C1226 czujnik ABS

Szumal

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2020, 19:11
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL i A14NET LPG
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 3 razy

C1226 czujnik ABS

#1

Nieprzeczytany post autor: Szumal »

Ok 2 miesiące temu zaświeciła mi się kontrolka ABS + kontrola trakcji i komunikat "sprawdz system ESP". Odczytałem błędy wyszło że C1226 - czujnik ABS prawego przedniego koła. Zamówiłem czujnik Delphi, wymieniłem wszystko wróciło do normy. Zrobiłem ze 2 tys km i po dwóch miesiącach to samo - błąd C1226. Zamówiłem drugi czujnik tym razem ATE (przy pierwszej wymianie odczytałem że fabrycznie siedział ATE), wymieniłem i nic - dalej błąd i dalej sprawdź system ESP. Bezpiecznik ok, wtyczka ok, dalej nie sprawdzałem bo nie wiem gdzie szukać... Od czego zacząć - wiązka, moduł, komputer piasta?

Asterix08

Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 10 sie 2019, 6:49
Auto: Astra j sport tourer
Silnik: A14NET
Rocznik: 2011
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 9 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Asterix08 »

Przyczyn może być wiele: piasta, połączenie między czujnikiem a sterownikiem albo sterownik. Jak nie masz schematu układu abs to sam nic więcej nie zrobisz. Pozostaje warsztat.

Szumal

Astro-maniak
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2020, 19:11
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL i A14NET LPG
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 3 razy

#3

Nieprzeczytany post autor: Szumal »

Dla pozostałych - uszkodzona była piasta a dokładniej wycięta koronka/zębatka pierścienia magnetycznego. Nowa piasta FAG załatwiła sprawę.

Awatar użytkownika
arek2103

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2021, 22:24
Imię: Arek
Auto: Astra J GTC
Silnik: 1.4 T
Rocznik: 2015
Województwo: Zagranica - UE

#4

Nieprzeczytany post autor: arek2103 »

Witam, wymieniles piaste w prawym kole? Na jakims forum angielskim znalazlem ze c1226 to jest prawe przednie kolo lub tylne lewe.
Mam ten sam problem, wymienilem dzis czujnik ale nadal blad jest.
Dzieki

ODPOWIEDZ