Skrzypienie sprzęgła

kamil1987

Astro-maniak
Posty: 316
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:00
Auto: Astra J
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 6 razy

Skrzypienie sprzęgła

#31

Nieprzeczytany post autor: kamil1987 »

też mi się dzisiaj pojawiło to skrzypienie :(

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#32

Nieprzeczytany post autor: domior »

Mi wczoraj też się pojawiło.. U mnie wygląda to tak że krótko skrzypnie przy odpuszczaniu sprzęgła już przy samej górze. Kupię ten smar w spreyu i może pomoże. Przez pierwsze dwa lata auto chodziło jak zegarek i cieszyłem się że mi się dobra sztuka trafiła bo przeglądając forum widziałem że sporo osób wiele rzeczy na gwarancji robiła. Minęły dwa lata gwarancja się skończyła to się zaczęło. Dwa dni po gwarancji padła sonda lambda za katalizatorem. Przy jej wymianie okazało się że pokrywa od skrzyni biegów jest zapocona olejem i będzie trzeba tam uszczelke wymienić. Teraz to sprzęgło i pewnie nie długo cewka, termostat itd.. Masakra jaka lipe robią.

kamil1987

Astro-maniak
Posty: 316
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:00
Auto: Astra J
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 6 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: kamil1987 »

Teraz auta sa robione na czas gwarncji a nie na lata jak to dawniej było, inferes musi się kręcić coś musi się psuć.

marcin27061979

Astro-maniak
Posty: 260
Rejestracja: 22 lip 2015, 9:41
Imię: marcin
Auto: Astra J Sport HB
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 4 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: marcin27061979 »

Biały smar w spray się nie sprawdził, pedał sprzęgła skrzypi może mniej, ale popiskuje jak się wnętrze nagrzeje. Nasmarowałem tam gdzie są elementy ruchome, ale biały smar nie wchodzi dokładnie w szczeliny i nie smaruje elementów ciaśniej spasowanych.

Macie jakiś godny polecenie smar w spray, konsystencja bardziej płynna żeby przenikał w szczeliny, ale nie jak woda? WD 40 raczej odpada.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2017, 8:19 przez marcin27061979, łącznie zmieniany 3 razy.

Usunięty użytkownik 855151

#35

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

Możesz spróbować smar silikonowy do plastików w spray'u. Konstrukcja pedału sprzęgła jest z tworzywa (u mnie nawet oś), więc powinno być ok.
Stosuję ten środek w różnych "sytuacjach" i zdaje egzamin, co ważne nie lepi się i tym samym nie powstaje pasta ścierna z drobinami pyłu i kurzu.

domior

Astro-maniak
Posty: 153
Rejestracja: 06 sie 2014, 21:09
Imię: Dominik
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.6 XER
Województwo: małopolskie

#36

Nieprzeczytany post autor: domior »

Ja też popsikałem tym białym smarem boll i nic nie dało. Być może nie trafiłem gdzie trzeba i spróbuje jeszcze raz tylko tym razem sobie odsunę fotel na max i poświecę latarką żeby dokładnie obadać ten mechanizm. A powiedzcie Panowie czy macie luz na sprzęgle ale nie na boki tylko góra-dół? U mnie jest luz na oko jakieś 1- 2 cm. I tak się zastanawiam czy te skrzypnięcia mogą mieć z tym luzem związek. Jak jest chłodno to tak bardzo tego nie słychać, ale w ciepłe dni skrzypi wyraźnie. W momencie jak wcisnę jakieś 1/3 sprzęgła to pojawia się to skrzypnięcie i potem przy odpuszczaniu w tym samym miejscu też. I jeszcze jedno pytanko czy w Astrze sprzęgło jest na lince bo gdzieś mi się obiło o uszy że nie.

KubaDJ

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 31 sie 2016, 21:14
Imię: Kuba
Auto: Astra J
Silnik: 2.0CDTi
Województwo: dolnośląskie

#37

Nieprzeczytany post autor: KubaDJ »

W poprzednim samochodzie miałem to samo, smar pomoże, jaki by nie był, ważne tylko, zeby posmarowac odpowiednie miejsce
WD-40 to penetrant, a nie smar, pomoze na chwile, za to dobrze porysuje powierzchnie tworzywną i poźniej bedzie jeszcze gorzej.
Biały smar sprawdzi sie idealnie.
Jutro sam musze Astre nasmarować, zobaczymy, czy pomoże...

Visterio

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 04 paź 2017, 8:19
Imię: Visterio
Auto: Astra J COSMO
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#38

Nieprzeczytany post autor: Visterio »

ecik1985 pisze:QR_BBPOST w tym miejscu gdzie ciegno wchodzi do komory silnika przynajmniej bylo tak u mnie:)
Możesz dokładniej zaznaczyć na schemacie?
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 21:42 przez Visterio, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 855151

#39

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

W moim autku skrzypienie sprzęgła powodowała gumowa nakładka na pedał. Po wymianie kompletu nakładek, momentalnie wszelkie niemiłe odgłosy się skończyły.

Visterio

Astro-maniak
Posty: 146
Rejestracja: 04 paź 2017, 8:19
Imię: Visterio
Auto: Astra J COSMO
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz

#40

Nieprzeczytany post autor: Visterio »

U mnie to nie kwestia gumy, skrzypi coś głębiej. Nie mogę namierzyć tego miejsca dlatego profilaktycznie chciałbym to nasmarować w całości, ale być może jest jakieś newralgiczne miejsce, więc dajcie znać. Czy smar grafitowy będzie dobry do tego sprzęgła?

ODPOWIEDZ