Problem z hamulcem postojowym

Awatar użytkownika
comnet

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2019, 17:11
Imię: Jarosław
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

Problem z hamulcem postojowym

#1

Nieprzeczytany post autor: comnet »

Czołem grupowicze

Mam pytanko. Może ktoś z was miał podobny problem.

Pewnego dnia załączyłem hamulec postojowy i nie mogłem go zwolnić. Zwolnił się sam podczas ruszania. Taka sytuacja miała miejsce kilkukrotnie. No i zaświeciła się kontrolka (pomarańczowa) o awarii hamulca postojowego.

Następnie na wyświetlaczu pojawił się dodatkowo komunikat o sprawdzeniu hamulca postojowego. I teraz nie działa on wcale. Nie da się go ani zaciągnąć. Co ciekawe przy ruszaniu pod górkę system ruszania zaciąga hamulec i zwalnia tak jak powinien.

Dodatkowo zauważyłem zależność tej usterki z niedziałającym tempomatem.

Czy ktoś miał podobny przypadek i może podsunąć pomysł na rozwiązanie problemu?

foto:
Obrazek

Usunięty użytkownik 864746

#2

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 864746 »

Być może, że padł sterownik lub mechanizm przy lewym kole. Ale na początek podepnij komputer i zobacz jakie błędy pokaże, "teoretycznie" powinna pomóc ponowna kalibracja - u mnie pomogło, ale ze względu na to, że nie miałem prawie okładzin ciernych...
Nie mam pojęcia czy akurat Tobie to pomoże, ale warto spróbować tej "bezinwazyjnej metody" z kalibracją hamulca postojowego. Jeśli nie pomoże, a jak wcześniej wspomniałem, komputer powinien ukazać jakieś błędy.

I czy ów problem nie wystąpił wtedy, o ile miałeś wymieniane klocki/tarcze lub linki hamulca postojowego?

Awatar użytkownika
prozor

Astro-maniak
Posty: 309
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:51
Imię: Leszek
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: lubuskie
Wdzięczny: 49 razy
Pomocny: 11 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: prozor »

Ta, pierwszy post i co? Od razu problem, ale żeby popatrzeć czy na forum był taki problem to już nie, bo po co, pewno ktoś inny odwali czarną robotę.
A wystarczy popatrzeć po tematach i ciut niżej widnieje jak byk temat o tym traktujący:
Usterka hamulca postojowego sterowanego elektrycznie: Usterka hamulca postojowego sterowanego elektrycznie
Całe 5 stron dotyczący tego samego! No ale trzeba to przeczytać...
Nawet informacja o tym, że "układ wspomagania ruszania pod górę nie korzysta z hamulca ręcznego elekrycznego pompa trzyma dłużej normalny hamulec, nawet światło stop się świecą ....." jest...
Po resztę informacji zapraszam do lektury w/w wątku.

Zablokowany