Czujniki ciśnienia powietrza w oponach.

Awatar użytkownika
jan1979

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2019, 20:46
Imię: jan
Auto: Astra J
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz

Re: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach.

#671

Nieprzeczytany post autor: jan1979 »

Kupię i koniecznie dam znać czy to działa czy nie:)

Awatar użytkownika
Kwadrat1

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:11
Imię: Paweł
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B14NET
Rocznik: 2018
Województwo: śląskie

#672

Nieprzeczytany post autor: Kwadrat1 »

witam
czy jeździ ktoś bez czujników?
pytam bo mój budżet nie wytrzyma kupienia felg stalowych i czujników w jednym sezonie i nie wiem jakie są konsekwencje jazdy bez.
żółta kontrolka przez cały sezon zimowy ?

zibimysz

Astro-maniak
Posty: 362
Rejestracja: 24 cze 2013, 21:59
Imię: zbyszek
Auto: ASTRA J
Silnik: B14NEL
Rocznik: 2015
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 5 razy
Kontakt:

#673

Nieprzeczytany post autor: zibimysz »

Zgadza się. Pali się cały czas

mcluki

Astro-maniak
Posty: 307
Rejestracja: 06 paź 2018, 20:55
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 12 razy

#674

Nieprzeczytany post autor: mcluki »

Witam Panowie

W zeszłym roku we wrześniu skompletowałem sobie do AJ A14NEL 2014-2015. zestaw na zimę:
-używane org felgi 16
-uźywane czujniki TPMS 13598775 -org
-używane kołpaki org
-nowe opony Kleber KRISALP HP3 205 60 R16 92 H
- EL-50448 z Ali i nowa bateria


W zeszłym roku wspomniane powyżej czujniki TPMS 13598775 aktywowałem za pomocą EL-50448 za pierwszym razem jeszcze przy samym wulkanizatorze.

Następnie na sezon letni zamieniłem kołą na letnie i ponownie nie było problemu z aktywacją czujników.

W tym roku ze względu na już stary i słaby akumulator postanowiłem go naładować. Odłączyłęm akumulator i podczas zmiany kół zacząłem ładować. Akumulator nienaładował się do końca, odłaczyłem go gdy ładowanie prądem wynosiło 1,5.

Zacząlem aktywacje czujników, prawe lewe koła aktywuje się bez problemu , PP mimo wielu prób nie chce się aktywować. Czy jest jakiś sposób aby wspomóć czujnik? Upuścić powietrze, itp? Może aktywowac letni komplet? Czy może ASo lub zewnętrzny serwis ma lepsze, mocniejsze urządzenia. Mam świadomość, że może być to winna baterii.

Aktualnie na wyświetlaczu mam same myślniki.

Awatar użytkownika
janpat

Astro-maniak
Posty: 1293
Rejestracja: 04 lip 2014, 10:18
Imię: Janusz
Auto: Astra J GTC OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 27 razy

#675

Nieprzeczytany post autor: janpat »

Próbuj do bólu. Czasem tak jest że nie za dobrze trafia się programatorem na czujnik.
Obrazek
.........Astra J GTC OPC Line Bi - Color..........

mcluki

Astro-maniak
Posty: 307
Rejestracja: 06 paź 2018, 20:55
Imię: Łukasz
Auto: Astra J
Silnik: A14NEL
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 12 razy

#676

Nieprzeczytany post autor: mcluki »

janpat pisze:
23 paź 2019, 14:36
Próbuj do bólu. Czasem tak jest że nie za dobrze trafia się programatorem na czujnik.
janpat bardzo dziękuje Ci z aa pomoc a w zasadzie za zmotywowanie do działania do bólu :-). Nie wiem czy to komuś pomoże ale zdjąłem jeszcze gumę z aktywatora i za drugim podejściem bez tej gumy się udało aktywować problematyczny czujnik. 


Wyczytałem w tym wątku aby antenę aktywatora zbliżać w okolicach czujnika, ale do opony a nie wentyla. Trzy koła tym sposobem aktywowały się po sekundzie więc według mnie to właściwy sposób.

Awatar użytkownika
jan1979

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 15 paź 2019, 20:46
Imię: jan
Auto: Astra J
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz

#677

Nieprzeczytany post autor: jan1979 »

Koledzy to ja już po operacji i finalnie felgi kupione, czujniki ciśnienia o numerze 13597645 założone do opel astra j, sedan, silnik 1,4 turbo, rocznik 2017 i wszystko działa bez żadnego problemu. Mam nadzieję że komuś przyda się na przyszłość taka informacja.

andrzej99a

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2019, 11:06
Imię: Antek
Auto: Astra G
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie

#678

Nieprzeczytany post autor: andrzej99a »

Witam mam pytanie zmieniłem koła na zimowe z czujnikami i nie mogę ich skalibrować, ponieważ gdy wejdę w meni na wyświetlaczu wyświetla ikonkę samochodu z ciśnieniami powietrza w kołach letnich naciskam przycisk SET/CRL przytrzymuję dosyć długo, ręczny zaciągnięty, kluczyk przekręcony, brak komunikatu czy chcę skalibrować. Po przejechaniu kilku kilometrów komunikat i zaświeciła się kontrolka żółta. Przy przejściu na funkcję np. nośność opony jest na dole ekranu komunikat i są do wyboru trzy opcje. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem i co trzeba zrobić żeby samemu skalibrować czujniki, mam urządzenie do wzbudzania sygnału w czujnikach.

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 18 razy

#679

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Różne ustawienie ma różne progi tolerancji ciśnienia. Jakie ciśnienie wskazuje? Jeśli w granicach 210-270psi to zmień ustawienia obciążenia i kontrolka zniknie.
Według mnie ta kalibracja jest bez sensu, bo czujniki na bieżąco mierzą i podają ciśnienie. Nie wiem po co ta kalibracja na być, skoro i tak czujniki nie dostają referencyjnego ciśnienia. Prawdopodobnie chodzi po prostu o szybsze odświeżenie i podanie wartości do komputera, bo czujniki same z siebie podają ciśnienie w jakichś dłuższych interwałach czasowych.

Zdaje się, że resetu można dokonać na postoju i włączonym silniku.
Jeżdżę, więc jestem

andrzej99a

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 15 gru 2019, 11:06
Imię: Antek
Auto: Astra G
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie

#680

Nieprzeczytany post autor: andrzej99a »

W chwili obecnej mam na wyświetlaczu przy ikonce samochodu same kreski i świcącą na żółto kontrolkę. Nie mogę wejść w ustawienia komputera by zaprogramować nowe czujniki, przyciskiem SET/CRL nie mogę wybrać opcji programowania nowych czujników bo nie mam żadnego wyświetlonego komunikatu, nie wiem co to za przyczyna

ODPOWIEDZ