Ruch do przodu przy wbijaniu jedynki

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

Ruch do przodu przy wbijaniu jedynki

#1

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Hej,

Mam taką przypadłość, bardzo często podczas wbijania jedynki auto przesuwa się do przodu, w czasie ruchu dźwigni biegów. Jakby nie był do końca wysprzęglony. Oczywiście mówię o sytuacji gdy silnik pracuje. Jest to jakieś 2-5 cm do przodu, ale da się to zauważyć. Czym to może być spowodowane? Zapowietrzony układ sprzęgła, coś z dociskiem i tarczą?
Nie wiem czy to moze mieć związek, ale jak w lecie auto postało jakieś 2-3 dni na dużym słońcu to baaardzo ciężko było wbić jedynkę.

Conan

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:02
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: zachodniopomorskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Conan »

Hejka,też tak mam nawet zakładałem temat,skok auta po wbiciu jedynki,niestety nikt nic nie wiedział.Auto kupiłem nowe i od początku był skok,teraz mam 12 tys. i skacze czasami ale nie tak często,chyba coś z olejem ale warto by popytać

Awatar użytkownika
Szprynkiel

Astro-maniak
Posty: 191
Rejestracja: 20 kwie 2015, 23:01
Auto: Astra J HB
Silnik: A16XER
Województwo: lubuskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Szprynkiel »

Może na początek odpowietrzenie sprzęgła a jeżeli nie pomoże to szukać dalej.
1996 Astra F kombi X20XEV --> 2007 Vectra C kombi Z19DT --> 2014 Astra J HB A16XER
Obrazek

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Conan pisze:Hejka,też tak mam nawet zakładałem temat,skok auta po wbiciu jedynki,niestety nikt nic nie wiedział.Auto kupiłem nowe i od początku był skok,teraz mam 12 tys. i skacze czasami ale nie tak często,chyba coś z olejem ale warto by popytać
Kurde, skoro miales taki objaw w nowym aucie to co ja się martwie... Obrazek
A w skrzyni F40 jest jakaś manualna regulacja sprzęgła?

Awatar użytkownika
jaro93

Astro-maniak
Posty: 353
Rejestracja: 29 paź 2015, 19:39
Imię: Jarek
Auto: Mazda 3 BN HB
Silnik: PEY7 2.0l
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#5

Nieprzeczytany post autor: jaro93 »

Conan pisze:QR_BBPOST Hejka,też tak mam nawet zakładałem temat,skok auta po wbiciu jedynki,niestety nikt nic nie wiedział.Auto kupiłem nowe i od początku był skok,teraz mam 12 tys. i skacze czasami ale nie tak często,chyba coś z olejem ale warto by popytać
Również mam samochód od nowości, przejechane 26kkm i nie było i nie ma żadnych objawów z problemem czy to z wbijaniem wstecznego, czy to z ruchem samochodu po wbiciu biegu. Oczywiście skrzynia M32

pi14

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2018, 17:14
Imię: Przemek
Auto: Astra J Sports Tourer 110 KM
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: pi14 »

Conan pisze:QR_BBPOST Hejka,też tak mam nawet zakładałem temat,skok auta po wbiciu jedynki,niestety nikt nic nie wiedział.Auto kupiłem nowe i od początku był skok,teraz mam 12 tys. i skacze czasami ale nie tak często,chyba coś z olejem ale warto by popytać
Witaj!
Czy udało Ci się rozwiązać ten problem? Od maja mam używaną Astrę, teraz przebieg 74tyś. i ta sama przypadłość.

Conan

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:02
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: zachodniopomorskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Conan »

Hejka, nie zaglądam często na forum, ale ten skok mam czasami, nie tak często jak na początku.
Dziś mam przejechane 32tys.
Zanim wrzuce jedynke to wbijam 3 i 4, wydaje mi sie że po tym ruchu mniej skacze.
Ale mam też taką przypadłość często, że jak wbijam 2 lub 3 bieg to auto mi hamuje, efekt jest taki jakbym przypadkowo musnął pedał hamulca na pół sekundki.

pi14

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2018, 17:14
Imię: Przemek
Auto: Astra J Sports Tourer 110 KM
Silnik: A17DTC
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: pi14 »

Dzięki za odpowiedź. U mnie tez nie zawsze tak się dzieje, ale z tym co piszesz przy 2 i 3 to nic takiego nie zauważyłem u siebie.

ODPOWIEDZ