Opony - dylemat

Awatar użytkownika
srookers

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 20 lut 2016, 16:49
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 2 razy

Opony - dylemat

#131

Nieprzeczytany post autor: srookers »

Ogólnie jakoś w 2015-2016 roku był problem z tą oponą, ponieważ w wielu przypadkach nie dało jej się wyważyć (mówimy tutaj o zupełnie nowych oponach). Pracowałem wtedy w sklepie internetowym z oponami i pamiętam ile było reklamacji odnośnie właśnie tego problemu.

Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

#132

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

Ja je kupiłem na początku 2014.
Tam gdzie Astra wchodzi w zakręt 150 to Passat na tamtych oponach 140 to pełno w gaciach.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2018, 12:36 przez notchbacklpg, łącznie zmieniany 1 raz.
[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#133

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

Ja jeżdżę od 12 lat,grubo ponad 0.5 mln km za sobą, dzięki Bogu żyje, jeżdżę bez szkód (odpukać) to jak napisze,że Nankang ns2 ma naprawdę dobry stosunek ceny do jakości.

Polecanie Pirelli? Żart?
Chyba tylko katalog mają fajny.

P6000 - ta opona na deszczu była tak nieprzewidywalna na mokrym,że strach było jeździć.

Miałem nowe P zero Rosso i na mokrym bardzo źle.
Na suchym poprawnie, ale też bez szału.

Dla mnie osobiście bardzo dobrze jeździ się na Bridgestone.

Turanza - cicha dobra na mokrym,nie twarda.

Potenza - dla mnie najlepsza. Porównując miałem continental conti sport 245/40/18 fajne, po zmianie na Potenze w tym rozmiarze samochód o wiele lepiej kleil się asfaltu.

Aktualnie ten sezon jeżdżę na Falken ziex ze 914 - ciche, nie wycieraja się, dobra trakcja, świetnie hamuje się na mokrym. Miałem poprzedni model 912 ze wzmacniana ściana boczna, szybciej się zuzywaly.

Jak ktoś dużo tras robi i w deszczu to Good Year eagle NCT, naprawdę rewelacja. Miałem to w rozmiarze 235/40/18" w Niemczech podczas ulew na autostradzie gdzie naprawdę woda zbierała się na drodze 200kmh auto prowadziło się pewnie, przewidywalnie, znakomita opona.

EDIT:
Co do kół jeszcze....

Dawno temu miałem kompaktowe auto... Seata Leona.
Na felgach z top sport ( kuta 18" Oz) tak go kupiłem,opony to były Accelera, tragedia, indonezyjskie opony,na mokrym auto jechało gdzie chciało, a na trójce na suchym gubilo trakcję... Założyłem nowe Bridgestone Ecopia z opona 195/65r15" i auto prowadziło się o wiele lepiej.... Indonezyjskie opony to porażka....
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Awatar użytkownika
Vexator

Astro-maniak
Posty: 431
Rejestracja: 04 kwie 2018, 15:32
Imię: Marcin
Auto: Insignia B
Silnik: B20DHT
Rocznik: 2018
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 3 razy
Kontakt:

#134

Nieprzeczytany post autor: Vexator »

Ja aż tyle nim nie przejechałem, ale patrząc na to jak inne samochody się zachowują, a jak mój, to polecam goodyear eagle f1.
Tam gdzie innymi na koleinach wypełnionych wodą zarzucało, ja robiłem obok siebie ścianę wody i nawet jakoś mocno nie ciągnęło kierownicy.
Tam gdzie innymi na zakręcie rzucało, ja mogłem śmiało wcisnąć hamulec i skutecznie zwolnić.
Tam gdzie na autostradzie za większością samochodów było "pusto", za mną była mgła z wody wyrzuconej przez opony.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 15:36 przez Vexator, łącznie zmieniany 1 raz.
nie znam się, więc się wypowiem

Awatar użytkownika
dawidkoziolek1984

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2018, 11:43
Imię: Dawid
Auto: Astra GT
Silnik: X20DTL
Województwo: śląskie

#135

Nieprzeczytany post autor: dawidkoziolek1984 »

Witajcie też miałem problem ostatnio ze swoimi oponami do opla astry bo szwagier kupił go z zagranicy z na przodzie były inne a na tyle inne opony i podobnie jak ty nie wiedziałem jakie opony zastosować i znalazłem [External Link Removed for Guests] i sprawdziłem po modelu i pokazało mi seryjne o opcjonalne opon .Może tobie coś to pomoże. Mi pomogło

Awatar użytkownika
srookers

Astro-maniak
Posty: 127
Rejestracja: 20 lut 2016, 16:49
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A16LET
Województwo: małopolskie
Pomocny: 2 razy

#136

Nieprzeczytany post autor: srookers »

Z racji obecnych promocji, chyba jednak zdecyduje się na Goodyear'a F1 asym.2 ( szkoda, że w tym rozmiarze nie produkują jeszcze asym.3) lub Dunlop'a sport maxx'a rt (analogiczna sytuacja do asym.3, rt 2 nie jest jeszcze produkowany).
Wiem, że opony swoją charakterystyką są bardzo podobne tzn. F1 trochę lepiej sprawdza się na mokrym od rt, na suchym sytuacja ta się odwraca. Pytanie do osób, które posiadały/posiadają takie opony, mianowicie jak wygląda tępo zużycia bieżnika? Wiem, że zależy to od stylu jazdy, ale zakładając normalny tryb jazdy ile zrobiliście km na takich oponach? oraz gdybyście mieli wybrać pomiędzy tymi dwoma modeli to na, który padł by Wasz wybór? Z góry dzięki ;)

Rozmiar to 235/40 R19
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2018, 16:01 przez srookers, łącznie zmieniany 1 raz.

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#137

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx
Kolejna próba ominięcia regulaminu zostanie nagrodzona.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2018, 21:28 przez Dido, łącznie zmieniany 2 razy.

robertsz

Astro-maniak
Posty: 411
Rejestracja: 29 sty 2016, 10:12
Imię: Robert
Auto: Astra J 1.6T Sport Tourer
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 24 razy

#138

Nieprzeczytany post autor: robertsz »

Jeżdże drugi sezon na Goodyear'ach F1 asym. 3 w rozmiarze 235/45R18 - jestem bardzo zadowolony. Prowadzi się ok na suchym jak i na mokrym, po 2 sezonach nie zauważyłem jakiegoś drastycznego zużycia, a oprócz niezłych parametrów takich jak trzymanie i droga hamowania, były to jedne z najcichszych opon dostępnych na rynku.

Undertaker84

Astro-maniak
Posty: 66
Rejestracja: 27 lis 2017, 18:21
Auto: Astra J 1.7 Cdti 125 EST
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: https://www.spritmonitor.de/en/detail/702585.html
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 1 raz

#139

Nieprzeczytany post autor: Undertaker84 »

notchbacklpg pisze:QR_BBPOST U mnie na autostradzie (czyt większe prędkości) nie dało się utrzymać auta na jednym pasie. Kierownicę trzymałem prosto a auto uciekało na boki. Każdy zachwalał te opony i nikt nie miał takich problemów. Czy przypadkiem kupiłeś je na oponeo? Bo ja tak. W promocji.
To powiem Ci, ze twoje doswiadczenie jest dla mnie mega dziwne.

Jezdze glownie drogami szybkiego ruchu / autostrada i nigdy nie miałem tego problemu z moimi 235 45 R18 na deszczu tez super, zadnych problemow nigdy. Na razie mam przejechane 80000 na nich ale wydaje mi sie ze jeszcze z 20k zrobią.

widze ze tu powyzej spore pochwaly dla [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false; tez je wybralem na nastepne opony przed przeczytaniem waszych opinii, co mnie jedynie cieszy gdyz wydaje sie ze to najlepsza opona w stosunku do ceny. btw ile juz macie na tych Goodyear zrobione km ?
Ostatnio zmieniony 12 lis 2018, 23:59 przez Undertaker84, łącznie zmieniany 3 razy.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#140

Nieprzeczytany post autor: qtom »

No i po sezonie unroiall rainsport do wywalenia został 1mm do TW tanie to musi być gównoObrazek
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

ODPOWIEDZ