Z jedynki ma dwójkę haczy

maspex

Astro-maniak
Posty: 118
Rejestracja: 31 maja 2009, 19:29
Imię: Wojciech
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Bemowo
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 4 razy
Kontakt:

Z jedynki ma dwójkę haczy

#1

Nieprzeczytany post autor: maspex »

Przeczytałem tematy,ale nie znalazłem odpowiedzi.
Astra J A14NET 100k km przebiegu,skrzynia m32 po lifcie,wymieniony olej na Fuchsa.
Przed i po wymianie wszystkie kombinacje biegów wchodziły idealnie poza z jedynki na dwójkę.
Wyglądało to jakbym zmieniając z jedynki naciągał jakaś gume,potem guma pęka i bieg zmieniony.
Dzisiaj zrobiłem regulacje,teraz dalej wszystko kombinacje są idealne poza z 1 na dwójek.
Teraz nie mam gumy,ale po prostu lekki chrobot przy samym zapięciu dwójki. Ale...jak z jedynki wrzucę na luz,a potem szybko dwojka to jest ideal,problem jest w jednej linii zmiana z 1 na 2.
Czy ten typ tak ma czy warto jeszcze doregulowac?

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: soszo »

maspex pisze:
27 paź 2019, 14:59
Czy ten typ tak ma czy warto jeszcze doregulowac?
Na pewno gdzieś o tym było. Może tu: viewtopic.php?f=166&t=815708&hilit=skrz ... az+kolejny

Można powiedzieć, że TTTM.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: hoses »

soszo pisze:
27 paź 2019, 20:03
maspex pisze:
27 paź 2019, 14:59
Czy ten typ tak ma czy warto jeszcze doregulowac?
Na pewno gdzieś o tym było. Może tu: viewtopic.php?f=166&t=815708&hilit=skrz ... az+kolejny

Można powiedzieć, że TTTM.
Potwierdzam. Mam tak samo w Astrze J i to samo miałem w poprzedniej Astrze H. Raz z 1-ki na 2-kę przejdzie gładko jak w masło, a raz zahaczy. Metoda z 1-ki na luz i na 2-kę daje lepszy efekt.

Usunięty użytkownik 830064

#4

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Ogólnie rzecz biorąc, to zmiana biegów jest czynnikiem zniechęcającym do zakupu opla. Nawet w nowym egzemplarzu (corsa czy astra) jednak trochę brakuje do... normalności.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 42 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: melon »

Kiedyś zrobiłem regulację cięgien. Trochę to pomogło, ale problemu całkowicie nie wyeliminowało.

Awatar użytkownika
SanDiego

Astro-maniak
Posty: 197
Rejestracja: 10 sty 2018, 20:25
Imię: Piotrek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Wdzięczny: 32 razy
Pomocny: 3 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: SanDiego »

W swoim od nowości miałem problemy z wrzuceniem dwójki. Miałem nawet zgłosić to na gwarancję, ale jakoś wyleciało z głowy, a jak wleciało, to "samo się naprawiło" :D
JA: 2018 - Opel Astra J 1.6 115 Darkmoon Blue
W rodzinie: 2019 - 2022 Opel Astra J 1.4T 140 Emerald || 2010 - 2019 Chevrolet Cruze LS+ 1.6 113 Moroccan Blue || 1998 - 2010 Opel Astra F 1.4 60 Red

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

maspex pisze:
27 paź 2019, 14:59
Przeczytałem tematy,ale nie znalazłem odpowiedzi.
Astra J A14NET 100k km przebiegu,skrzynia m32 po lifcie,wymieniony olej na Fuchsa.
Przed i po wymianie wszystkie kombinacje biegów wchodziły idealnie poza z jedynki na dwójkę.
Wyglądało to jakbym zmieniając z jedynki naciągał jakaś gume,potem guma pęka i bieg zmieniony.
Dzisiaj zrobiłem regulacje,teraz dalej wszystko kombinacje są idealne poza z 1 na dwójek.
Teraz nie mam gumy,ale po prostu lekki chrobot przy samym zapięciu dwójki. Ale...jak z jedynki wrzucę na luz,a potem szybko dwojka to jest ideal,problem jest w jednej linii zmiana z 1 na 2.
Czy ten typ tak ma czy warto jeszcze doregulowac?
Mam to samo nic z tym nie zrobisz. I nawet nie próbuj bo sie upocisz, kasę stracisz na wymiane oleju, dodatki z molibdenem, regulacją cięgien a będzie dalej to samo. Ta skrzynia tak chodzi. U mnie tez największy problem to zmiana z 1 na 2. Nie daj Bóg szybciej na zimnym zmienić. Przeskok taki jakby sprzęgła nie było.

Awatar użytkownika
milero

Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2020, 22:22
Auto: Astra J
Rocznik: 2012
Województwo: małopolskie

#8

Nieprzeczytany post autor: milero »

Również mam problem ze zmiana biegu z 1 na 2 . Dziś odpaliłem silnik i nie dało rady wrzucić ani jedynki ani wstecznego. Po zgaszeniu silnika śmiga, na odpalonym nie .

ODPOWIEDZ