Barum Bravius 3HM

DeeR

Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 26 wrz 2014, 14:47
Auto: Astra Sport Tourer
Silnik: A17DTR
Województwo: wielkopolskie

Barum Bravius 3HM

#1

Nieprzeczytany post autor: DeeR »

Sprawa dotyczy przedmiotu z tematu...
Czy mieliście do czynienia lub macie z tymi oponami? To nowy model Barum - oponki letnie oczywiście.
Wiem, że to klasa użytkowa opon ale znalazłem o nich więcej dobrego niż złego i zastanawiam się nad kupnem.
Szukam w rozmiarze 225/50/R17 gdyż na takich oponach kupiłem Astrę. Mam obecnie na alu Michelin Primacy - jeździ się zawodowo nie mniej jednak opony już są dojechane. W przypadku Barum kusi cena ok. 370 zł/szt. gdzie za Michelin ponad 500 zł. Przy całym komplecie już kieszeń odczuje różnicę. Wiem, że tanio niekoniecznie znaczy DOBRZE nie mniej skoro Continental wypuszcza Barum to może warto?
Proszę o opinię. Będę wdzięczny.

VectorOPC

Astro-maniak
Posty: 1050
Rejestracja: 29 mar 2012, 21:02
Imię: Przemek
Auto: Golf VII
Województwo: małopolskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: VectorOPC »

Nie powiem Ci nic odnośnie tych opon, mam natomiast w Astrze Barum Bravuris 2 i bardzo je sobie chwalę. Przejechały około 30 000km, bieżnik jest w okolicach 6,5mm. Dotychczas zawsze jeździłem na oponach premium, zaryzykowałem Barumy ( bardzo chwalił je znajomy wulkanizator, którego zdanie bardzo sobie cenię oraz świetnie wypadały w testach ) i jestem zadowolony. Opony nie są może wybitnie ciche, ale zarówno na suchym jak i na mokrym ich parametry są więcej niż dobre. Na pewno kupię jeszcze opony tego producenta następnym razem. Sporo moich dystansów do dalsze trasy, w tym dłuższe wakacyjne i nawet podczas upałów w krajach południowych na rozgrzanym asfalcie zachowują się przewidywalnie i nie piszczą. Generalnie jeśli nie widać specjalnie różnicy, to po co przepłacać ?
Zapraszam do kontaktu: ppitek@tlen.pl

aras2

Astro-maniak
Posty: 1258
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02
Imię: Arek
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Pomocny: 10 razy
Kontakt:

#3

Nieprzeczytany post autor: aras2 »

Co prawda nie ten model ale miałem kiedyś Barumy Brawuris letnie w Vectrze B. Stwierdziłem że nigdy więcej ich nie kupię. Hałas podczas jazdy podobny jak na zimowych Kleberach :lol:
Astra J Sedan Executive A14NET, AFL, NAVI 950 IntelliLink, Oryginalna kamera cofania, Dual Exhaust
[External Link Removed for Guests]

j9295

Astro-maniak
Posty: 115
Rejestracja: 22 paź 2013, 16:34
Imię: Janusz
Auto: Astra J
Silnik: 1.4T
Województwo: łódzkie

#4

Nieprzeczytany post autor: j9295 »

VectorOPC pisze:mam natomiast w Astrze Barum Bravuris 2 i bardzo je sobie chwalę
Ja też mam Bravurisy 2 i też sobie chwale bdb. Po za tym Barum to już grupa Continentala także conti włożył swoją technologie do produkcji Barumów. Ja polecam te opony

krytek7

Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 29 maja 2012, 22:32
Imię: Paweł
Auto: opel astra j 2.0 cdti
Silnik: 160
Województwo: pomorskie

#5

Nieprzeczytany post autor: krytek7 »

Podobnie jak poprzednicy, również jeździłem na Bravurisach 2 w sezonie letnim w astrze H i bardzo przyjemnie mi się jeździło. Polecam zakup. Również zastanawiałem się na zakupem bo słyszałem różne opinie i nie zawiodłem się.

Arti2

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 08 kwie 2017, 20:13
Imię: Arti2
Auto: Astra J Energy 1,4 Turbo140KM,AFL
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie

#6

Nieprzeczytany post autor: Arti2 »

Odświeżam kotleta ale ja nie polecam miałem w dwóch wersjach letnie i zimowe (przejechane około 40000 km). Letnie dobrze się trzymają ale strasznie hałasują wręcz mlaskają to za podobną cenę są już znacznie lepsze Nokiany. Zimówki Baruma niestety również przegrywają prowadzenie i poziom hałasu z Fuldą kristall montero.

Awatar użytkownika
Szczepek

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:49
Imię: Szczepan
Auto: Astra J
Silnik: x20DTH
Województwo: świętokrzyskie

#7

Nieprzeczytany post autor: Szczepek »

Ja też dodam coś od siebie od niedawna jestem posiadaczem Astry kupiłem ja na letnich 18 Barum Bravuris 2 i z tego ca zaobserwowałem to na deszczu kompletnie sobie nie radzą każde mocniejsze przyhamowanie włącza się ABS ,jeśli chodzi o suchy asfalt to jest spoko

Awatar użytkownika
ApC

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 10 kwie 2015, 8:16
Auto: Astra K
Silnik: B14XFT
Rocznik: 2018
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: KOS
Wdzięczny: 1 raz

#8

Nieprzeczytany post autor: ApC »

W jednym aucie zjeździłem komplet Bravuris 2 i dokupiłem Bravuris 3 na przednią (napędową) oś. "Trójki" są zauważalnie lepsze od "dwójek" i zdecydowanie warte swojej ceny. Jedyny minus to podobno spore opory toczenia (klasa E wg etykiet UE).

Pawel27

Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 07 lut 2018, 21:38
Imię: Paweł
Auto: Astra J
Województwo: małopolskie

#9

Nieprzeczytany post autor: Pawel27 »

Ja kupilem te Barumki 225/50/17xl z ochrona rantu i super sie kleja do drogi na suchym czy tez na mokrym asfalcie. Polecam
Ceny tez bardzo ok . 290zl szt

ODPOWIEDZ