Opony - dylemat

Awatar użytkownika
vlad1431

Astro-maniak
Posty: 418
Rejestracja: 06 lip 2021, 23:24
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik: 2005
Województwo: małopolskie
Pomocny: 10 razy

Re: Opony - dylemat

#331

Nieprzeczytany post autor: vlad1431 »

heinrich12 pisze:
Pytam, bo kiedyś miałem okazję dwa razy jeździć prywatnie na Michelinach (jedne i drugie były używane, odkupiłem je od kumpla) i przejechałem na nich jeszcze po prawie 50 tkm. Modelu tych opon nie pamiętam, byłem z nich naprawdę zadowolony - przeżyły również ,,kolizje" z krawężnikami jak i z dziurami w jezdni - ,,co firma to firma". Pozdrawiam.
Mnie się też dobrze jeździło, ale najlepsze opony też w służbowym, to były zimowe asymetryczne Dunlopy, dali mi wolną rękę żebym "coś" kupił, a potem straszyli że ściągną z wypłaty.Obrazek Natomiast przy tych Michelinach byłem po prostu w szoku, jak mogłem zedrzeć opony w dwa sezony, ale jak widać się da. Firma to Firma. Kiedyś w Beczce miałem 13to letnie Goodyear, kupiłem 4szt z montażem za 300zł, wspaniale się na tym jeździło, wyglądały jak z jakiegoś muscle car.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka





Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5088
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 306 razy

#332

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Z mojej wieloletnich doświadczeń (czterdziestoletnich - ok. 1,5 mln. km. przejechanych) ,,mam swoją listę" marek opon z których byłem zadowolony - które mnie nie zawiodły i te, które mnie zawiodły. Nie zawiodły mnie: Michelin, Goodyear, Fulda, Barum, Kleber, Dunlop i Semperit. ---- Zawiodły: Pirelli, Continental, Dębica. Oczywiście pod każdą z tych firm ,,kryją" się poszczególne modele tych opon, również technologie wykonania na przestrzeni lat uległy zmianom i trudno jest aktualnie odnieść się do tych moich ,,doświadczeń", chociażby do samej Dębicy, która obecnie należy do Goodyear. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
vlad1431

Astro-maniak
Posty: 418
Rejestracja: 06 lip 2021, 23:24
Imię: Waldemar
Auto: Astra H
Silnik: 1.7 CDTI
Rocznik: 2005
Województwo: małopolskie
Pomocny: 10 razy

#333

Nieprzeczytany post autor: vlad1431 »

Teraz mi kupili Dębice na zimę i w sumie nic nie mogę tym oponom zarzucić. Jadę w poniedziałek na wymianę, bo zamieszanie było z letnimi i dlatego dopiero teraz. Są raczej twardsze, bo nawet na takiej pogodzie jak teraz da się jeździć. Są nowe i w Białce Tatrzańskiej na 10cm śniegu pod górę problemów nie miałem. Z hamowaniem też.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


slimak

Astro-maniak
Posty: 145
Rejestracja: 08 kwie 2022, 8:29
Imię: Kamil
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2010
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Wdzięczny: 6 razy
Pomocny: 16 razy

#334

Nieprzeczytany post autor: slimak »

Ja teraz założyłem Pirelli Cinturato All Season SF 2 rozmiar 225/45 R17. W niezależnych testach wychodziły na drugim miejscu po Michelin CrossClimat 2 a są tańsze. Póki co jestem zadowolony, jeździ się dobrze i nie huczą. Co ciekawe wymiana w serwisie w Gliwicach 45 zł za oponę (felgi aluminiowe). Ok. 8km dalej serwis za miastem i 20 zł taniej na każdej oponie :D

Awatar użytkownika
Astronaut

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 lut 2024, 9:56
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2009
Województwo: łódzkie

#335

Nieprzeczytany post autor: Astronaut »

Witam.
Jestem nowy na forum. Posiadam Astrę J z silnikiem 1.4Turbo z 2009r. Zakupiłem ostatnio do niej felgi 18" i poszukuje na nie opon letnich. Czy ten model będzie odpowiedni?
[External Link Removed for Guests]

Opony są w atrakcyjnej cenie i mógłbym je zakupić na miejscu, ale czy profil nie będzie za niski? Może ktoś z was ma jakieś inne opony godne polecenia.
Z góry dziękuje za pomoc. :)

Michal301

Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 06 kwie 2021, 14:40
Imię: Michał
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Rocznik: 2010
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Wdzięczny: 2 razy

#336

Nieprzeczytany post autor: Michal301 »

Cześć, profil nie będzie za niski, należy pamiętać ze to 45 to nie jest wysokość tylko 45% z 225. Tak to działa.
Rozmiar ten jest ujęty w homologacji opla także śmiało można kupić i montować :)

ODPOWIEDZ