Śruby zabezpieczające Alu

Conti

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 13:33
Imię: Konrad
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115km

Śruby zabezpieczające Alu

#1

Nieprzeczytany post autor: Conti »

Czy ktoś może ma założone śruby zabezpieczające Al felgi ??
Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem czy kierować się do ASO -> aż boję pytać się o cenę, czy też wybrać coś z allegro -> ceny od około 40 do 150 zl .....
Tylko, że z allegro to są 2 problemy: które są warte zakupu oraz czy będą pasowały do felg.
W opisach aukcji jest ogólnikowe: "pasują do Opel, Vw, Saab, Seat, Daewoo, BMW ..... "

Posiadam felgi 17" "wieloramienne", na śrubach założone są ozdobne plastikowe nakładki. I tutaj pojawia się problem, bo trzeba by chyba kupić cały komplet -> 20 chromowanych śrub, bo te nakładki zapewne nie będą pasować do nietypowej śruby zabezpieczającej. Jeszcze nie zdejmowałem tych plastikowych nakładek więc nie wiem, jak to wygląda.

JOszi

Astro-maniak
Posty: 4227
Rejestracja: 22 gru 2006, 14:37
Imię: Marek
Auto: astra f, insignia, fiat 125P
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Nieprzeczytany post autor: JOszi »

Ja kupiłem z sklepie z oponami śruby marki ATE. W sumie uratowało mi to tyłek (kupując firmowe śruby) bo jak zgubiłem ten specjalny klucz to potem w tym samym sklepie w przeciągu 3 dni ściągnęli mi drugi bazując tylko na numerze seryjnym z opakowania. koszt śrub to chyba z 80zł

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#3

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Ja mam śruby ori, koszt ASO 150zł . Każdą śrube da radę ściągnąć... niestety :/

Conti

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 13:33
Imię: Konrad
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115km

#4

Nieprzeczytany post autor: Conti »

150 zł da radę przeżyć. No i nie powinno być problemu z tymi nakładkami ozdobnymi.
Każdą da radę ściągnąć, ale nietypową trudniej i w dzień pod blokiem tego raczej nie zrobią.

Awatar użytkownika
Grzechu2011

Astro-maniak
Posty: 1007
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:22
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Niepołomice

#5

Nieprzeczytany post autor: Grzechu2011 »

Ja posiada śruby firmy MCgard :D żadnych nakładek nie zakładałem bo niestety na śrubę zabezpieczająca nie pasuje!! jak chcesz mieć z zaślepkami to tylko fabryczne w ASO!!
[External Link Removed for Guests]

Conti

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 13:33
Imię: Konrad
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115km

#6

Nieprzeczytany post autor: Conti »

muszę zdjąć te nakładki i zobaczyć jak to wygląda bez nich.
Mimo wszystko czeka mnie kilka zakupów -> chciałbym założyć chlapacze, płytę pod silnik, nakrętki no i koła zimowe ...... więc po co wydawać więcej niż można. Tym bardziej, że znając miejskie ulice te plastikowe nakładki zaczną "same" znikać.

Awatar użytkownika
Grzechu2011

Astro-maniak
Posty: 1007
Rejestracja: 16 sty 2011, 17:22
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Niepołomice

#7

Nieprzeczytany post autor: Grzechu2011 »

Skoro nie chcesz wydawać aż tyle to poco Ci osłona silnika?? nie brudzi się silnik aż tak bardzo bez przesady!! :D
[External Link Removed for Guests]

Conti

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 13:33
Imię: Konrad
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115km

#8

Nieprzeczytany post autor: Conti »

osłona silnika na alledrogo to około 100zł
kiedyś jeździłem thalią, silnik i wszystko pod maską było brudne, potem był focus z dolną osłoną -> po 6 latach silnik i wszystko pod maską dość czyste.
wiosna / lato / jesień -> nie ma problemu, ale zima i breja na ulicy prawie na okrągło, sól itp i to wszystko lecące na kable, pasek klinowy itp .....

Yasiek

Astro-maniak
Posty: 284
Rejestracja: 09 maja 2011, 21:32
Imię: Artur
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Lokalizacja: Rumia

#9

Nieprzeczytany post autor: Yasiek »

Conti ja rozmawiałem z kierownikiem serwisu od nas - bo też chciałem zakładać tą osłonę plastikową. Powiedziałem stanowcze - POGIEŁO CIĘ!? Albo aluminiowa osłona dostępna w ASO (coś ok 450pln) albo olać temat. Plastikowa osłona baaardzo łatwo może pęknąć i się urwać...

Conti

Astro-maniak
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 13:33
Imię: Konrad
Auto: Astra IV
Silnik: 1,6 115km

#10

Nieprzeczytany post autor: Conti »

Czy oryginalna jest cala aluminiowa ??
Widziałem na allegro była wystawiona używana niby oryginalna od astry iv. Wcale nie była aluminiowa, tylko z tworzywa sztucznego. Jedynie na środku, mniej więcej pod misą olejowa była powleczona od góry aluminiowa folą / blaszką.
W golfie jest plastikowa z matą wytłumiającą, w focusie plastik, w volvo s60 - plastik, w fiacie marei - plastik.

Nic to, może się na razie ograniczę do chlapaczy, aczkolwiek jakoś samochód traci wygląd jak dla mnie ... Ale jesli faktycznie mają być progi obdarte z farby i ma rdzewieć, to chyba warto.
No i te śruby do kół. pewnie we wtorek podjadę do aso i zobaczę ile powiedzą za nie.

ODPOWIEDZ