1.7 CDTI 125km szumy metaliczny odgłos przy jeździe

NexT

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 mar 2018, 9:50
Imię: Rafał
Auto: Astra IV 2011
Województwo: małopolskie

1.7 CDTI 125km szumy metaliczny odgłos przy jeździe

#1

Nieprzeczytany post autor: NexT »

Witam,

Ciężko opisać dźwięk który jest słyszalny od 30-40km/h i czym szybciej się jedzie tym jest głośniejszy.

Na filmie dobrze słychać od 20s

[External Link Removed for Guests]

Dochodzi on z lewej strony , pasażer siedzący z przodu ma wrażenie że tak jakby z licznika ale myślę że to kwestia wygłuszenia. Zakładam ze z pod maski.

Szum/metaliczny dźwięk na każdym biegu taki sam, na luzie również, na wyłączonym silniku również.

Typ to skrzynia, jest to M32.. konkretnie coś wyczytałem że łożyska ale nie chciałbym by to było to. Lewarek na każdym biegu zachowuje się dobrze, nie drży, biegi wchodzą OK ( mam porwanie bo jeździłem już ze skrzynią M32 gdzie 1 bieg nie wskakuje )

Ktoś się już spotkał z takimi szumami?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2018, 13:06 przez NexT, łącznie zmieniany 1 raz.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Na wyłączonej klimie też szumi? Dźwięk jak od sprężarki klimy
Ostatnio zmieniony 16 cze 2018, 13:20 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

NexT

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 mar 2018, 9:50
Imię: Rafał
Auto: Astra IV 2011
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: NexT »

Też szumi, co prawda tarcza od sprężarki była wymieniana bo nie załączała się klima ale wątpię gdyż sprężarka jest po prawej stronie a dźwięk ewidentnie z lewej strony.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Robiłeś coś przy aucie? wymiana rozrządu itp . Dźwięk jakby zmieniał tonację w zależności od obrotów silnika. Na postoju nie szumi?
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

NexT

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 mar 2018, 9:50
Imię: Rafał
Auto: Astra IV 2011
Województwo: małopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: NexT »

Wymieniałem pół oś środkową od strony prawej , problem w tym że samochód mam od 3 tyg i nie wiem czy wcześniej też bym ten dźwięk. Na postoju pracuje OK, zawór SCV do wymiany bo czasami obroty falują ale nie zawsze, wątpię by to było to choć z drugiej strony cieszyłbym się byleby to nie była skrzynia.. Pasek rozrządu i napinacz wymieniany

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: soszo »

No nie wiem co Ci podpowiedzieć. Ani nie jestem fachowcem ani nie słyszę tego na żywo. Jest wątek na forum o szumach po wymianie rozrządu. Ja na filmiku słyszę szum łożyska przy silniku. Wydaje mi się, że to nie koło, nie skrzynia. Ale skoro upierasz się, że to tylko podczas jazdy to już sam nie wiem.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

NexT

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 mar 2018, 9:50
Imię: Rafał
Auto: Astra IV 2011
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: NexT »

No właśnie szum łożysk, może łożysko koła, może piasta a może łożyska w skrzyni? Zaczekam jeszcze może ktoś się spotkał z takim szumem , ostatnio natrafiłem na wątek który odpowiadał temu i skrzynia do remontu ale co konkretnie to już nie było napisane.

EDIT:
Skontaktowałem się ze specem od M32 , mówi że ewidentnie łożyska w skrzyni, montowane były łożyska plastikowymi koronkami i po prostu się wycierają. Nie życzę nikomu tego dźwięku , koszt łożysk metalowych to okolice 500zł ( wszystkie 8sztuk ) Do tego olej 150 i robota 500-700, tak orientacyjnie. Pozdrawiam

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: soszo »

NexT pisze:QR_BBPOST robota 500-700, tak orientacyjnie
Dolicz jeszcze 600 -700 za wytarganie skrzyni z auta. Chyba, że wstawisz do gościa samochód i zrobi wszystko za 500-700 ;)

Za czym wydasz wyrok na skrzynię odwiedź jakiegoś dobrego mechanika. Taki szum w skrzyni nie powstaje z dnia na dzień. Dziwne że nie słyszałeś tego wcześniej.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2018, 14:24 przez soszo, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

NexT

Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 22 mar 2018, 9:50
Imię: Rafał
Auto: Astra IV 2011
Województwo: małopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: NexT »

Mam Astra od 1500km i nic sie nie zmienia. Trzeba zregenerować. Dodatkowo na 5 -6 biegu chwilowo cos sie robi głośniej :cry:

ODPOWIEDZ