Stuki w z okolic przedniego zawieszenia

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

Stuki w z okolic przedniego zawieszenia

#351

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Lemforder.

Astraturbo140

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 07 cze 2017, 18:43
Imię: Andrzej
Auto: Atraj J
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 7 razy

#352

Nieprzeczytany post autor: Astraturbo140 »

"Ruszając kołem góra/dół potwierdził, że na górnym mocowaniu obydwu amorów czuć luz.
Po demontażu lewej poduszki, po prostu rozleciała się w rękach. A dodatkowo odboje, które są wytłoczone na poduszce po prostu częściowo były tak zbite, że w zasadzie były zrównane z powierzchnią poduszki. To wszystko razem skutkowało stukami.
Teraz w końcu można się cieszyć jazdą :)"


Powiem z tym ruszaniem koła wiszącego góra dół to jest dobry pomysł też muszę tak sprawdzić podkładając pod wiszące koło konkretną deskę z podłożonym po środku klockiem by była duża siła na symulację koła po dziurach jeśli zacznie pukać przy poduszkach to faktycznie zacznę od wymiany poduszek.
"mirpo" dzięki za wpis 8-)
Ostatnio zmieniony 31 sty 2018, 17:24 przez Astraturbo140, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 861235

#353

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

To trzeba nasunąć bądź wysunąć prosty wniosek.
Skoro na szarpaku i macaniu łyżką nie ma luzu to winna jest kolumna MacPhersona, luz góra/dół i tyle.
Ale to nic.
W zasadzie jest z 15 tematów jak coś stuka czy trzepie.
Dół, sworznie wahaczy, łączniki stabilizatora, tuleje wahacza.
Potem kierownik, końcówki a i na drążkach luz też bywa.
Napęd, piasty ich łożyska, półosie, przeguby zewnętrzne i niby nigdy nie padające przeguby wewnętrzne, potem łożyska skrzyni na wyjściach.
Czasami tył robi zamieszanie, belka ma luzy, albo któraś piasta na tyle ma luz i już tańczy.
W Astrach nowych nie wiem, ale w np. VAG-u jest geometria na tyle i się ustawia.
W F-kach robi się gumiś na poduszkach silnika, zwłaszcza skrzyni, niby na oko jest ok a jak dajesz w palnik to czujesz że silnik chciałbym wyskoczyć.
Właśnie muszę poduszkę silnika w T4 wymienić bo przy odpaleniu jest mocne jebnięcie.
Łubudubu du bum! , charakterystyczne...takie... :D
Zawias tak max 5 lat jak się po płaskim śmiga, chociaż i 10 wytrzyma jak małe przebiegu i się nie kręci na postoju.
Boże jak mnie serce boli jak widzę że ktoś kręci kołami na postoju...

RedHotChiliPeppers

Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2018, 9:07
Imię: Marcin
Auto: Astra J
Silnik: a16xer
Województwo: śląskie

#354

Nieprzeczytany post autor: RedHotChiliPeppers »

Wiecie może jakie były fabryczne amortyzatory??
Sachs olejowe?? czy jakieś inne?
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018, 10:37 przez RedHotChiliPeppers, łącznie zmieniany 1 raz.

rafeek

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2017, 21:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: lubelskie

#355

Nieprzeczytany post autor: rafeek »

Jak zmieniasz koła zima lato to widać naklejkę - S&T Polska
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#356

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

S & T Polska - czasem dopisek Zaklad w Strzelcach Opolskich :)

rafeek

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 06 maja 2017, 21:04
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: lubelskie

#357

Nieprzeczytany post autor: rafeek »

Jeśli przyczyna stuków jest taka jak na filmiku, to po co zmieniać poduszkę albo amory, kto da gwarancję że w nowych nie będzie tego luzu. Trzeba wyjąć kolumnę i zrobić prowizorkę z jakieś taśmy i sprawdzić czy stuka.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
noov

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2017, 20:03
Imię: Pauli
Auto: Astra J
Silnik: A17DTC
Województwo: pomorskie

#358

Nieprzeczytany post autor: noov »

Dotychczas wyłącznie czytałam posty w wątkach i znajdywałam odpowiedzi na swoje pytania, ale na obecny problem nie znalazłam, także mam nadzieję, że mój pierwszy post nie naruszy żadnych zasad, a Wasze odpowiedzi pomogą mi mieć szerzy obraz sytuacji :idea:

Astra hatch 1.7 CDTI, 110KM, '12 modelowy '13, silnik A17DTC, przebieg 113 tys.

Po uruchomieniu poczułam już po pierwszych kilometrach, iż niezależnie od biegu i wysokości obrotów, przy puszczaniu gazu słyszę stukot z okolic środka przedniej osi. Im większa prędkość tym nasilona częstotliwość regularnego turkotu.
Na trasie nie tracił mocy, nie wyskoczyła żadna ikonka ani komunikat, biegi wchodziły normalnie, temperatura chłodzącego w normie i tak przejechałam 650 km. Chwila przerwy i ostatnie 140 km bez zmian, a na luzie nasilone odgłosy. Żadnych bić na kierownicy ani szarpania. Po kilku godzinach resetu, musiałam dokończyć trasę i łącznie zrobiłam ponad 1100 km z tą dolegliwością. Asterix nie brał udziału z żadnym wypadku, nie było ingerencji w układy, czasami zaliczy wysoki krawężnik, sprzęgło jeszcze bierze normalnie chociaż to już ostatnia prosta do jego wymiany oraz również rozrządu. Klocki i tarcze 70%, wymiana oleju, filtrów zawsze na czas. Wymiana kół ponad miesiąc temu.

Z racji tego, że hałas nie dobiega z kół to myślę: przegub, luzy na półosi - czy prawidłowo?

Co mogło być tego przyczyną? Czy to oczywista rzecz po takim przebiegu? Przebieg w stosunku do lat uważam, że jest normalny jak dla diesla i robionych przeze mnie tras. Proszę o tipy, gdyż może źle użytkuję auto skoro do czegoś takiego doprowadziłam :D

Z góry dzięki! ;)

Astraturbo140

Astro-maniak
Posty: 75
Rejestracja: 07 cze 2017, 18:43
Imię: Andrzej
Auto: Atraj J
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 7 razy

#359

Nieprzeczytany post autor: Astraturbo140 »

"noov" To normalne w tych egzemplarzach z tego co już tu przewertowałem nie jest tak łatwo to zdiagnozować :o Pisali że wymieniali amorki i nic nie dało U manie jest ten sam problem i jedyne co chcę sprawdzić to poduszki amortyzatorów ktoś już pisał że jak rozebrał wyglądał w bardzo kiepskim stanie :?

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4826
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#360

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

noov pisze:
Po uruchomieniu poczułam już po pierwszych kilometrach, iż niezależnie od biegu i wysokości obrotów, przy puszczaniu gazu słyszę stukot z okolic środka przedniej osi. Im większa prędkość tym nasilona częstotliwość regularnego turkotu.
Sprawdz na poczatek czy ktores kolo sie nie poluzowalo, nie koniecznie przednie kolo.

ODPOWIEDZ