Opony zimowe

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

Opony zimowe

#531

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

Sagan07 pisze:Opony kupione w tutaj [External Link Removed for Guests]
Ja mam od nich Nokiany, 1/4 uszkodzona
nie znam się, więc się wypowiem

Awatar użytkownika
Boyka

Astro-maniak
Posty: 178
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:31
Auto: Astra J
Silnik: B14NET+
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 6 razy

#532

Nieprzeczytany post autor: Boyka »

Sagan07 a brałeś pod uwagę klasę opony ? Póki co Dębica ustępuje Michelinowi, przyzwyczaiłeś się przez te kilkanaście tysięcy km do opony wyższej klasy i teraz odczuwasz znaczną różnice w prowadzeniu na oponie "ekonomicznej". Weź pod uwagę fakt, że Dębica będzie świetna na śniegu, ale już niekoniecznie fajna w prowadzeniu na suchym czy mokrym asfalcie.

edit: zerknąłem na linka do opon, co spowodowało że zakupiłeś opony wzmacniane ?
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 18:41 przez Boyka, łącznie zmieniany 1 raz.

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 342
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#533

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Nie widziałem tego modelu opon nie XL. Te Dębice miały bardzo dobre opinie, a że wcześniej miałem opony premium zimowe, które wytrzymały 3 sezony to uznałem że nie ma co przepłacać.

Ja rozumiem, że Dębica to nie Nokian ale chyba samochód nie powinien bujać się przy 140.

Na czym polegało uszkodzenie Nokianów?

@Edit

Dopompowałem koła do 2.7 bar. Jest trochę lepiej. Ponaciskałem na bieżnik opony i jest on bardzo miękki, ugina się pod palcem. Chyba już wiadomo jaka jest przyczyna pływania. Pytanie czy to normalne że opona zimowa przy temperaturze 7 stopni jest bardzo miękka?
Ostatnio zmieniony 24 paź 2018, 19:05 przez Sagan07, łącznie zmieniany 1 raz.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#534

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Sagan07 pisze:QR_BBPOST Ponaciskałem na bieżnik opony i jest on bardzo miękki, ugina się pod palcem. Chyba już wiadomo jaka jest przyczyna pływania. Pytanie czy to normalne że opona zimowa przy temperaturze 7 stopni jest bardzo miękka?
Ja kupowałem opony w zwykłej stacjonarnej wulkanizacji ( cena goodyear UG9 o 5zł mniejsza na szt niż oponeo i do tego montaż gratis) Macałem opony: Michelin Alpin 6 i Goodyear UG9 były bardzo miękkie. Nokian, Kleber, Kormoran i jeszcze jakieś już tak miękkie nie były ale każda ugina się "pod palcem". Dębicy na stojaku nie było :( .
Na tych UG9 nic mi nie pływa ale chyba nie jechałem jeszcze 140 :D
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, 0:57 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#535

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

Sagan07 pisze:Na czym polegało uszkodzenie Nokianów?
Gdy zakręciłes kołem (np. przy wyważaniu), było widać, że w jednym miejscu jest wypukła.

A co do "plywania", dogadaj się z kimś, by dał Ci się przejechać i porównaj. Ja na lato miałem Goodyear Eagle F1 wzmacniane 17" a na zimę Nokiany D4 16" bez wzmacniania, więc powinienem odczówac to o czym piszesz, a nie odczówam.
nie znam się, więc się wypowiem

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 342
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#536

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Miałem Nokiany D4 205/55r16 w poprzednim samochodzie i były bardzo ciche i trzymały na mokrym lepiej niż letnie Nokiany ZLine. Niestety 360 niutonometrów zrobiło swoje i po 3 sezonie dwie z nich miały tak powyrywany bieżnik na bokach, że nadawały się tylko do wyrzucenia.

@Edit

Zapomniałem wspomnieć o jednym drobnym szczególe. W okolicach Warszawy przez ostatnie dni wiał taki wiatr, że mało głowy nie urwało. Dzisiaj trochę ustało i jadąc obwodnicą opony nie przejawiały tego co wczoraj po jeździe próbnej po dopompowaniu. Może po prostu opona jest tak skonstruowana, że w momencie bardzo mocnych podmuchów wiatru to głównie ona walczy o to, aby samochodu nie znosiło.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, 8:55 przez Sagan07, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#537

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Zimowa ma miękka mieszankę i głębszy bieżnik dlatego łatwiej się ugina pod palcem niż letnia. To normalne.
Pływanie auta przy silnym bocznym wietrze też jest normalne.

Nokian WR D4 zachowują się jak letnie - są ciche i przy 150km/h zapewniają stabilną jazdę. Do tego świetnie trzymają się mokrej drogi - wczoraj miałem okazję porównać bezpośrednio z Michelin Energy Saver przy 7'C różnica przy ruszaniu i utrzymaniu bocznym jest ewidentną nawet w mieście.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, 9:12 przez NimnuL, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżdżę, więc jestem

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 342
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#538

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Co do pływania to zawsze jak był mocny wiatr to odczuwałem znoszenie samochodu. Fakt, że do tej pory miałem samochody tylko i wyłącznie w nadwoziu hatchback. Astra to sedan i być może to też ma wpływ na to jak postrzegam zachowanie samochodu.

Na tych Nokianach potrafiłem się rozpędzić do 230 km/h i nawet przy takiej prędkości zachowywały się tak jak należy. Jeżeli chodzi o prowadzenie to są to opony z absolutnego topu.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2018, 9:19 przez Sagan07, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#539

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Sagan07 pisze:QR_BBPOST W ostatni piątek założyłem nowe opony zimowe Dębica Frigo HP 2 205/60 R16 96 H.
Kupiłeś opony z indeksem H do 210 km/h a chcesz latać 230 ?
Indeks H jest dosyć niskim indeksem i z reguły takie opony mają miej warstw płótna na bokach, mniej gumy, przez co są miękciejsze. Było kupić oponę do 290 km/h to by była sztywniejsza.

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 342
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#540

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Pisałem, że w poprzednim samochodzie miałem Nokiany i że rozpędzałem się na nich do 230 km/h i zachowywały się bardzo dobrze nawet przy takiej prędkości.

Obecnie mam opony Dębica i samochód który raczej nie rozpędzi się do 230 km/h.

ODPOWIEDZ