Kołpaki do felg 16"

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

Re: Kołpaki do felg 16"

#21

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Auto ma jeździć, a nie wyglądać.
Duże koła i niski profil opony to wymysł marketingu. A na drodze o kiepskiej nawierzchni to też przekleństwo. Konsumenci w niektórych krajach już to zrozumieli ale jeszcze nie u nas. Oczywiście można sobie wmawiać, że to co macie to "alufelgi" tyle, że porządne felgi że stopów lekkich kosztują mniej więcej tyle co przeciętny samochód w Polsce.
Oferowane felgi są zwykle cięższe niż ich stalowe odpowiedniki. A jak się zachowuje masa nieresorowana można poczytać lub też samemu się przekonać. O wyższych kosztach też nie wspomnę. Pod nosem uśmiecham się tylko, gdy widzę jak ktoś inwestuje w felgi 18" i opony do tego do auta klasy ekonomicznej. A jeśli do tego jeszcze szczędzi na serwisie, byle tylko auto wyglądało to już się robi tragikomedia.
Ale każdy niech robi co uważa i co komu pasuje. Nie wtrącam się. Warto jednak dwa razy pomyśleć nad powodem zakupu czegoś i czy przypadkiem marketing właśnie nie złapał za ramiona i nie ma zamiaru pchnąć biodrami :-)
Jeżdżę, więc jestem

maciejczar

Astro-maniak
Posty: 88
Rejestracja: 14 mar 2017, 13:46
Imię: Maciej
Auto: Astra J sedan
Silnik: B14NET
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#22

Nieprzeczytany post autor: maciejczar »

santiago25 pisze:
18 sie 2019, 8:35
Ta.. bogaty.. jakbym był bogaty kupiłbym nowa Astrę K 1.6T...

Nie, po prostu Astra J dla mnie osobiście wygląda tragicznie na oponach 16". To za duże auto na tak małe koła.

Gość sprowadził na alledrogo felgi z oponami 18". Gdy kupiłem spodziewałem się że to używane i mają zapewne ryski itp... a co przyszło?! Na oponach Bridgestone były jeszcze nalepki tak jak na nowych oponach... Grubość bieżnika ponad 8mm, a felgi wydaje się być też jakieś nowe bo nie ma pyłu z klocków, ani też żadnej obcierki i ryski. Szczerze to nie wiedzialem że uda mi się tak trafić! Zestaw kosztował 2800zl. Więc wcale nie drogo, licząc że to nowe opony!
A mnie jest obojetne jak wyglada, bo to auto narzedzie do wozenia tylka z punktu A do B i nic wiecej.
W takiej roli felga stalowa sprawdza sie duzo lepiej niz aluminiowa.

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#23

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Nie chcę podsycać atmosfery. Generalnie nie dyskutuje o tym co się komu podoba a co nie. Każdy robi co chce i zakłada co chce. Ja kupiłem auto z kołami zimowymi 16' w bardzo dobrym stanie. A że nie lubię jeździć z gołymi stalówkami to chciałem zapytać innych na jakich wg nich kołpakach Astra J wygląda najlepiej. Więc może pozostańmy przy takiej dyskusji.

Usunięty użytkownik 861235

#24

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Oleje, Felgi, Opony i jak widać też kołpaki, to istny Mortal Kombat na AKP

[External Link Removed for Guests]

:mrgreen:

Przepraszam, już trochę po sztormie.

Przy okazji jako ciekawostka...

Obadajcie najtańsze nowe gumy na rynku na iparts.pl
205/60/16 czyli stock stal J-ka zdaje się.

LING LONG
SHANG SUNG
LIU KANG
KUNG LAO


Lato
[External Link Removed for Guests]

Zima
[External Link Removed for Guests]

Całyrok
[External Link Removed for Guests]

Obrazek

LING LONG 8-)

TEST YOUR MIGHT
Ostatnio zmieniony 19 sie 2019, 0:38 przez Usunięty użytkownik 861235, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Konraadek

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:18
Imię: Radek
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 11 razy
Pomocny: 23 razy
Kontakt:

#25

Nieprzeczytany post autor: Konraadek »

hoses pisze:
18 sie 2019, 19:42
nie dyskutuje o tym co się komu podoba a co nie. ... chciałem zapytać innych na jakich wg nich kołpakach Astra J wygląda najlepiej. Więc może pozostańmy przy takiej dyskusji.
racja jest jak dupa - każdy ma swoją. Ja uważam, że w każdych kapslach auto dużo traci na uroku!!! Pytanie, w których najmniej. Chyba najlepiej byłoby pojeździć po parkingach i popatrzeć, o ile znajdziesz jotki na alukołpakach. Ewentualnie dawaj kapsel, dawaj furę i robimy virtual tunning w fotoszop. Choć widziałem, że już wybrałeś. I spoko, obyś był zadowolony.

Usunięty użytkownik 861235

#26

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Opel co ciekawe już dawno zaspokoił wszystkie potrzeby i wątpliwości ludzi którzy są za i przeciw stali czy alusom.

Felgi strukturalne

[External Link Removed for Guests]

Wygląda jak alus a jest stal, to stal a wygląda jak alus 8-)

Były i na 4 x 100...

Awatar użytkownika
hoses

ex-Staff
Posty: 1167
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:54
Imię: hoses
Auto: Astra J
Silnik: A14NET + LPG STAG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 9 razy
Pomocny: 64 razy
Kontakt:

#27

Nieprzeczytany post autor: hoses »

Konraadek pisze:
18 sie 2019, 20:33
... Chyba najlepiej byłoby pojeździć po parkingach i popatrzeć, o ile znajdziesz jotki na alukołpakach...
Kolego wyjrzyj za okno. Jest lato i większość, jak nie wszystkie Astry J jeżdżą na alusach. A i owszem obejrzę sobie jak wyglądają, ale jak będzie zima i większość będzie wtedy na stalówkach. Digyl ma rację, że wiele z nich będzie pewno na strukturalnych, ale ja mam zwykłe koła stalowe, bo takie kupiłem z autem i nie zamierzam nic z tym robić. Jedyne co, to wolę mieć kołpaki na kołach niż gołe felgi. Stąd moje zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Konraadek

Astro-maniak
Posty: 195
Rejestracja: 07 paź 2018, 9:18
Imię: Radek
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET + LPG
Rocznik: 2011
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 11 razy
Pomocny: 23 razy
Kontakt:

#28

Nieprzeczytany post autor: Konraadek »

strukturę przerabiałem w AH, miałem 16" i polecam. Aktualnie mam koła zimowe na strukturach 17". Dla niewtajemniczonych, jest to rozwiązanie które nie wzbudza podejrzeń - zarówno tych co jeżdżą na kapslach i na alumach - i prezentują się zacnie :)
jasne, jeśli miałbym jeździć na gołej czarnej stali, to bym kupił "jakieś" oryginalne kapsle, choć zwolenników czarnej stali też jest nie mało :) "jakieś" czyli takie jakie by mi się spodobały, ciężko doszukiwać się w plastiku jakiegoś głębszego uroku i fantazji. Ale oczywiście prawo zapytać miałeś, spoko. Najgorzej, że bardzo często to co widzimy u innych w przełożeniu na nasz samochód już nie wzbudza takiego entuzjazmu, kwestia koloru lakieru, dodatków, chromów. Dlatego zaproponowałem VT

Usunięty użytkownik 861235

#29

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

No to szukaj kołpaków OE 16 cali z Opla, jest w czym wybierać jak pisałem.
Temat, post jest jasny jak słońce.

Trendy są dwa, albo zakrywa całą felę i nie widać felgi stalowej albo jakieś na styl alusów wieloramienne.

Ja osobiście bym brał takie pełne żeby zakryły stal felgę, no dla mnie to lepiej wygląda.

Poza tym co tam jak tam wygląda to ważne żeby nie były zdarte od krawężników i miały wszystkie mocowania i nie uszkodzone.
No i cena, liczą się strasznie za OE kołpaki na Allegro, Ja bym szukał tylko na OLX, no są tańsze jednak.

[External Link Removed for Guests]
Ło jezu 12 stron, cierpliwie klikać dalej aż coś będzie...

Drugie hasło do szukania to kołpaki astra j , też coś tam jest.
[External Link Removed for Guests]

Czasem nie trafi że jest komplet to na spokojnie dobierze cały set z kilku ogłoszeń ale też koszt bo wysyłka.

Niby prosta sprawa ale nie prosta.

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#30

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

hoses pisze:
18 sie 2019, 19:42
A że nie lubię jeździć z gołymi stalówkami to chciałem zapytać innych na jakich wg nich kołpakach Astra J wygląda najlepiej. Więc może pozostańmy przy takiej dyskusji.
Najlepiej wygląda na tych, które się tobie podobają. Wybierając ubrania dla nie pytasz o opinię innych, prawda?
Jeżdżę, więc jestem

ODPOWIEDZ