Opony 17`- pytanie

Awatar użytkownika
CeP

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 03 mar 2013, 20:49
Imię: Sławek
Auto: Astra IV kombi
Silnik: 1,7 cdti 125 KM
Województwo: śląskie

Opony 17`- pytanie

#1

Nieprzeczytany post autor: CeP »

Witam

Mam pytanko odnosnie opon na felgi 17 cali.
Szukam maksymalnie szerokich przy tym niskich opon. Nie interesuja mnie takie jakie zaleca opel.Wierze ze cos miedzy zalecanymi a tymy za duzymi jest jeszcze do wyluskania. Poradzicie cos?

Krzysiek1

Astro-maniak
Posty: 190
Rejestracja: 06 lis 2012, 9:47
Imię: Krzysiek
Auto: Astra H GTC
Silnik: 1.8XER
Województwo: małopolskie

#2

Nieprzeczytany post autor: Krzysiek1 »

Po pierwsze jaka szerokość felgi? czy oryginalna Astry czy dobierana.
Druga sprawa czy to ma spełniać walory funkcjonalno-wizualne czy Twoje widzi misie.

Odp.
Jeżeli oryginalne Astry 17" przy szerokości felgi 7 cali to maks 215 szerokości a wysokość według uznania (już tłumacze dlaczego)215 przy tej szerokości felgi nie wychodzi poza rant i na zakrętach odkształca się w minimalnym stopniu w stosunku do felgi = auto lepiej czuć w zakrętach(wiem Astra sport na tej samej szerokości montuje 225 ale opona już wygląda jak balon i auto zaczyna lekko pływać) co do profilu, jeżeli oryginalne felgi i nie zależy na wypełnieniu kołem nadkola to spokojnie można zejść do 215/45 może 40 ale już ryzyko na dziurach, na równej drodze rewelka.

Co do walorów funkcjonalno-wizualnych jeżeli tak patrz powyżej, jeżeli musi być maks możesz założyć nawet 240/25 ale jak to będzie wyglądać i jak się będzie jeździć zostawiam Tobie do oceny.

Jeżeli posiadasz felgę o innych rozmiarach niż oryginalna 17" x 7j parametry się zmienią ja jednak polecam dobranie opony do rozmiaru felgi według standardu a profil na polskie drogi przy 17" minimalnie 45 dla nieuważnych.

baldi

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:17
Imię: Bartek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#3

Nieprzeczytany post autor: baldi »

Dokupiłem do oryginalnych felg 17 opony 225/50 bo gdzieś wyczytałem, że takie są rozmiary opcjonalne. To był błąd?
Astra w czerwieni czeka na chipa;)[url=[External Link Removed for Guests]][img][External Link Removed for Guests][/img][/url]

faza

Astro-maniak
Posty: 331
Rejestracja: 17 sty 2011, 8:35
Imię: Opel
Auto: Astra IV
Silnik: 1,7 CDTI 110 KM
Lokalizacja: Puławy
Pomocny: 1 raz

#4

Nieprzeczytany post autor: faza »

Takie opony i koła dawał opel w 2010 roku jak wyjeżdżała Astra z salonu w wersji Sport

baldi

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 11 maja 2013, 10:17
Imię: Bartek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#5

Nieprzeczytany post autor: baldi »

Dokładnie to są te felgi 5 ramienne 17x7, obecnie nie wychodzą z nowymi astrami, teraz są inne wzory (moim zdaniem gorsze ;))
Astra w czerwieni czeka na chipa;)[url=[External Link Removed for Guests]][img][External Link Removed for Guests][/img][/url]

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

Jak się Wam jeździ na oponach 215/50R17 czy mocno auto ściąga w koleinach na naszych pięknych drogach? Czy auto jest twarde ?

kelso

Astro-maniak
Posty: 140
Rejestracja: 24 maja 2011, 15:57
Imię: Wojtek
Auto: Astra IV
Silnik: 1.6
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Pomocny: 3 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: kelso »

ja jeżdżę od 3 lat na tych kapciach i jakos nie narzekam...nie zauwazylem tez niczego niepokojącego :D
"Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

Super! Pytm sie bo obecnie latam na 235/45 R18 i w koleinach trochę szarpie 3ba uważać i kontrować kierownicą bo ciągnie kierownice na boki. Cały czas mam dylemat co na zime wybrać bo myślę o oryginalnych felgach 17'' i gumie 215/50, więc skoro latem jest dobrze to i zimą tez powinno być. Szkoda że GM nie przewidział oryginalych felg aluminowych wieloramiennych o rozmirze R16

macczes

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 02 sty 2014, 11:14
Imię: czes
Auto: astra
Silnik: 1,6 132 kw
Województwo: łódzkie

#9

Nieprzeczytany post autor: macczes »

Ja mam 17 pięcioramienne alu z oponami 225/50/ micheliny, autko sprawuje się super od dwóch lat.Koleiny są problemem ale ogólnie jest ok.

Awatar użytkownika
Baniapoz

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 31 lip 2008, 19:57
Imię: Marcin
Auto: Astra J Sport Tourer
Silnik: 1,7
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: Baniapoz »

Na zimę proponuje opony 225/50/R17. Oponki posiadam Dunlop Sp Winter Sport 4D dość dobrze się prowadzi.
[External Link Removed for Guests]

ODPOWIEDZ