Przeciek w słupku a / mokra podsufitka

Gość

Przeciek w słupku a / mokra podsufitka

#1

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Witam. Posiadam astre j z 2010r 5 drzwiowa. Podczas dużych deszczow pojawia się przeciek na gorze słupka a i na podsufitce. Szukałem tematu na forum i w Internecie, ale wszystkie z nich są albo o wersji z szyberdachem albo nie mają podanego rozwiązania. Jak sprawdzić droznodc kanalikow w drzwiach? Niżej zamieszczam zdjęcia. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
piterka9

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2019, 8:49
Imię: Piotr
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Wdzięczny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: piterka9 »

Miałem podobnie. U mnie sprawę załatwiło uszczelnienie dachu pod listwami dachowymi. Jak je zdjąłem to okazało się, że w tej rynience powstały spękania lakieru właśnie w okolicy słupków i przez nie woda zaciekała do środka auta. nałożyłem na to cienką warstwę silikonu sanitarnego i już jest ok.

Awatar użytkownika
Cyprin

Astro-maniak
Posty: 152
Rejestracja: 10 lut 2019, 10:04
Imię: Wojtek
Auto: Astra G Caravan/Astra J ST
Silnik: Y17DT/A17DTR
Województwo: podlaskie
Wdzięczny: 13 razy
Pomocny: 8 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Cyprin »

piterka9 pisze:
10 mar 2020, 7:57
U mnie sprawę załatwiło uszczelnienie dachu pod listwami dachowymi.
Ten sam problem miałem w Astrze G. Silikon pomógł. 👍

robertsz

Astro-maniak
Posty: 411
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 24 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

U mnie po sporej burzy zauważyłem wodę na przednich dywanikach, obmacałem wszystko - podsufitka była mokra wzdłuż całej przedniej szyby i słupki od góry do połowy wysokości. Pomogło wyjęcie i wklejenie ponowne przedniej szyby. Fachowcy od szyb twierdzili, że szyba była wklejona poprawnie i że to na pewno cieknie gdzie indziej, a jakoś po jej ponownym wklejeniu od 2 lat jest suchutko. Ale listwy dachowe są równie prawdopodobne. Tylko nie stosujcie do tego typu zabiegów silikonów sanitarnych - są na bazie octu i powodują korozję.

smerf91

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 23 mar 2012, 15:18
Imię: Paweł
Auto: Astra IV / Astra III GTC
Silnik: 1.4 / 1.9
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

#5

Nieprzeczytany post autor: smerf91 »

W moim przypadku woda lała się w dwóch miejscach:
1. Po otwarciu klapy mamy u góry takie zaślepki owalne i tamtędy wlatywała woda- pomógł silikon
2. Podczas mycia na myjniach bezdotykowych wlatywało otworami przy trzecim światle stop - pomógł silikon

ODPOWIEDZ