Pytanie o koła zimowe do Astry J GTC

Awatar użytkownika
pat-pi

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2013, 23:17
Imię: Piotr
Auto: Astra GTC
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie

Re: Pytanie o koła zimowe do Astry J GTC

#11

Nieprzeczytany post autor: pat-pi »

Problem w tym, że w książce nic nie pisze jakie opony można używać jako zimowe. Jest tylko taka rozpiska; A 16LET Opony: 225/55 R17; 235/45 R19; 235/50 R18; 235/55 R17; 245/40 R20 oraz 245/45 R18 i jeszcze w środku że wersja OPC235/45 R18 mogą być używane jako opony zimowe.

Awatar użytkownika
lukasz83

Astro-maniak
Posty: 267
Rejestracja: 19 sty 2012, 19:43
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra J
Silnik: 1.7 CDTI DTR
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 2 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: lukasz83 »

kurcze aż takie szerokie na zimę szok. Mnie już teraz wozi w koleinach przy 235/45 R18 (uczucie takie jak by auto wpadało w poślizg - trzeba się trochę posłować ) a co dopiero po śniegu i błocie przy 245

Awatar użytkownika
dosiek99

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2015, 9:51
Imię: Dominik
Auto: Astra J GTC
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie

#13

Nieprzeczytany post autor: dosiek99 »

Posiadam Astrę GTC 1.4T NET (140km) i według książki zalecane opony to 235/55/17, chciałbym kupić na zimę opony 225/55/17...i są one wyszczególnione ale w wersji NEL...czy jest jakieś przeciwwskazanie do zastosowania ich w moim silniku?

Będę wdzięczny za odpowiedź chłopaki :)

Awatar użytkownika
slapi

Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 15 maja 2012, 0:10
Imię: Michał
Auto: Astra GTC
Silnik: 1.6 Turbo
Województwo: małopolskie

#14

Nieprzeczytany post autor: slapi »

Możesz śmiało brać 225/55/R17. Na takich kołach GTC jest homologowana, nawet jeśli wyjeżdża z fabryki na kolach w innym rozmiarze. Ja mam w 1.6turbo i 1.4turbo na zime koła w tym rozmiarze.

83piotrek

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:43
Imię: Piotr
Auto: OOOO
Województwo: mazowieckie

#15

Nieprzeczytany post autor: 83piotrek »

Witam w tamtym roku do nowego auta kupilem opony zimowe Dunlop wintersport 3d. Kupione jako nowe w hurtowni(dot 2013)- ktorej nazwy nie bede podawal. Po kilku miesiacach jak je odfoliowalem okazalo sie ze nie byly czarne tylko siwe- jak juz kilkuletnie opony wypalone przez slonce. Pojezdzilem troche w zime- ale oponiarz przy montazu mowil ze ciezko je wywazyc i ze maja strasznie twarda gume. W tym roku je sprzedalem bo byly cos podejrzane jako uzywki za pare groszy i szukam innych.

Mam astre 115km i jezdze malo km i spokojnie wiec nie chce drogich opon. Mam tez kolege, ktory pracuje w duzej hurtowni i mowi ze wiadace marki popsuly sie (Dunlop podobno nie...) i szukam dobrej ale rozsadnej cenowo opony 205 60 16 i mam kilka pomyslow:

1. debica frigo hp za okolo 980 komplet. Zdziwilo mnie ze nawet ASO Opla ja spzredaje czesto, ma dobre opinie
[External Link Removed for Guests]

2. najnowszy hankook w320- wiem ze ida do wielu marek jako Oem i moj kolega ta marke chwali
[External Link Removed for Guests]

W tej cenie sa jeszcze daytony, bridgestone i kilka innych marek............

Gość

#16

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Osobiscie bym polecil nokiany wr03. Opony doslownie "wgryzaly sie" w snieg :)

Awatar użytkownika
mic83

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 05 sty 2015, 18:28
Imię: Michał
Auto: Astra J ST COSMO MY'12
Silnik: A14NEL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

#17

Nieprzeczytany post autor: mic83 »

Ja mam Semperity i jestem z nich zadowolony. Dobrze zachowują się zarówno na mokrej jak i suchej nawierzchni. Są też przyzwoite jak chodzi o głośność. Co do śniegu ciężko mi się wypowiedzieć bo poprzedniej zimy go nie uświadczyłem. Nie mniej opony w ubiegłym roku dobrze wypadały w testach. Tegorocznych testów jeszcze nie czytałem.

83piotrek

Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 29 paź 2011, 10:43
Imię: Piotr
Auto: OOOO
Województwo: mazowieckie

#18

Nieprzeczytany post autor: 83piotrek »

Kolega mnie przekonal i wzialem najnowszy model asymetrycznych hankook....

Teraz zastanawiam sie czy jak nie duzo jezdze bawic sie w zakup stalowek czy co sezon zmieniac opony na oryginalnych alusach 16cali. Koszt zakupu felg 700zl plus 60 montaz. Koszt cosezonowej wymiany to 60, czyli 120 rocznie czyli niby koszt rozlozy sie na 6 lat... ale tyle co ludzi tyle opinii...

Awatar użytkownika
mic83

Astro-maniak
Posty: 135
Rejestracja: 05 sty 2015, 18:28
Imię: Michał
Auto: Astra J ST COSMO MY'12
Silnik: A14NEL
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdynia

#19

Nieprzeczytany post autor: mic83 »

Osobiście mam dwa komplety kół i chwalę sobie taki stan rzeczy. Ale trzeba mieć jednak też świadomość tego, że nawet jak się ma osobno koła zimowe i letnie to raz na dwa sezony warto jest je wyważyć dlatego, że może pojawić się niedoważenie wynikające ze zużycia opon lub np skrzywienia felgi o co na naszych drogach nie trudno. Wiec w mojej opinii nie można przyjąć, że koszty zwrócą się po sześciu latach. Nie mniej posiadając dwa komplety kół ma się większą niezależność i nawet gdy zima zaskoczy i nagle do oponiarzy zrobią się tygodniowe kolejki, Ty sam możesz sobie wymienić koła i po problemie.

miśor

Astro-maniak
Posty: 228
Rejestracja: 18 lis 2012, 21:10
Imię: Jar
Auto: H GTC, J GTC
Silnik: 14 XEP, A20DTH
Województwo: śląskie

#20

Nieprzeczytany post autor: miśor »

Letnie mam 245/40/20, a na zimę planuję 205/70/16, albo 75. Nada się? Nie wiem tylko do jakiego rozmiaru mogę założyć łańcuchy w J-GTC.

ODPOWIEDZ