Opony do 1.4T na lato?

Duracell

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:08
Auto: Skoda Octavia
Województwo: śląskie

Re: Opony do 1.4T na lato?

#91

Nieprzeczytany post autor: Duracell »

Też się wnerwiłem..
Z takim też nastrojem tam zadzwoniłem, przedstawiłem sprawę i w poniedziałek będą się ze mną kontaktować z działu reklamacji. Pracownik przyznał, że nawet nie ma o czym rozmawiać, taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i będą się starać zamówić od producenta opony z 2015 roku. Jak nie będzie to możliwe to zaproponują mi inne opony tej samej klasy (jeśli się zgodzę na takie rozwiązanie). Koszta przesyłki całkowicie mają pokryć oni, bo również nie byłem zadowolony na myśl płacenia za przesyłkę tych opon do Bydgoszczy (tam mają siedzibę).

Dla potomnych, może się przydać przytoczony przeze mnie punkt ich regulaminu:
3. Ze względu na komfort i zadowolenie Kupujących, Sklep sprzedaje opony nie starsze niż 18 miesięcy od daty produkcji.

Awatar użytkownika
Misza

Astro-maniak
Posty: 1491
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Imię: Michał
Auto: ASTRA J COSMO AT; Forester SF 2.0
Silnik: A16LET
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Ełk
Wdzięczny: 4 razy
Pomocny: 11 razy
Kontakt:

#92

Nieprzeczytany post autor: Misza »

Duracell pisze:Nazwa identyczna, ale dobrze kombinowałeś z datą produkcji - dwie z nich są z 37 tygodnia 2013 roku :roll:
Pozostała para z marca 2015.
Tak z ciekawości - które jaką mają datę produkcji?

Duracell

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:08
Auto: Skoda Octavia
Województwo: śląskie

#93

Nieprzeczytany post autor: Duracell »

Jeśli się nie mylę to trzy rowki mają te z 2013, a z 2015 mają cztery.
Potwierdzę to jeszcze jak będę im odsyłać starsze...
Swoją drogą, nigdy jeszcze nie wysyłałem opon kurierem :?
Jak to dokładnie wygląda? Muszę się z nimi udać do jakiegoś punktu DPD, tak? Tam nadaję adresata i w ogóle?

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#94

Nieprzeczytany post autor: melon »

Najlepiej zadzwoń do sprzedawcy, żeby to on na swój koszt przysłał do Ciebie do domu kuriera.

Duracell

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:08
Auto: Skoda Octavia
Województwo: śląskie

#95

Nieprzeczytany post autor: Duracell »

Okok. Wczoraj już to pracownikowi infolinii powiedziałem, według niego oczywistym jest, że biorą koszta na siebie. Zobaczymy co jutro uzgodnię z działem reklamacji.

chemik2000

Astro-maniak
Posty: 74
Rejestracja: 12 paź 2014, 18:40
Auto: Astra J
Silnik: 1.7 CDTI
Województwo: śląskie

#96

Nieprzeczytany post autor: chemik2000 »

Duracell pisze: Dla potomnych, może się przydać przytoczony przeze mnie punkt ich regulaminu:
3. Ze względu na komfort i zadowolenie Kupujących, Sklep sprzedaje opony nie starsze niż 18 miesięcy od daty produkcji.
Co do pomyłki nie ma dwóch zdań, ich błąd
Co do terminu ważności opony to ostatnia wypowiedz człowieka z Continentala najbardziej sensowna
[External Link Removed for Guests]

Duracell

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:08
Auto: Skoda Octavia
Województwo: śląskie

#97

Nieprzeczytany post autor: Duracell »

Przed chwilą rozmawiałem z kobietą od spraw reklamacji.
Tu już byłem odrobinę mniej zadowolony z rozmowy - pani wydawała się średnio ogarnięta, a samą sprawę próbowała trochę zamieść pod dywan przekonując mnie, że prawdopodobnie przez starszy rocznik był na nie konkretny rabat (chociaż na stronie opon była wyraźna informacja, o roku produkcji - 2015). Na początku zaproponowała mi niewielki rabat, ale w żaden sposób mnie to nie zadowala, bo mam po dwie pary różnych opon. Tym samym będą mi ściągać zza granicy parę gum z "nowszym" bieżnikiem.
Kwestia podobno pięciu dni roboczych, także miałbym jeszcze niewielki margines błędu na odstąpienie od umowy, ale jak uda im się dostarczyć te same opony to chyba zostanę przy tym. Niesmak jednak pozostanie.
Ktoś jeszcze kupował od nich opony? Od znajomego słyszałem, że podobno internetowe sklepy lubią wciskać starsze opony, ale chciałbym poznać jakieś konkrety. Ktoś miał z nimi wcześniej styczność?

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#98

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

Osobiście kupuję w necie na sklepie oponytanio. Zawsze przychodziły nie starsze niż 9-10 miesięcy

Duracell

Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, 11:08
Auto: Skoda Octavia
Województwo: śląskie

#99

Nieprzeczytany post autor: Duracell »

I nigdy nie miałeś z nimi żadnych problemów?
Przesyłki też mają gratis? Jaki czas oczekiwania na opony?

abc77

Astro-maniak
Posty: 398
Rejestracja: 29 paź 2015, 21:56
Imię: Dawid
Auto: Astra J ST Cosmo
Silnik: A14NET LPG
Województwo: pomorskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 3 razy

#100

Nieprzeczytany post autor: abc77 »

ja tam zamawialem chyba trzy razy, ostatnio w pazdzierniku dla ojca. i nigdy problemow nie bylo.

niektore sklepy rzeczywiscie probuja wciskac kit w postaci opon 4-letnich, ale to jest wtedy wyraznie napisane. oponeo chyba takich jaj nie robia.

ODPOWIEDZ