Jarzma Hamulców identyfikacja

Awatar użytkownika
nowacze

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 18 mar 2017, 18:22
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Silnik: A17DTE
Województwo: mazowieckie

Jarzma Hamulców identyfikacja

#31

Nieprzeczytany post autor: nowacze »

Panowie spokojnie miałem podobny problem a więc była wymiana klocków hamulcowych tył przed wymianą było ok na ale jak zostały założone nowe to zaczął się problem z stukaniem. Podobnie myśli o wymianie jarzma no i kombinacje i nic nie pomogło a sama myśl o pukaniu doprowadzała mnie do szału. Ale wpadłem na pomysł aby kupić śrubyhttps://allegro.pl/prowadnice-sruby-zacisku-tyl-opel-astra-j-cascada-i7336127649.html są kompletne wraz z smarem no i nowe to może coś pomoże no i nic to samo.To mechanik że nie wie co robić trzeba szukać nowych.He nasi mechanicy to tylko nowe. No to ja pojechałem do stacji diagnostycznej i poprosiłem ładnie o sprawdzenie amortyzatorów aby posłuchać czy będzie słychać stuki. Na sprawdzaniu wyszło ,że jest stukanie prawe tył i prawy przód. Powiem tak kupiłem ten nowy zestaw nie pomogło no ale została jeszcze jedna stara z tą gumką która załatwiła wszelkie pukanie. Może trochę rozpisałem się ale próbą błędów naprawiłem denerwujące stukanie.Nie wiem jak długo to będzie ale mam obecnie założone prowadnice z gumkami i przejechane jakieś 4-tyś i jest cisza. Pozdrawiam i dajcie znać czy ktoś wymienił i było ok.

EDIT:
Jak ktoś zainteresowany proszę pisać.

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#32

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Ja u siebie też kombinowałem ale nic nie dawało trwałego efektu i dopiero jak zmieniłem zaciski i jarzma to jest spokój. Wkładałem wcześniej obydwie prowadnice z gumkami ale nadal stukało. Najlepszy efekt był gdy wsadzalem duża ilość ATE Plastilube na prowadnice. Smar likwidował luz, no ale na chwilę tylko... Teraz jeżdżę i jest spokój i o wiele lepiej hamuje :)

biginkaso

Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 17 lut 2016, 15:43
Auto: Astra J Cosmo HTB 5
Silnik: 1.4T (LPG)
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#33

Nieprzeczytany post autor: biginkaso »

U mnie z przodu nawet smar nie pomaga, hałasuje już nawet jadąc po asfalcie, takie są luzy. Wydzwoniłem wszystkie sklepy i hurtownie i nie ma zamienników, w internecie też nic nie ma. No przecież nie kupię nowych za 2 tys. po to by sprzedać auto :D Najwyżej opuszczę coś z ceny i niech ktoś sobie szuka, bo ja już nie mam czasu..... Wymienię tylko klocki z przodu.

ODPOWIEDZ