś zbiorniczek z klimy, który powinien odprowadzać wodę na zewnątrz, a skrapla się do środka. Znajduje się on w tunelu środkowym pod deską rozdzielczą.

Dodano po 4 minutach 46 sekundach:
Tak to wyglądało po 3h jazdy w upalny dzień:
1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
PITFOL

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2023, 22:31
Imię: Piotr
Auto: Astra J
Silnik: A 14 NET
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#13

Nieprzeczytany post autor: PITFOL »

Witam forumowiczów,
chciałbym odświeżyć temat cieknącej wody. Może pomoże to zaoszczędzić czasu, pieniędzy i nerwów innym osobom mającym podobne problemy. U mnie pojawił się podobny problem cieknącej wody nie wiadomo skąd. Dziesiątki minut grzebania i podglądania skąd może się lać i nic. Parę razy demontaż podszybia, już nawet umówiłem się na demontaż deski i pojawiło się światełko w tunelu w postaci lakiernika i montażysty szyb. Parę minut lania wody po szybie w różnych miejscach, jest woda i jest diagnoza. Potwierdziła się po wycięciu szyby. Zamiast pisania zamieszczę fotki i sami zobaczycie gdzie tkwił problem.
1.jpg
1.1.jpg
2.jpg
2.1.jpg
Źle położony klej po stronie kierowcy powodował przeciek, co ciekawe ujawnił się dopiero po 3 latach użytkowania samochodu, wcześniej tylko dwa razy pojawiło się kilka kropel wody na dywaniku ale potraktowałem to jako przeciek z wentylacji albo jakąś niegroźna skroplinę i tyle aż do września tego roku. Na dywaniku bajoro, ręczniki, wykręcanie wody i wnerwianie się.
Po stronie pasażera prawidłowe ułożenie kleju, z resztą sami widzicie.
Po oczyszczeniu i ponownym wklejeniu szyby samochód był przetestowany w dosyć ciekawy sposób :lol:
2 godziny pod deszczownicą i zero wody w środku.
Mam nadzieję, ż komuś pomogę tym postem.
Życzę wszystkim spokojnego użytkowania swoich pojazdów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kruszon91

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2021, 18:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14Net
Rocznik: 2012
Województwo: śląskie

#14

Nieprzeczytany post autor: Kruszon91 »

Witam, mam problem z wodą na wykładzinie kierowcy. Na dywaniku nic nie widać, tylko wykładzina jest mokra. Nie tak jak to w poście wyżej, że woda stoi, ale czuć mocną wilgoć po dotknięciu wykładziny. Co skutkuje również parowaniem szyby przedniej w dni z dużą różnicą temperatur. Jakaś podpowiedź od czego zacząć?

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 467
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Zdjąć boczek konsoli środkowej i pomacać rurki od nagrzewnicy czy nie ciekną.

Ciekawe czy ktoś świadczy usługę testowania szczelności auta pt. zadymiamy środek generując nadciśnienie w środku i patrzymy gdzie puszcza np. przy źle wklejonej szybie, albo innych nieszczelnościach.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Kruszon91

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2021, 18:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14Net
Rocznik: 2012
Województwo: śląskie

#16

Nieprzeczytany post autor: Kruszon91 »

Niestety to nie to, relingi też zrobione i żadnej poprawy... Jakieś wskazówki co robić dalej? Ponowne wklejenie szyby to ostateczność....

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4858
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 99 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Kruszon91 pisze:
25 lut 2024, 11:02
Witam, mam problem z wodą na wykładzinie kierowcy. Na dywaniku nic nie widać, tylko wykładzina jest mokra. Nie tak jak to w poście wyżej, że woda stoi, ale czuć mocną wilgoć po dotknięciu wykładziny. Co skutkuje również parowaniem szyby przedniej w dni z dużą różnicą temperatur. Jakaś podpowiedź od czego zacząć?
Sprawdź drożność spływu z klimatyzacji oraz filtr kabinowy czy nie jest mokry...

Kruszon91

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 14 wrz 2021, 18:56
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14Net
Rocznik: 2012
Województwo: śląskie

#18

Nieprzeczytany post autor: Kruszon91 »

Filtr nie jest mokry, klimatyzacji nie używałem a i tak wilgoć się pojawiła. Jedyne co zauważyłem to jak najleje wodę na podszybie od strony pasażera to woda spływa do odpływu na środek, natomiast jak zrobię to od strony kierowcy, to nie ma takiej sytuacji i dopiero jak doleje większą ilość wody to woda spływa pod auto, ale nie środkowym odpływem a gdzieś indziej i woda leje się na kolo

ODPOWIEDZ