Kierownica, efekt "przyklejenia"

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

Kierownica, efekt "przyklejenia"

#31

Nieprzeczytany post autor: melon »

Od czasu przeglądu i wgrania nowszego softu (tak powiedziało ASO) nie zauważyłem, aby wystąpił omawiany efekt. Przejechałem od tamtej pory około 15kkm.

Awatar użytkownika
daniel123

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2015, 8:38
Imię: Daniel
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14XER
Województwo: lubelskie

#32

Nieprzeczytany post autor: daniel123 »

Więc trzeba pojechać do serwisu i niech ten nowszy soft wgrają. W Zamościu byłem już nic nie chcieli zrobić, jeszcze spróbuję w Lublinie, a może polecicie mi jakiś dobry inny serwis.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#33

Nieprzeczytany post autor: melon »

Czy oni mi tam rzeczywiście wgrali soft, czy zrobili coś innego, czy może nic, tego nie wiem. Doradca jak to doradca, nie zawsze dobrze przekazuje to co robi mechanik, więc trudno potem mieć pewność :)
Mi to robili w Sosnowcu, ale dla Ciebie chyba za daleko :)

piknew

Astro-maniak
Posty: 114
Rejestracja: 25 sie 2014, 14:17
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 3 razy

#34

Nieprzeczytany post autor: piknew »

Wiecie co, wydaje mi się, że rzeczywiście to może być związane z oponami zimowymi. Po zmianie na zimówki (w listopadzie) coś delikatnie znowu jest wyczuwalne (ale przyznam, że o wiele, wiele mniej). Może rzeczywiście nowe zimówki tak "kleiły", ew. układ kierowniczy ma jakąś adaptację ;) ?

Dla ustalenia uwagi - ma rozmiar zimowych (Nokian WR D3, zakupione praktycznie od razu, kiedy kupiłem samochód w listopadzie 2014) taki sam jak letnich (Michelin Energy Saver, oryginalne z fabryki): 205/60R16.

Taki OffTopic: jak mi wymienili opony to pomyli strony i czujniki ciśnienia mam odwrotnie... Dobrze, że same opony są założone poprawnie...

Awatar użytkownika
daniel123

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2015, 8:38
Imię: Daniel
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14XER
Województwo: lubelskie

#35

Nieprzeczytany post autor: daniel123 »

Dzisiaj byłem w serwisie w Lublinie z tym problemem, wytłumaczyłem wszystko dokładnie, nawet powiedziałem że ten problem występuje w wielu astrach J z 2014/2015r. i jest to opisane na forum. Gościu który to przyjmował wkurzył się że podaje przykłady z forum, ich to nie obchodzi i skąd ja to wiem że jest nowy soft. bardzo zdenerwowany, pytał czego nie zrobili mi tego w Zamościu jak byłem 1 raz. Ale zgł. przyjęli. Sprawdzili faktycznie jest nowy soft wgrali go i powiedzieli że powinno być dobrze. Jechałem tą samą trasą do domu ok. 90km i jest już wszystko w porządku wspomaganie działa tak jak powinno.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#36

Nieprzeczytany post autor: melon »

Wkurzają się że im się coś sugeruje, ale pewnie jakbyś im tego nie wyłożył jak krowie na rowie to by nie zrobili. W sumie to powinni być wdzięczni, że człowiek przychodzi do nich z gotowym rozwiązaniem :)

Dż0ki

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 03 kwie 2016, 22:47
Auto: Astra
Rocznik: 2013
Województwo: łódzkie
Wdzięczny: 1 raz

#37

Nieprzeczytany post autor: Dż0ki »

Jak mnie to wku**a! ASO powinno być jak dobry lekarz - idziesz do nich z wiarą, że zrobią wszystko dla Twojego dobra i dobra marki, którą reprezentują. Płacisz za to niemałe pieniądze a i tak ćwoki nie są w stanie poradzić sobie z wieloma problemami. Jeszcze taki typ zły jest, że mu coś podpowiadasz, porażka...sorry ale ulało mi się :evil:
Ostatnio zmieniony 21 lut 2017, 16:18 przez Dż0ki, łącznie zmieniany 1 raz.

pepedealer

Astro-maniak
Posty: 120
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:39
Imię: Przemek
Auto: Astra J sedan
Silnik: B14NET LPG
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Ostrołęka
Pomocny: 1 raz

#38

Nieprzeczytany post autor: pepedealer »

Cześć
U mnie też występował objaw "przyklejenia" kierownicy. Teraz już tego nie ma. Wgranie nowego oprogramowania i kalibracja załatwiły sprawę. Przejechałem 600 km od wizyty w ASO i jest dobrze.

ODPOWIEDZ