Sprawdz esp i układ wspomagania

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

Sprawdz esp i układ wspomagania

#21

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Jak napięcie spada poniżej 10,2 volt podczas rozruchu to mamy problem z instalacją auta. Do sprawdzenia aku i rozrusznik.
U Ciebie obstawiam baterię.
161nt167

Dembiec

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 08 wrz 2017, 22:14
Imię: Maciej
Auto: Meriva B
Silnik: A14NEL
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#22

Nieprzeczytany post autor: Dembiec »

Jutro jak ctek przyjdzie bo na takie padł wybór będę lądował i zobaczę czy te komunikaty przestaną się pojawiać .trasy u mnie większość to miasto wiek auta 4 lata i 40tys i nie ma sie gdzie doladowac. wychodzi na akumulator jak koledzy wcześniej zasugerowali.

_Albin

Astro-maniak
Posty: 108
Rejestracja: 30 paź 2012, 9:15
Imię: Albin
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: A17DTR
Województwo: świętokrzyskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#23

Nieprzeczytany post autor: _Albin »

Dembiec,
Też robię bardzo małe przejazdy. Zazwyczaj praca - dom 2,5km i powrót. Oczywiscie jakis market w między czasie.No i raz na jakies 9 dni wypalanie DPF-a :( Jak zimno to grzeję kiere i fotelik/i. Altek nie jest w stanie zbilansować takiego ubytku prądu. Do tego dochodzi jeszcze grzanie świec i inne pierdoły. Niestety jeżeli się robi malo km to należy doładowywać aku.
Takie jest moje zdanie.
Oczywiscie pomijam że diesel w takim przypadku to pomyłka , ale cóż... ;)

btw.
U mnie aku wymienione było po 4 latach użytkowania.
Ostatnio zmieniony 23 lut 2018, 12:15 przez _Albin, łącznie zmieniany 1 raz.

Waflo

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 18 lut 2017, 19:07
Auto: Astra J 1.6 BezTurbo
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#24

Nieprzeczytany post autor: Waflo »

U mnie pojawil sie komunikat podczas odpalania o niedoładowanym akumulatorze. Odpalil z z pewnym oporem ale zadnych błedów nie wywalił wiec moge tu byc przykładem ze wcale nie musi byc jak piszecie.

Dembiec

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 08 wrz 2017, 22:14
Imię: Maciej
Auto: Meriva B
Silnik: A14NEL
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz

#25

Nieprzeczytany post autor: Dembiec »

Witam po prawie miesiącu. Niestety akumulator padł całkowicie prawie miesiac był spokój aż dziś rano komunikat esp a po południu fura już nie odpalił podłączyłem prostownik naladowalem i odpalił. Godzinę temu zamontowalem Nowe aku i przy odpaleniu spada do min 10.9- 11 a stary spadał do 7.8- 8 i nie odpalił mimo że napięcie trzymał aż 12.67 jak by to powiedzieć w spoczynku. Stary akumulator wytzymal 4 lata bez 2 miesiecy pozdrawiam

czarnywtorek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 19 kwie 2018, 20:19
Auto: atsraJ 1.7 cdti 125 KM
Województwo: kujawsko-pomorskie

#26

Nieprzeczytany post autor: czarnywtorek »

czesc :P
dzis jadac do ojca do szpitala pojawil sie komunikat niski poziom plynu hamulcowego zaraz po nim nastapil kominikat sprawdz esp
Podjechalem do szpitala wylaczylem silnik i ponownie wlaczylem zadnego komunikatu ,otworzylem klape silnika spr poziom plynu ponizej min
Kupilem plyn zgodny dolalem duzo. Mam max plynu , zero komunikatu ale esp nie dziala
skad wiem (nagle pszyspieszenie auta zero odzewu hamowanie pedal do dechy zero mysle ze przy zrywie powinien sie zaswiecic komunikat esp?)
spr auto sposobem przez komurke opl dtc reader pokasowalem jakies bledy na ost wyskoczylo mi w astrze spr esp
i co teraz czekac pozjezdzic moze to wina tego niskiego poziomu plynu czy zapindalac do mechanika?
Ostatnio zmieniony 24 cze 2018, 18:04 przez czarnywtorek, łącznie zmieniany 1 raz.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#27

Nieprzeczytany post autor: qtom »

No sprawdź klocki i tarcze . Bo pierwsze co mi przychodzi to koniec tarcz i klocków. Żebyś czasem nie zgobil w trakcie jazdy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

czarnywtorek

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 19 kwie 2018, 20:19
Auto: atsraJ 1.7 cdti 125 KM
Województwo: kujawsko-pomorskie

#28

Nieprzeczytany post autor: czarnywtorek »

sa nowe z tego co widze przez alusy

ps wsio wrocilo do normy po uzupelnieniu plynu esp dziala :P
klocki tarcze sprawdzone u mechanika
wiec wina zbyt niskiego poziomu plynu
Ostatnio zmieniony 27 cze 2018, 5:31 przez czarnywtorek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
jarek1984

Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 15 lip 2018, 21:07
Auto: Astra J
Silnik: A17DTS
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie, nowodworski

#29

Nieprzeczytany post autor: jarek1984 »

Także miałem taki przypadek. Nie wiem skąd się tej Asi wzięło ale po odłaczeniu aku na jakieś 20 min wszystko ok.

ODPOWIEDZ