Przekładka automatu na manual

Awatar użytkownika
desfero

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2018, 17:57
Auto: Astra J
Województwo: podkarpackie

Przekładka automatu na manual

#1

Nieprzeczytany post autor: desfero »

Cześć. Kilka miesięcy temu padła mi automatyczna skrzynia biegów w Astrze J 1.6 benzyna (skrzynia 6T40) 70tys km 2009 rok.
Zaczęło się od szarpania przy ruszaniu (podobny problem został opisany tutaj: Automatyczna skrzynia biegów???), a skończyło się na autostradzie kiedy to auto staneło na amen.

Od ponad 4 miesięcy auto jest w naprawie w serwisie, gdzie za każdym razem slyszę o problemach w naprawie, np. brak części, problemy z komputerem automatycznej skrzyni biegów, itp. Ostatnio serwis sprowadził już zregenerowaną skrzynię o takim samym numerze i okazało się że jednak nie pasuje :shock: WTF.

Ogólnie już brak mi sił do tego auta i rozważam przekładkę na manual, aczkolwiek w internecie nie mogę znaleźć informacji, że ktoś coś takiego robił w Astrze J.

Czy jest ktoś na forum kto zrobił albo slyszał że przekładka na manual jest możliwa i w miare oplacalna w tym modelu auta? Zakup nowej skrzyni w salonie nie wchodzi w grę - zbyt wysoka cena w stosunku do wartości samochodu :roll:.

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5372
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 130 razy
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Mechanicznie to bez problemu. Pytanie co z elektroniką? Nie spotkałem się nigdzie z taką przekładką. Ani w Polsce ani na forach zagranicznych.

Awatar użytkownika
Rdek

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2018, 18:23
Imię: Radek
Auto: Opel Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: lubelskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Rdek »

desfero pisze:QR_BBPOST Od ponad 4 miesięcy auto jest w naprawie w serwisie, gdzie za każdym razem slyszę o problemach w naprawie
To jest brak wywiązania się z umowy tj. wykonania usługi, nie daj się zjeść...

Znajdzie używaną regenerowaną skrzynie z jakąś gwarancją, przekładka jest możliwa ale to niezły temat...
Bez kompletnego dawcy polegniesz w kosztach na pierdołach... tu 100zł tam 198zł tu 50zł a nooo i tamto za 30zł, to natomiast warto dać nowe, no trzeba dla siebie dobrze robić to 400zł i coś i coś i dramat... No i pewnie elektronika też do ogarnięcia...

No w starych gruzach można było bez bólu zmieniać napęd i grało.

Po edycji, niepotrzebnie się zbulwersowałem.

Te skrzynie szły do wielu modeli zdaje się, nawet w Chevrolecie były? niech bebechy będą wspólne choćby.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2018, 8:24 przez Rdek, łącznie zmieniany 1 raz.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Rdek pisze:QR_BBPOST Dramat...

Może nie na temat odpisałem, ale te kuxwa 4 miesiące??...no boże...czy ty to widzisz ?

No i przepraszam że tak napisałem
no to sie ubawiłem warsztat mówi wymieniam skrzynie 17 tys plus robocizna, warsztat robi co potrafi tylko chodzi o koszt. jedno mnie zastanawia czemu nie oddać skrzyni do regeneracji? pewnie koszt też ogromny manuał m32 koszt około 2500 to tu pewnie z 5000 albo jeszcze więcej
Ostatnio zmieniony 31 lip 2018, 23:07 przez qtom, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
desfero

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2018, 17:57
Auto: Astra J
Województwo: podkarpackie

#5

Nieprzeczytany post autor: desfero »

Ogólnie to warsztat wycenił regeneracja skrzyni biegów na 8k.
Po 3 miesiącach nie udało im się zregenerować skrzyni biegów bo za każdym razem niby cześci które zamawiali nie pasowały do tej skrzynie chociaż numeracja była taka sama. Ostatnio też kupili zregerenowaną skrzynie bo już sami nie mają sił z tym autem i okazało się że nie pasuje. Dzisiaj będę to wyjaśniać z serwisem to dam znać co i jak.

Awatar użytkownika
Rdek

Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2018, 18:23
Imię: Radek
Auto: Opel Astra G
Silnik: X16SZR
Województwo: lubelskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Rdek »

Skrzynia tak sławna że aż na wiki jest i co ciekawe Ford też robi i ładuje tę skrzynie gdzie się da, może to wina Forda, może razem ją zrobili.

Ford also produces their own variant called the 6F35

[External Link Removed for Guests]

Były dwie generacje tych 6T40 czy nawet 3 i upgrade-dy i up-daty części i softu.
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 01 sie 2018, 8:52 przez Rdek, łącznie zmieniany 2 razy.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: qtom »

desfero, skontaktuj się może z nimi widzę ze mają skrzynie tego typu wiec może coś poradzą [External Link Removed for Guests] co by nie mówić koszt skrzyni połowa wartości auta. jedynie przebieg skłaniałby mnie do naprawy, inaczej bym sie chyba podał na twoim miejscu
Ostatnio zmieniony 01 sie 2018, 9:09 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

jezyktor

Astro-maniak
Posty: 117
Rejestracja: 01 lis 2016, 22:32
Auto: Zafira C
Silnik: A14NET LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomocny: 2 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: jezyktor »

Chyba zmień serwis. Tak jak przedmówcy pisali, skrzynia mocno popularna. Pytałem o naprawy tu
[External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

i mówili, że naprawiają.
Sam użytkuje 6t40 gen2, puki co jest ok. Olej wymieniałem dynamicznie przy 50 k
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2018, 9:42 przez jezyktor, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ