Sprężarka klimatyzacji

Awatar użytkownika
Daniel299

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2019, 23:46
Imię: Daniel
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy

Sprężarka klimatyzacji

#1

Nieprzeczytany post autor: Daniel299 »

Witam, jestem tydzień po kupnie samochodu. Mam problem z rolką od sprężarki. Z każdym obrotem rolki słychać tarcie, dźwięk jest słyszalny w samochodzie na postoju oraz pod komorą silnika ale należy sie bardzo wsłuchać. Z ciągnąłem pasek który napędza rolkę i po ściągnięciu dźwięk znika. Sama rolka wydaje się być zużyta. Podczas chwytu jej w dłoń widać że ma luzy. Sam dźwięk słyszalny w wewnątrz samochodu jest bardzo podobny do tego (Dźwięk w pierwszych 5 sek. We filmiku jest opisana sprawa rozrządu, u mnie rozrząd jest w komplecie wymieniony, w tym przykładzie chodzi mi tylko o dzwięk)[External Link Removed for Guests]. Sprawa pierwsza na jakie koszta mam się przygotować, a druga sprawa chciałem sie wybrać w weekend do Wałbrzycha mam około 340km w jedną stronę. Czy z taką sprężarką sie powstrzymać czy można z tym normalnie jeździć (za tydzień jestem umówiony do mechanika)

Awatar użytkownika
akanaf

Astro-maniak
Posty: 149
Rejestracja: 29 cze 2014, 20:20
Auto: Astra IV HB
Silnik: 1.4 NET
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chybie
Pomocny: 5 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: akanaf »

W sprężarce nie ma rolki - jest koło pasowe. Mozesz podać więcej szczegółów? Na przykład jaki masz silnik, a najlepiej zdjęcie kompresora. Możliwe że padło łożysko w kole pasowym. Koszt u mechanika to może 200 max 300.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Awatar użytkownika
Daniel299

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2019, 23:46
Imię: Daniel
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Daniel299 »

Zrobiłem na szybko zdjęcie tabliczki znamionowej
72708518_2311712285808441_8482909620505935872_n.jpg
Dodam że silnik to 1.7 CDTI 110km. Co do podróży raczej się powstrzymać, czy można jechać ? ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Konraadek

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:18
Imię: Radek
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 11 razy
Pomocny: 23 razy
Kontakt:

#4

Nieprzeczytany post autor: Konraadek »


Awatar użytkownika
Daniel299

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 04 paź 2019, 23:46
Imię: Daniel
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 2 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: Daniel299 »

Dzięki Panowie za pomoc, Konraadek Obawiam się że może to być sprawa opisane w temacie który mi polecileś. Mam jeszcze jedno pytanie, czy Astry J wychodziły fabrycznie bez klimy czy klima była standardem? Pytam bo może dało by się załatwić pasek który pomija sprężarkę 🤔

ODPOWIEDZ