skrzynia biegów po raz kolejny

Awatar użytkownika
masher

Astro-maniak
Posty: 105
Rejestracja: 19 lut 2017, 12:51
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

Re: skrzynia biegów po raz kolejny

#421

Nieprzeczytany post autor: masher »

Powiedzcie mi proszę czy jeżeli uszkodzone są łożyska w skrzyni (wymagające wymiany) to czy szum słychać zarówno na wciśniętym sprzęgle jak i na biegu ? Zastanawiam się czy huczą mi łożyska w skrzyni czy łożysko koła.

U mnie objaw najbardziej jest nasilony w mroźne dni (najbardziej słyszalne w ujemnych temp. otoczenia). Hałas rozpoczyna się tak od 55-60km/h i nie zależnie, który bieg mam wtedy wrzucony (3-6). Hałas jest również jak wcisnę sprzęgło czy zrzucę na luz. Samochód ma 113k przebiegu, przy 100k miał wymieniony olej w skrzyni na Fuchsa. Nie mam problemów z wrzucaniem biegów (czasem jedynka z większym oporem wchodzi ale to czasami i głównie na nierozgrzanym silniku, później już jest ok). Drążek do zmiany biegów również nie wykazuje żadnych ruchów. Gdy temperatura otoczenia jest większa lub samochód jest dobrze rozgrzany to dźwięk znów jest o wiele mniej słyszalny.

Na przyszły tydzień jestem umówiony z mechanikiem, lecz zastanawiam się w czym może być problem? ktoś spotkał się z czymś podobnym lub objawy skłaniają się ku którejś opcji ?
Obrazek

patrykevo

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:09
Imię: Patryk
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

#422

Nieprzeczytany post autor: patrykevo »

Była już wypowiedź na ten temat, mam identyczną sytuację u siebie, dźwięk może być słyszalny nawet na luzie i nie zależnie od biegu, jeśli koła się kręcą to musi być ruch w skrzyni. Serwis opla trax zaśpiewał 2500 za regenerację, tyle w tym dobrego że pozdrawiamy auto i je po niecałym tygodniu odbieramy, a nie osobno wyciąganie skrzyni i wysyłanie. Jednak cena wciąż mocno przesadzona, zwykle regeneracja skrzyni kosztuje do 1000zł, a tu płacimy chuz wie za co

Sterydziak

Astro-maniak
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2018, 20:49
Imię: ŁUKASZ
Auto: Astra j
Silnik: 1.4 t NET
Województwo: opolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#423

Nieprzeczytany post autor: Sterydziak »

Zobacz najpierw jak w tych autach się wyciąga skrzynie a potem mów o cenie 😀500 stówek to takie minimum za ile chcą wyciągnąć sama skrzynię i potem ją zamontować.Silnik trzeba podwiesic, podkręcać półosie, zbić wahacze lub odkręcić je od sanek,demontaż sanek, rozkręcenie układu wydechowego,podwieszenie maglownicy ,potem trzeba to skręcić i na koniec ustawić zbieżność.I tak pominolem szereg czynności.Sam tego nie robiłem ,ale widziałem jak moja astra była rozebrana😀

maciejczar

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 mar 2017, 13:46
Imię: Maciej
Auto: Astra J sedan
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#424

Nieprzeczytany post autor: maciejczar »

patrykevo pisze:
12 sty 2019, 10:56
Była już wypowiedź na ten temat, mam identyczną sytuację u siebie, dźwięk może być słyszalny nawet na luzie i nie zależnie od biegu, jeśli koła się kręcą to musi być ruch w skrzyni. Serwis opla trax zaśpiewał 2500 za regenerację, tyle w tym dobrego że pozdrawiamy auto i je po niecałym tygodniu odbieramy, a nie osobno wyciąganie skrzyni i wysyłanie. Jednak cena wciąż mocno przesadzona, zwykle regeneracja skrzyni kosztuje do 1000zł, a tu płacimy chuz wie za co
2,5kPLN w ASO z gwarancja to wg mnie bardzo dobra cena.
Za 1000 to nie wiem kto Ci obecnie zregeneruje skrzynie i jeszcze ja wyciagnie i pozniej zamontuje...
Tutaj robia za 1,8kPLN ale trzeba im dostarczyc wymontowana skrzynie.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Siudak

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2018, 18:19
Imię: Piotr
Auto: Astra J GTC 1,6 T
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie

#425

Nieprzeczytany post autor: Siudak »

Gdzie w Warszawie zrobić skrzynie bo i tak musze ja wyjąć bo mam wyciek oleju gdzieś pod nią. Znalazłem magika na Ursynowie robi full komplet plus 2 lata gwarancji ale cena 3200 więc jak ASO robi A 2.5 tys to strasznie duża różnica.
Nie mam szumów ale jak już będą ja zdejmować to chcę to zrobić. Opel Astra j 1.6 180km.

patrykevo

Astro-maniak
Posty: 69
Rejestracja: 22 paź 2018, 17:09
Imię: Patryk
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie

#426

Nieprzeczytany post autor: patrykevo »

maciejczar pisze:
22 sty 2019, 21:57
Za 1000 to nie wiem kto Ci obecnie zregeneruje skrzynie i jeszcze ja wyciagnie i pozniej zamontuje...
To kwota za samą regenerację, bez demontażu/montażu, oczywiście nie jest tu mowa o naszych skrzyniach, stąd moja wypowiedź, że nasza skrzynka jest strasznie drogo liczona do regeneracji.
Znam dwóch gości co robią regenerację skrzyń po 600zl i jeszcze nikt nie płakał po ich robocie, a wręcz przeciwnie. Niestety małe doświadczenie z m32...

Awatar użytkownika
robercik100

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2019, 18:25
Auto: Astra J 1.4 turbo
Silnik: 14 NET
Województwo: lubelskie

#427

Nieprzeczytany post autor: robercik100 »

ktos może polecić jakiegoś dobrego mechanika do skrzyni m32 w lubelskim ?

juzeff6

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:43
Imię: Mateusz
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: 14NET
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 1 raz

#428

Nieprzeczytany post autor: juzeff6 »

Czy ktoś zna jakiegoś magika od skrzyni M32 we Wrocławiu i okolicach? Słyszałem sporo dobrego o serwisie na Rakowej 14 i o Tiger Serwis na Jeleniogórskiej, ale nie wiem czy faktycznie to dobre serwisy.

Awatar użytkownika
Jaś61

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 05 paź 2018, 16:07
Imię: Janusz
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: pomorskie

#429

Nieprzeczytany post autor: Jaś61 »

W moim autku występują wszystkie opisane tu objawy wskazujące na uszkodzone łożyska w skrzyni biegów. Diagnoza w autoryzowanym serwisie też jest jednoznaczna. Jestem bardzo zaskoczony i rozczarowany, że nastąpiło to po niewielkim przebiegu: 47 tysięcy. Czy miałem po prostu pecha?

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 42 razy

#430

Nieprzeczytany post autor: melon »

Wymieniałeś olej w skrzyni? Który rocznika auta?

ODPOWIEDZ