wpadający pedał hamulca po wymianie klocków

darkosxp

Astro-maniak
Posty: 251
Rejestracja: 03 sie 2014, 11:09
Auto: ASTRA
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

wpadający pedał hamulca po wymianie klocków

#1

Nieprzeczytany post autor: darkosxp »

Witam

mam taki problem po wymianie tylnych klocków zaczał wpadać mi pedał nie jest tak twardy jak wczesniej, a mam porównanie gdyz mam druga astre, hamulce zostały odpowetrzone przez mechanika oraz przez kompa został skalibrowany reczny czy cos jeszcze trzeba zrobic? czy jest w oplach mozliwosc odpowitrzenia popmy przez kompa?

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: soszo »

darkosxp pisze:QR_BBPOST czy cos jeszcze trzeba zrobic?
Może zmienić mechanika
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

pmedela

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 06 maja 2016, 12:11
Imię: Piotr
Auto: Astra H
Silnik: Z18XER
Województwo: małopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: pmedela »

Nie wiem dlaczego, ale u mnie w AH GTC jest tak samo już drugi raz. Wymieniam tylne klocki i przez 1-2 dni pedał zapada się w podłogę, jest miękki jak poduszka, auto oczywiście hamuje. Po 2 dniach wszystko wraca do normy.

Usunięty użytkownik 861235

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Jest taki trend żeby przy wymianie klocków nie cofać tłoczka przy zamkniętym układzie tylko odkręcić odpowietrznik i cofnąć (oczywiście słoik z płynem i rurka)
Ponoć jak cofasz na zamkniętym to syf idzie w układ i nie za bardzo to dobre jak jest pompa ABS.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2018, 6:37 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 1 raz.

polonezwrc

Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 08 lut 2011, 22:11
Imię: Andrzej
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.4T benzyna
Województwo: wielkopolskie

#5

Nieprzeczytany post autor: polonezwrc »

Witam,
Mam podobny problem, bo po wymianie tylnych klocków, pedał hamulca jest miękki i auto baaaaardzo kiepsko hamuje.
Myślałem, że po kilku hamowaniach przejdzie, ale niestety nie, przy okazji zauważyłem, że podczas naciskania pedału hamulca oraz jak pedał wraca na pozycję, to słychać prawdopodobnie pompę hamulcową/serwo. Pompa działa, bo zauważyłem, że z tłoczka leci płyn hamulcowy (jak się trochę odsunie uszczelkę).
Czy ktoś wie, jaka może być przyczyna?
Pzdr.

ODPOWIEDZ