skrzynia biegów po raz kolejny

mielke

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 28 kwie 2023, 21:27
Imię: Rafał
Auto: Astra IV 1.7 CDTI Edition 150
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2012
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

Re: skrzynia biegów po raz kolejny

#591

Nieprzeczytany post autor: mielke »

Witam
Od jakiegoś czasu słyszę z lewej strony pojedynczy stuk ,przy 1 wciśnięciu hamulca i po ruszeniu słychać ten sam pojedynczy stuk.
Sprawdziłem luzy na kole, ale nic nie znalazłem. W czasie jazdy po nierównościach nie ma nic słychać. Nie dawno miałem wymieniane amortyzatory z przodu. Czy może tak być że mocowanie amortyzatora zostało za słabo dokręcone lub się poluzowało i stuka przy ruszeniu i hamowaniu ?
Teraz doszło stukanie jednostajne po puszczeniu gazu. Coś jakby zacisk/klocek/jarzmo miało luz i puka(ale to nie to). Po naciśnięciu hamulca przestaje i po wciśnięciu gazu też przestaje. Czy luz na wejściu przegubu do skrzyni można usunąć dzięki podkładkom pod flansze ?

analyzer65

Klubowicz AKP
Posty: 5889
Rejestracja: 02 wrz 2009, 10:34
Imię: Adam
Auto: Opel Astra III
Silnik: Z14XEP
Rocznik: 2006
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 63 razy
Pomocny: 147 razy

#592

Nieprzeczytany post autor: analyzer65 »

Ten luz musi być.
Przestań kombinować, a posprawdzaj czy masz wszystko dokręcone, jeśli masz możliwość, a jeśli nie, to jedź tam gdzie była ostatnia naprawa, bo możliwe że coś jest jednak niedokręcone skoro przez naprawą problemu nie było, więc najpierw sprawdziłbym te połączenia, które w ostatnim czasie były rozkręcane.

mielke

Astro-maniak
Posty: 91
Rejestracja: 28 kwie 2023, 21:27
Imię: Rafał
Auto: Astra IV 1.7 CDTI Edition 150
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2012
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 2 razy

#593

Nieprzeczytany post autor: mielke »

analyzer65 pisze:
23 wrz 2023, 19:00
Ten luz musi być.
to filmik z moim luzem, skrzynia na luzie
[External Link Removed for Guests]
Znalazłem filmik który jest bardzo podobny do moich stuków tylko moje są znacznie cichsze i słychać je od około 50 km/h tylko na luzie lub po puszczeniu gazu. Jak auto ciągnie jest cisza. [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
AsteroidaStrzała

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04 sie 2023, 1:51
Auto: Astra j
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 11 razy

#594

Nieprzeczytany post autor: AsteroidaStrzała »

Witam,

Pacjent Astra J 2011 A14NET

Chciałbym zapytać czy da się spuścić 300/400ML oleju że skrzyni M32 nie spuszczając całości i nie zrzucając skrzyni?
Powodem dlaczego chcę to zrobić jest prawdopodobnie zbyt duża iść oleju, po spuszczeniu wszystkiego mechanik zalał 2.4L oleju + 200ML uszlachetnianiacza, po około miesiącu zrobiłem pare bardziej dynamicznych jazd (3/4tys obrotów) i w ostatnich dniach zauważyłem olej pod autem od strony skrzyni, nie zawsze jest nakapane pod autem,nagrałem również miejsce z którego kapie:

[External Link Removed for Guests]

Na ten moment nie mam 100% pewności że to z odpowietrznika, może to być inny uszczelniacz itp, lecz jak sprawdziłem kilka razy na odpowietrzniku było trochę oleju.

Jutro będę u mechanika żeby zbadać sprawę, może jakaś podpowiedź na co mechanik powinien zwrócić szczególną uwagę? Jakieś newralgiczne miejsca? Nie wątpię w jego wiedzę, lecz lubię się również poradzić kogoś innego :)

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam!

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4866
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 100 razy

#595

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

Uszczelniacze na wyjsciu ze skrzyni.
2.7 litra to nie za duzo do tej skrzyni.

Awatar użytkownika
AsteroidaStrzała

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04 sie 2023, 1:51
Auto: Astra j
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 11 razy

#596

Nieprzeczytany post autor: AsteroidaStrzała »

czarnypiotrek pisze:
29 lis 2023, 16:41
Uszczelniacze na wyjsciu ze skrzyni.
2.7 litra to nie za duzo do tej skrzyni.
Okej dziękuję za podpowiedź, też mi się tak wydaje, dlatego będę szukał też innego powodu niż zbyt duża ilość oleju.
A co myślisz o ewentualnym spuszczeniu tych 300/400ML? Jest to wykonalne bez spuszczania całości?

Dodano po 32 minutach 57 sekundach:
Przepraszam ale zapomniałem dodać istotą rzeczy w poście, olej był zmieniany ponieważ była robiona dwumasa z kompletnym sprzęgłem, ale oczywiście uszczelka na wale również będzie sprawdzona.

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 467
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#597

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Spuścić - nie, odessać - tak. Wyjąć akku z podstawą, odkręcić korek, odsysarką zaciągnąć i tyle.
Sensu nie widzę. Do swojej wlałem dobrze ponad 2,5 litra oleju i żadnych plam pod autem nie mam.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Awatar użytkownika
AsteroidaStrzała

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 04 sie 2023, 1:51
Auto: Astra j
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 11 razy

#598

Nieprzeczytany post autor: AsteroidaStrzała »

KonstantinPol pisze:
29 lis 2023, 18:10
Spuścić - nie, odessać - tak. Wyjąć akku z podstawą, odkręcić korek, odsysarką zaciągnąć i tyle.
Sensu nie widzę. Do swojej wlałem dobrze ponad 2,5 litra oleju i żadnych plam pod autem nie mam.
Dzięki za komentarz!

Matek0

Astro-maniak
Posty: 59
Rejestracja: 23 sie 2019, 8:58
Imię: Mateusz
Auto: Astra j
Silnik: A14 NET
Rocznik: 2010
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 5 razy

#599

Nieprzeczytany post autor: Matek0 »

Witam ja po remoncie skrzyni wlałem 3 litry i już minęło dwa lata i ani kropli wycieku nie widać

Kaapii

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 15 sie 2022, 13:05
Auto: Astra J HB
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 1 raz

#600

Nieprzeczytany post autor: Kaapii »

Na Suchą skrzynie wchodzi 3L oleju, przy wymianie powinno sie lać 2.8L. Jeżeli byłby nadmiar to wywali odpowietrzeniem

ODPOWIEDZ