Czujniki ciśnienia powietrza w oponach.

Awatar użytkownika
Adler

Administrator
Posty: 3012
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:22
Imię: Przemek
Auto: Sports Tourer
Silnik: B16DTL
Województwo: małopolskie
Pomocny: 140 razy
Kontakt:

Re: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach.

#831

Nieprzeczytany post autor: Adler »

W tym wątku kompendium wiedzy:
Re: Czujniki ciśnienia powietrza w oponach.

Awatar użytkownika
czapla94

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2022, 9:46
Auto: Astra J
Rocznik: 2016
Województwo: wielkopolskie

#832

Nieprzeczytany post autor: czapla94 »

Hej mam taki problem, mianowicie na tylnej oponie pokazuje mi wartość 148, gdzie chwile wcześniej byłem na stacji dopompować. Pozostałe wartości są ok.
Kalibracja pomoże czy czujnik do wyrzucenia ?

Awatar użytkownika
bolobol

Astro-maniak
Posty: 877
Rejestracja: 07 lip 2017, 10:16
Auto: Astra J Sedan "Fabryczne" LPG
Silnik: B14NET- Turbo 140KM
Rocznik: 2015
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 25 razy
Pomocny: 98 razy

#833

Nieprzeczytany post autor: bolobol »

czapla94 pisze:
08 sie 2022, 9:49
Kalibracja pomoże czy czujnik do wyrzucenia ?
Na razie tylko obserwuj. Z wymianą się nie śpiesz. Jeśli masz możliwość, to możesz spróbować kalibracji
W lipcu 2021 roku, na przestrzeni kilku dni, podczas jazd autostradowych, przy ok. 34 stopniach na zewnątrz, kilka razy wyłączył mi się czujnik w tylnym prawym kole i chyba ze dwa razy, w tylnym lewym. Pokazywały dwie poziome kreski - "--". Już się zacząłem rozglądać za nowymi, ale odpuściłem, bo po tych kilku incydentach do dziś, sytuacja się nie powtórzyła a dziś siedmio-letnie czujniki, działają poprawnie....
Jeśli rozwiążesz problem z którym tu przyszedłeś, opowiedz o tym. Ta wiedza na pewno jeszcze komuś się przyda...

Wyniki ankiety...
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
czapla94

Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 08 sie 2022, 9:46
Auto: Astra J
Rocznik: 2016
Województwo: wielkopolskie

#834

Nieprzeczytany post autor: czapla94 »

ok, będę obserwował, jutro zrobię kalibrację.

Awatar użytkownika
graucho

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2022, 10:36
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#835

Nieprzeczytany post autor: graucho »

kurex pisze:
01 gru 2021, 20:29
Dobra chyba czeka mnie wizyta w samym ASO, czy drzwi otwarte czy zamknięte, czy hamulec wciśnięty stop czy nie, czy przycisk SET/CLR czy prostokątny MENU, z ręcznym zaciągniętym i bez, żadnych efektów, żadnych sygnałów dźwiękowych.

Dodano po 1 godzinie 54 minutach 50 sekundach:


Tak, między żywotnością oleju, oponami, a czujnikami ciśnienia w oponach. Żadnego sygnału dźwiękowego nie ma, nie reaguje na przycisk SET/CLR, a auto na luzie, ręczny elektryczny zaciągnięty, drzwi otwarte lub zamknięte, hamulec wciśnięty lub nie, wszystkie opcje sprawdzone.
Cześć.

Od niedawna jestem właścicielem Astry J i mam dokładnie taki sam objaw (opisany przez kol. kurex, ten sam wyświetlacz), że nie da się wejść w tryb kalibracji. Podjechałem do serwisu i z poziomu podpiętego kompa to wymusili i poszło programowanie. Podobno w nie których sztukach tak jest (tyle usłyszałem).

Mam pytanie do was czy w softach diagnostycznych których używacie (op-com/opel auto scanner albo DS150E) da się to wymusić też tryb kalibracji czujników. Wiadomo kable warsztatowe za gruby hajs wiele potrafią ale szukam jakiegoś sposobu domowego dla siebie żeby ew. kolejny raz zrobić to chińczykiem..

Z góry dzięki za ew. sugestie.

Pzdr
Graucho

robertsz

Astro-maniak
Posty: 422
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 25 razy

#836

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

Chciałbym tylko przypomnieć, że były dwie różne wersje systemów monitorowania ciśnienia i o ile jeden z nich wymagał kalibracji to drugi już nie.
I w tym drugim przypadku nie ma możliwości wywołania funkcji programowania czujników manetką z menu między zegarami.

Awatar użytkownika
graucho

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2022, 10:36
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#837

Nieprzeczytany post autor: graucho »

Mam wersję z ręczną kalibracją (z VINu wyszło) i ona się wykonuje ale jak zostanie wymuszona z kompa.

kurex

Astro-maniak
Posty: 90
Rejestracja: 08 wrz 2021, 3:39
Imię: Tomasz
Auto: Astra J
Rocznik: 2014
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 3 razy

#838

Nieprzeczytany post autor: kurex »

graucho pisze:
30 wrz 2022, 16:10
Cześć.

Od niedawna jestem właścicielem Astry J i mam dokładnie taki sam objaw (opisany przez kol. kurex, ten sam wyświetlacz), że nie da się wejść w tryb kalibracji. Podjechałem do serwisu i z poziomu podpiętego kompa to wymusili i poszło programowanie. Podobno w nie których sztukach tak jest (tyle usłyszałem).

Mam pytanie do was czy w softach diagnostycznych których używacie (op-com/opel auto scanner albo DS150E) da się to wymusić też tryb kalibracji czujników. Wiadomo kable warsztatowe za gruby hajs wiele potrafią ale szukam jakiegoś sposobu domowego dla siebie żeby ew. kolejny raz zrobić to chińczykiem..

Z góry dzięki za ew. sugestie.

Pzdr
Graucho
Serwis, mówisz o ASO?

Awatar użytkownika
graucho

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 24 sie 2022, 10:36
Auto: Astra J
Województwo: śląskie
Pomocny: 2 razy

#839

Nieprzeczytany post autor: graucho »

kurex pisze:
12 paź 2022, 6:40
Serwis, mówisz o ASO?
Nie ASO ale serwis który robi głównie ople.

Pozdrawiam

tomi1975

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 01 wrz 2019, 9:54
Imię: TOMASZ
Auto: ASTRA J
Województwo: dolnośląskie
Pomocny: 1 raz

#840

Nieprzeczytany post autor: tomi1975 »

Witam czy ktoś wie jak aktywować czujniki w systemie automatycznym po komunikacie "wykryto opony zimowe"
Mam dwa komplety kół, oba z czujnikami w zeszłym roku jak zmieniałem na zimowe zaprogramowały się bez problemu, ale teraz w sierpniu na letnich wymieniłem dwa czujniki i teraz po założeniu zimówek nie chcą się zaprogramować. Podejrzewam że jest za dużo czujników zapisanych w pamięci BCM. Ktoś wie jak wyczyścić nr czujników lub zresetować system?

ODPOWIEDZ