Tarcze i klocki do Astry J sport tourier

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

Tarcze i klocki do Astry J sport tourier

#61

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

ATE i Textar to produktu najczęściej wkładane na pierwszy montaż. Jedyni producenci na których nie zawiodłem się nigdy. Wolę zapłacić 200zł więcej, spokój jest bezcenny :)

Awatar użytkownika
evolution1

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 26 paź 2013, 20:41
Imię: A&K
Auto: C:C,Astra:G,H,J,Insignia,ZC...?
Silnik: wszelkiego typu
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Hindenburg
Pomocny: 1 raz

#62

Nieprzeczytany post autor: evolution1 »

A [External Link Removed for Guests]
CORSA C,ASTRA G,H,J , VECTRA C, INSIGNIA, VIVARO, ZAFIRA C MERIVA B FL

Aras55

Astro-maniak
Posty: 383
Rejestracja: 28 kwie 2014, 14:05
Imię: Arek
Auto: Astra K
Silnik: B 14 XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#63

Nieprzeczytany post autor: Aras55 »

evolution1 pisze:QR_BBPOST
Ate ceramic 13.0470.7262.2 - 318 PLN klocki
ATE 24.0126-0166.1 - 292 PLN tarcze
w IC po 30%zniżce.
W detalu klocki są 447zł a tarcze 410zł wiec rabat mogą dać spory a i tak będzie drożej ale klient zadowolony,że ma 30% rabatu ;)
Tak czy siak spotkałem się z tym,że mechanicy w IC mają te same ceny co sklepy kupujące tam co moim zdaniem psuje rynek no ale cóż.
Więc jest opcja,że jak pojedziesz do mechanika to zrobi Ci lepsze ceny niż IC Tobie po 30% rabacie.

Awatar użytkownika
evolution1

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 26 paź 2013, 20:41
Imię: A&K
Auto: C:C,Astra:G,H,J,Insignia,ZC...?
Silnik: wszelkiego typu
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Hindenburg
Pomocny: 1 raz

#64

Nieprzeczytany post autor: evolution1 »

OK, mam konto w IC więc stąd takie ceny, kupuje u nich z dowozem do domu. Co ty piszesz za głupoty, mam specjalnie iśc do mechanika żeby mi sprzedał częsci z IC? Tylko trzeba pamiętać że nie wszystko opłaca się kupować w IC, np. oleje czy opony są dużo tańsze gdzie indziej. I nie myśl że mechanik sprzeda Ci cokolwiek po kosztach, bo to jest jego zniżka a nie dla klienta bo w ten sposób też zarabia.
[External Link Removed for Guests]

Na fotce widać jaka cena jest w detalu a jaka w hurcie, jeśli ma się konto.
CORSA C,ASTRA G,H,J , VECTRA C, INSIGNIA, VIVARO, ZAFIRA C MERIVA B FL

JagiS

Astro-maniak
Posty: 104
Rejestracja: 26 lut 2012, 10:12
Imię: Sebastian
Auto: Astra J
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź

#65

Nieprzeczytany post autor: JagiS »

Podczas ostatniego przeglądu ASO zaleciła wymianę klocków z przodu (pozostała okładzina 2 mm). Podali mi cenę za klocki oryginalne GM 320,00 zł + wymiana 100,00. Nigdy nie korzystałem z innych części niż oferowane przez ASO, a jednocześnie czytając ten wątek, nazwy firm, które wymieniacie nic mi mówią, nie jestem fanem dłubania przy aucie. Co waszym zdaniem powinienem zrobić, skorzystać z oferty ASO, czy może jednak kupić klocki inne niż GM? Z lat wcześniejszych pamiętam, że zawsze z klockami miałem problemy, a to piszczały, a to szybko sie zużywały, itd. Jedyną markę, o której słyszałem to Bosch, ale Wy jakoś o niej szczególnie dużo nie mówicie. Dzięki za pomoc w tej sprawie. (Astra 5d 1.4 Turbo).

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 131 razy
Kontakt:

#66

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Przy takich kryteriach jak podałeś i podejściu do "dłubania przy aucie" kup w ASO. Oszczędzisz sobie problemów z ewentualna reklamacją. ASO jest droższe, ale nic Cie wówczas nie obchodzi, ma być dobrze i już.

Aras55

Astro-maniak
Posty: 383
Rejestracja: 28 kwie 2014, 14:05
Imię: Arek
Auto: Astra K
Silnik: B 14 XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#67

Nieprzeczytany post autor: Aras55 »

evolution1 pisze:QR_BBPOST Co ty piszesz za głupoty, mam specjalnie iśc do mechanika żeby mi sprzedał częsci z IC?
Nie, pójdziesz gdzie chcesz i nie bardzo mnie to obchodzi.
Mówiłem,że w przypadku gdybyś poszedl do mechanika który ma duzo wieksze rabaty w ic jest opcja,że dostaniesz te częsci taniej bo on nie wie w jakich cenach ty kupujesz.

Awatar użytkownika
evolution1

Astro-maniak
Posty: 98
Rejestracja: 26 paź 2013, 20:41
Imię: A&K
Auto: C:C,Astra:G,H,J,Insignia,ZC...?
Silnik: wszelkiego typu
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Hindenburg
Pomocny: 1 raz

#68

Nieprzeczytany post autor: evolution1 »

JagiS pisze:QR_BBPOST Jedyną markę, o której słyszałem to Bosch, ale Wy jakoś o niej szczególnie dużo nie mówicie. Dzięki za pomoc w tej sprawie. (Astra 5d 1.4 Turbo).
Bosch to może robić szlifierki lub wiertarki a nie klocki ;) Nie polecam tej firmy. Przejedz się do Norauto jeśli nie masz swojego mechanika, tam często mają promo na klocki i na pewno będzie tańsza wymiana i od ręki.

Aras55 życze Ci powodzenia żebyś znalazł kogoś kto ma więcej zniżki w IC niż 30% , ja mam tyle i ceny są w/g mnie atrakcyjne. I nie radze próbować kupna części u mechanika bo może to jedynie wywołać irytujący uśmiech na jego facjacie.
CORSA C,ASTRA G,H,J , VECTRA C, INSIGNIA, VIVARO, ZAFIRA C MERIVA B FL

Aras55

Astro-maniak
Posty: 383
Rejestracja: 28 kwie 2014, 14:05
Imię: Arek
Auto: Astra K
Silnik: B 14 XFT
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

#69

Nieprzeczytany post autor: Aras55 »

evolution1 pisze:QR_BBPOST Aras55 życze Ci powodzenia żebyś znalazł kogoś kto ma więcej zniżki w IC niż 30% , ja mam tyle i ceny są w/g mnie atrakcyjne.
Jako sprzedawca powiem Ci,że jak z 30% rabatem ceny są spore i tyle ;)

Awatar użytkownika
Lewian

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2012, 10:40
Imię: Andrzej
Województwo: wielkopolskie

#70

Nieprzeczytany post autor: Lewian »

VectorOPC pisze:QR_BBPOST ATE i Textar to produktu najczęściej wkładane na pierwszy montaż. Jedyni producenci na których nie zawiodłem się nigdy. Wolę zapłacić 200zł więcej, spokój jest bezcenny :)
Textar owszem, jest dostawcą tarcz i klocków na 1szy montaż ale ATE nie produkuje tarcz i klocków a co za tym idzie nie dostarcza ich na 1szy montaż ;)

ODPOWIEDZ