skrzynia biegów po raz kolejny

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

skrzynia biegów po raz kolejny

#381

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Odessałem litr oleju i wlałem pół litra świeżego. Nie potrzebnie również do Fuchsa przy wymianie dodałem MoS2. Teraz jest zauważalnie lepiej - nic już nie haczy, choć do ideału nadal nieco brakuje. Jeszcze dzisiaj wyreguluję linki i do wiosny musi wystarczyć...

Edit (po godzinie z przerwą na kawę licząc):
No i już po regulacji. Biegi wchodzą jak nóż w masło. Jazda próbna zaliczona. Prosiłem, żeby mi to zrobili w ASO, ale jak widać im się nie chciało i nie zrobili. Stwierdzili, że skrzynia głośno chodzi (jakby M32 kiedykolwiek chodziła cicho) i to nic nie da.
Postępowałem zgodnie z instrukcją, tylko zamiast imbusa '4' do zablokowania kopółki przy skrzyni użyłem trzpienia wiertła fi 5mm (bo przy 4 był duży luz na tych otworach do blokowania). Po zablokowaniu wodzików w kabinie wiertło musiałem wyciągać kombinerkami, także polecam trzpień najpierw posmarować smarem, olejem, WD40, czymkolwiek ;). No i zdjąłem sobie ten szary plastik z konsoli środkowej - sporo łatwiej odblokować wodzik który się chowa pod konsolą - można nawet rękę włożyć jak śrubokrętem nie idzie. Teraz zgodnie z instrukcją mogę użyć ostatniego narzędzia z listy #pdk :lol:
Ostatnio zmieniony 09 gru 2017, 14:43 przez KonstantinPol, łącznie zmieniany 6 razy.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#382

Nieprzeczytany post autor: soszo »

I ja zrobiłem dziś regulację ale jak to ja trochę po swojemu (oczywiście skorzystałem instrukcji kolegi thudy81) . Najpierw ustawiłem lewarek w pozycji serwisowej i wtedy zobaczyłem w jakiej pozycji jest kopułka. Była ciut za nisko Przestawiłem regulacje tylko na jednej lince i teraz otwory zgrywają się idealnie ale poprawy w zmianie biegów brak :cry:
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 15:00 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
KonstantinPol

Astro-maniak
Posty: 466
Rejestracja: 01 sty 2017, 21:34
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A17DTJ
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: rej. WS...
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 25 razy

#383

Nieprzeczytany post autor: KonstantinPol »

Czy to skrzynia czy jednak nie skrzynia, a jak skrzynia to które łożysko?

Szumi nawet jak wcisnę sprzęgło i się toczę na luzie, niezależnie na którym biegu jestem tak samo, niezależnie czy skręcę koła w lewo czy w prawo (w poprzednim aucie jak łożysko koła padało to jednak miało znaczenie w którą stronę zakręt właśnie pokonałem). Natężenie i charakter szumu zmienia się wraz z prędkością auta. Jak się toczę na luzie i przegazuję to nie ma zmiany w dźwięku od tego łożyska.

Edit 09.02.2018: No i zapisałem się do mechanika na poniedziałek. W sumie dobrze - dzisiaj jak wracałem z pracy pojawił się nowy, niepokojący dźwięk z okolic skrzyni, głównie na 5 biegu. Jakby przerywane przycieranie.

Edit 12.02.2018: Skrzynia u mecha ;), rozbebeszona. Tragedii nie ma, typowe wżery na kołach satelitarnych mechanizmu różnicowego, rolki łożysk matowe, lekkie luzy. Zębatki zdrowe - uff. Zobaczymy co dalej.

Edit 13.02.2018: Skrzynia zrobiona. Jazda testowa na odcinku ~30km (w tym ze 12km obwodnicą) zaliczona Koszt: 1500 pln, w sumie 2 pełne dni bez samochodu (zostawiłem w warsztacie w niedzielę).
Ostatnio zmieniony 13 lut 2018, 19:03 przez KonstantinPol, łącznie zmieniany 7 razy.
konstantynopolitanczykowianeczka czy konstantynopolitaczykiewiczówna ? :P

Awatar użytkownika
deltabox

Astro-maniak
Posty: 158
Rejestracja: 26 paź 2016, 16:04
Imię: Jacek
Auto: Astra Sports Tourer
Silnik: 1.4T NET
Województwo: śląskie

#384

Nieprzeczytany post autor: deltabox »

Napisz jaki będzie łączny koszt

sign

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:26
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie

#385

Nieprzeczytany post autor: sign »

Pytanie odnośnie skrzyni M32: jeśli łożyska w skrzyni są zużyte i zostaną wymienione, czy to oznacza teoretyczny koniec problemów ze skrzynią (do czasu kolejnego zużycia)?

Chodzi o to, czy wymiana łożysk na nowe może spowodować problem z inną częścią (częściami) skrzyni? Jakie prawdopodobieństwo?

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#386

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Do skrzyni m32 jest potrzebny naprawdę solidny serwis.
Cały problem polega regulacji napięcia wstępnego w układach łożysk stożkowych. Odpowiedni dobór podkładek regulujących luzy bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy jest praktycznie niemożliwy.
U mnie 12kkm po remoncie skrzyni czuć wyraźne luzy w mechaniźmie różnicowym, także jeżeli już ktoś się decyduję na remont m32 to sugeruję szukać serwisu ze specjalizacją do tych skrzyń ;)
161nt167

sign

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:26
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie

#387

Nieprzeczytany post autor: sign »

ASO Opla z definicji powinien być solidnym serwisem (?) :P

Ktoś jeszcze ma opinie na temat wymiany łożysk?

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 42 razy

#388

Nieprzeczytany post autor: melon »

Niektóre ASO korzystają z usług podwykonawców.

czarnypiotrek

Astro-maniak
Posty: 4839
Rejestracja: 05 mar 2016, 23:31
Imię: Piotr
Auto: Octavia III/Ibiza V
Silnik: 20 CRMB/1.0CHBL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia
Wdzięczny: 16 razy
Pomocny: 98 razy

#389

Nieprzeczytany post autor: czarnypiotrek »

M32 w nowszej wersji i zestaw montazowy: [External Link Removed for Guests] do skladania.

sign

Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 01 mar 2018, 10:26
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie

#390

Nieprzeczytany post autor: sign »

melon pisze:QR_BBPOST Niektóre ASO korzystają z usług podwykonawców.
O tym nie słyszałem, dobrze wiedzieć!

ODPOWIEDZ