Stuki w z okolic przedniego zawieszenia

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

Stuki w z okolic przedniego zawieszenia

#391

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Nuki01 pisze:QR_BBPOST czy to mozliwe?
To niemalże pewne a nie tylko możliwe :lol:
Prowadniczki są wadliwe w Astrze i stukają. Kup zamiennik i zobaczysz w czym jest problem.
Najpierw przejedź się po bruku i wciśnij delikatnie hamulec, jeżeli stuki ustaną to możesz kupić prowadniczki.
161nt167

Nuki01

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2018, 21:02
Imię: Arnold
Auto: Astra J/RAM 1500
Silnik: A17DTR
Rocznik: 2011
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 1 raz

#392

Nieprzeczytany post autor: Nuki01 »

Wlaśnie tak zrobilem . jak przyhamuje to tak bardzo nie słychać.. śmieszne jest to ze wczoraj byłem wymienic klocki w ASO Opel. Zapytałem własnie o te prowadnice, mechanik powiedział ze to nie ma nic wspólnego z tymi stukami. Zamówie na Allegro i sam wymienie, Oni to chca wymienic całe , kompletne zaciski bo ich sie nie naprawia. Tacy sa mechanicy... Dziekuje za rade Krystian

Awatar użytkownika
sudziu1

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2018, 21:42
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: mazowieckie

#393

Nieprzeczytany post autor: sudziu1 »

Witam.
Ja wymieniłem amorki, łożyska amorków, łączniki stabilizatora, prowadniczki zacisków. "Stuka" to mao powiedziane, dosłownie wali na każdum dołku i z lewej i z prawej. stukał mi amortyzator i wymieniłem obydwa z poduchami i na jakiś czas było oki.
Byłem na diagnostyce - szarpakach i tam wszystko ok, nic nie stuka. Sam przy wymianie oleju przyjżałem się zawieszeniu i doszedłem do wniosku że rama silnika osadzona jest na 4 poduszkach i to jedyne możliwe co pozostało do wymiany :D
W Jce są inne z przodu i z tyłu. Nie ma zamienników. Tylko orginały. Zamówiłem około 400 zł
Wymieniam w weekend i dam znać czy to jest to.

EDIT:
CD. Rama silnika inaczej "kołyska. Poduszki tej ramy to inaczej tuleje tłumiące.

A może wystarczy dokręcić?

rafeek

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2017, 21:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: lubelskie

#394

Nieprzeczytany post autor: rafeek »

Oprócz tego że podejrzewasz tuleje sanek zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1. napisałeś że po wymianie amortyzatorów z poduszkami przez jakiś czas był spokój - czyli było tak że to one były przyczyną stuków ? Może masz znowu wadliwe?
2. znajomy tylko że nie w oplu szukał w zawieszeniu a to maglownica zdołała stukała

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

#395

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

pkt. 1 przy wymianie amorów wahacze, sanki wszystkie elementy zawieszenia układają się w innych, nietypowych pozycjach. Po montażu wszytko z czasem wraca do pierwotnego ułożenia i stuki powracają :) Wiele osób juz pisało na forach, że po wymianie czegoś tam, przez jakiś czas było dobrze i znów zaczęło stukać :)

Awatar użytkownika
sudziu1

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 paź 2018, 21:42
Imię: Jarek
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: mazowieckie

#396

Nieprzeczytany post autor: sudziu1 »

Zgadzam się. Ale tuleje sanek jutro przyjdą i wymienię je w weekend. Zobaczymy
Wtedy faktycznie jeden amorek był popsuty. teraz są suche i raczej powinno być ok. Ja zrobie zdjęcia tych starych i nowych tulei. czy będzie różnica zobaczę.

rafeek

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2017, 21:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: lubelskie

#397

Nieprzeczytany post autor: rafeek »

Zadziałałeś coś ?

Nuki01

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2018, 21:02
Imię: Arnold
Auto: Astra J/RAM 1500
Silnik: A17DTR
Rocznik: 2011
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 1 raz

#398

Nieprzeczytany post autor: Nuki01 »

Dłuuuugo mnie nie było na Forum. Jak już wcześniej pisałem miałem problemy z zawieszeniem . Stukało i stukało... Wymieniłem amortyzatory z poduszkami i nic. Jak stukało tak stukało. Przeczytałem ze ktoś poradził aby wymienić prowadnice zacisków hamulcowych. Kupiłem... i woziłem je dość długo w aucie. Patrzyłam na te śrubki z niedowierzaniem... Bylem przekonany że to na pewno nie jest powodem tych stuków. Byłem.... aż do wtorku. Przy okazji wymiany opon poprosiłem mechanika żeby mi wymienił te śrubki. jakie było moje zdziwienie gdy wracając do domu nie usłyszałem żadnego , najmniejszego stuku !. Potwierdzam. Wymiana tych prowadnic jest pierwsza rzeczą jaka trzeba wymienić gdy zacznie stukać. cena około 60 zl...a to co wcześniej wymieniłem prawie 2 tysiace... Tak mała rzecz a tak cieszy...

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#399

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

krystiano pisze:QR_BBPOST Najpierw przejedź się po bruku i wciśnij delikatnie hamulec, jeżeli stuki ustaną to możesz kupić prowadniczki.
By uniknąć kosztownych napraw i pseudo diagnoz, każdy z problemem stuków w zawieszeniu na nierównościach powinien wykonać taki prosty test.
Fajnie, że rozwiązałeś w końcu problem ;)
161nt167

Nuki01

Astro-maniak
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2018, 21:02
Imię: Arnold
Auto: Astra J/RAM 1500
Silnik: A17DTR
Rocznik: 2011
Województwo: Zagranica - UE
Wdzięczny: 1 raz

#400

Nieprzeczytany post autor: Nuki01 »

Dziekuje za pomoc .

ODPOWIEDZ