Jakie Zestaw Hamulców

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

Jakie Zestaw Hamulców

#21

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Panowie nowe tarcze, nowe klocki w ruchu miejskim, dotrą się bardzo szybko. Nie wiem jak można to przeliczyć na kilometry. Raczej wszystko zależy od intensywności używania.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2018, 16:19 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

DonPomidor

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 26 lip 2018, 18:03
Imię: Mariusz
Auto: Astra j Sport Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: śląskie
Pomocny: 1 raz

#22

Nieprzeczytany post autor: DonPomidor »

Tak dotra sie wszedzie ale chodzi by przez te kilometry lekko hamowac , a w cyklu miejskim raczej nie zawsze sie da ,

A tak na marginesie , kiedy powinno sie zrobic wymiane klockow w aucie kiedy czujnik zacznie nadawac komunikat czy jakos sie to sprawdza czy cus?

Awatar użytkownika
Konradopel

Astro-maniak
Posty: 607
Rejestracja: 02 wrz 2007, 19:24
Imię: Konrad
Auto: "Czekoladka"
Silnik: A14NET
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: Konradopel »

Co do pylenia przód/tył to warto trochę ruszyć głową i zwrócić uwagę że przednie tarcze są znacznie większe (klocki też), nie przypadkowo. Większość siły hamowania idzie na przód. Tył to bardziej stabilizacja niż hamowanie. Jak do tego że tylne klocki są mniejsze, dołodłożyć spostrzeżenie że zużywają się one znacznie wolniej (na ogół na dwa komplety z przodu zużywa się jeden z tyłu), to oczywistym jest ze tył pyli zawsze mniej.

Ceramika jest skuteczna po rozgrzaniu, jak auto masz do upalania to będzie dobre rozwiązanie, jak na dojazdy do pracy to raczej lipa. Nie ma rozwiązań uniwersalnych które są najlepsze dla wszystkich.

Cena/jakość polecam tarcze zimmermanna i dedykowane klocki tego samego producenta. Czy pełne czy nawiercane to już sprawa indywidualna.

Jak ma "fajnie wyglądać" ale być tanio to tarcza Mikoda GT i do tego standardowe klocki ATE albo TRW.
MOC BŁYSKAWICY W ZAKLĘTYM KRĘGU - OPEL
Fotki ze zlotów i wypraw - [External Link Removed for Guests]
Moja Astra - [External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ