Dziwne buczenie przy prędkości 110-120 km/h

kaminimino

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 17 cze 2016, 10:05
Imię: Michal
Auto: astra j
Silnik: A17DTS
Województwo: Zagranica - Azja
Lokalizacja: Holandia
Pomocny: 1 raz

Dziwne buczenie przy prędkości 110-120 km/h

#21

Nieprzeczytany post autor: kaminimino »

Tak jak juz kolega jeden wczesniej napisal. Na niektorych rzeczach sie nie oszczedza. Co co odpowiada za Twoje bezpieczenstwo i prowadzenie auta to lepiej wstawic sredniej jakosci zamiennik niz uzywany oryginal. Nigdy nie wiesz w jakim stanie bedzie lozysko i skad zostalo wyjete a najgorsze jak wyjdzie ciebie tyle samo co w sklepie nowe. Do 300zl kupisz cos dobrego, polski optimal jest niezly ale nie jakas najwyzsza polka. Warto zastanowic sie nad nowymi czesciami zwlaszcza jesli sa to wazne elementy pojazdu.

macczes

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:14
Imię: czes
Auto: astra
Silnik: 1,6 132 kw
Województwo: łódzkie

#22

Nieprzeczytany post autor: macczes »

podczas jazdy powyżej 120 km dochodzi od strony silnika trzask jakby przewody luźne trzaskały o blachę. czy podobne odczucie z państwa zauważył. w serwisie opla nic nie znaleźli

Awatar użytkownika
dudi19

Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2016, 21:19
Auto: Astra J 2010
Silnik: A14NET
Województwo: opolskie

#23

Nieprzeczytany post autor: dudi19 »

Właśnie dzisiaj jestem po wymianie piasty.Objawy były dokładnie takie same jak wcześniej pisano i nastała cisza :D
Mechanik stwierdził że powodem buczenia tego łożyska musiało być jakieś uderzenie.został nawet ślad na zwrotnicy.To są uroki aut używanych niewiadomego pochodzenia :(

Awatar użytkownika
zuraff

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 lut 2015, 10:32
Imię: Łukasz
Auto: Astra J ST
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków

#24

Nieprzeczytany post autor: zuraff »

A jaki koszt takiej piasty? Bo u mnie podobne buczenie występuje przy 110-120 km/h więc ciekawi mnie na jaki wydatek muszę się przygotować

EDIT:
macczes pisze:QR_BBPOST podczas jazdy powyżej 120 km dochodzi od strony silnika trzask jakby przewody luźne trzaskały o blachę. czy podobne odczucie z państwa zauważył. w serwisie opla nic nie znaleźli
To prawdopodobnie przewody kierunkowskazu bocznego tłukące sie o błotnik - topik opisywany juz w innym poście

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#25

Nieprzeczytany post autor: qtom »

zuraff, oryginał to chyba coś koło tego
[External Link Removed for Guests]
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

kamil1987

Astro-maniak
Posty: 316
Rejestracja: 26 lis 2015, 16:00
Auto: Astra J
Silnik: A14NET+LPG
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 6 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: kamil1987 »

U mnie buczenie się nasiliło od strony pasażera , zaczęło się jak temperatura za oknem się podniosła a gdy hamuje z wysokiej prędkości ostro to jeszcze bardziej . Jak byłem na warsztacie to zauważyłem luzy na łożysku podporowym prawej półosi, czy ktoś miał podobny problem ? Ja obstawiam łożysko podporowe.
P.s Może ktoś wie jaki jest wymiar łożyska podporowego lub nr części ? :D
Ostatnio zmieniony 19 maja 2017, 21:40 przez kamil1987, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ