Astra J skrzynia huczy

Awatar użytkownika
Stach24

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2014, 21:55
Imię: Stanisław
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Województwo: podlaskie

Astra J skrzynia huczy

#1

Nieprzeczytany post autor: Stach24 »

Witam
Mam Astrę J z 2011r 1,4 turbo z 6 biegową skrzynią z przebiegiem 40tyś km. Zaczęła huczeć skrzynia, mechanik mówi że to łożyska w skrzyni czy to możliwe po takim niewielkim przebiegu? Czy miał ktoś podobne problemy proszę o pomoc.

! Jesteś nowym userem, więc podpowiem Ci abyś na przyszłość zanim założysz nowy wątek zapoznał się z układem działów na forum oraz przeczytał regulamin forum, zwłaszcza art.4 dotyczący zakładania tematów...
Temat przenoszę do właściwego działu...
// Wiadomość z:Darian

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#2

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Jakbyś najpierw poczytał trochę forum, przed założeniem wątku, to byś się dowiedział, że te skrzynie (M32) ogólnie padają jak muchy. Masz rocznik 2011, czyli skrzynię ze starym, prawdopodobnie wadliwym olejem.

[External Link Removed for Guests]

Jak objawia się awaria skrzyni biegów M32 ?
Jeśli awaria skrzyni biegów nie nastąpiła gwałtownie, to najczęstszym objawem są szumy i coraz głośniejsza praca skrzyni. W przeciwieństwie do innych typów skrzyń, szumy są bardzo niepokojącym objawem i świadczą o tym, że skrzynia już zaczęła się poważnie uszkadzać. Szum jest nie tylko objawem uszkodzonych łożysk, ale również trybów. W takim przypadku należy bezwzględnie zaprzestać eksploatacji auta i podjąć naprawę lub wymianę skrzyni biegów.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Stach24

Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2014, 21:55
Imię: Stanisław
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4 turbo
Województwo: podlaskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Stach24 »

Skrzynia naprawiona 2 łożyska były zatarte 1920zł u mechanika wymiana 8 łożysk + dwukrotna oleju ze względu na opiłki Serwis wymienia tylko 6 łożysk za 2200zł.
Skrzynie z roczników do 2011 roku był zalewane starszym oplowskim olejem króry nie wytrzymuje obciążeń, teraz skrzynia została zalana nowszą wersją zobaczymy jak długo wytrzyma.
Nowe auta z fabryki Opla wyjeżdżają z poważną wadą,w dzisiejszych czasach mając możliwości techniczne na wysokim poziomie, wypuszczają auta nie nadające się do użytkowania i nikt z Opla nie przyzna się do winy i nie poinformuje nabywców aby zmień olej na lepszy.

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#4

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Na to powinna być akcja serwisowa, a nie na jakieś pierdoły w stylu oprogramowania wskaźnika starzenia oleju w silniku.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests]

astrajot

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 30 cze 2014, 14:36
Auto: Astra J
Województwo: warmińsko-mazurskie

#5

Nieprzeczytany post autor: astrajot »

Na początek witam wszystkich jako, że jestem nowy :)

Jutro odbieram Asterke 1.4T 140KM i po przeczytaniu kilku postów na temat M32 trochę się przeraziłem jaki piach teraz robią :)

Powiedzcie mi proszę czy po 2011 roku już nie było problemów z tą skrzynią jako, że zalewali do niej inny olej?
A może warto dla pewności już na samym początku zalać FUCHS TITAN SINTOFLUID 75W80 dla świętego spokoju?

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#6

Nieprzeczytany post autor: faza »

nie wiem czy nie lali od 2012 roku dopiero ten słomkowy

Tilok

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 01 sie 2008, 2:41
Auto: Astra J
Silnik: A14NET 1,4T 140KM
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

#7

Nieprzeczytany post autor: Tilok »

faza pisze:nie wiem czy nie lali od 2012 roku dopiero ten słomkowy
Też tak słyszałem. Skrzynie miałem zmienianą na gwarancji w lutym 2012 roku i jak zmieniałem niedawno olej to wyleciał czerwony, ale pewnie w magazynach mieli jeszcze skrzynie ze starym olejem.

Tommy

Astro-maniak
Posty: 473
Rejestracja: 16 mar 2007, 23:23
Imię: Tommy
Auto: Opel Astra H (hatchback)
Silnik: 1,6 16V 115KM/A16XER
Województwo: mazowieckie

#8

Nieprzeczytany post autor: Tommy »

a co ze skrzyniami 5-cio biegowymi F17?

też są wadliwe?

mbar

Astro-maniak
Posty: 453
Rejestracja: 14 gru 2011, 14:50
Imię: Marek
Auto: Logan MCV / Opel Karl
Silnik: B10XE
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Żyrardów

#9

Nieprzeczytany post autor: mbar »

Nie dawaj w palnik na skręconych kołach :)

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka
[External Link Removed for Guests]

marcello

Astro-maniak
Posty: 102
Rejestracja: 10 maja 2014, 23:53
Imię: Marcin
Auto: Astra J ST
Silnik: 1.4 NEL
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 2 razy

#10

Nieprzeczytany post autor: marcello »

Zaraz zaraz, czy ja dobrze rozumiem... że GM od 2010 roku do teraz montuje na całym świecie skrzynie które na potęgę padają jak muchy??? Coś mi tu nie pasuje.
Jeśli byłaby to wada konstrukcyjna to chyba już dawno by ją wyeliminowano. Nie sądzę żeby bardziej opłacało się ponosić koszty serwisowe przez GM niż uciąć głowę sprawie w zarodku....
Czy to jest nowy typ skrzyni? Czy ten model był montowany w poprzednich astrach?

I co po awarii wymieniacie 8 łożysk i po problemie? Już skrzynia się nie popsuje?

ODPOWIEDZ