Opony - dylemat

Awatar użytkownika
Automat

Astro-maniak
Posty: 4502
Rejestracja: 06 gru 2015, 13:06
Imię: Jan
Auto: Astra H CARAVAN Pb+LPG
Silnik: Z18XE,125 KM,285kkm
Rocznik: 2005
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Wielkopolska
Wdzięczny: 21 razy
Pomocny: 68 razy

Opony - dylemat

#41

Nieprzeczytany post autor: Automat »

Cosik znowu piszą n.t. opon : [External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
NimnuL

Astro-maniak
Posty: 570
Rejestracja: 27 paź 2016, 15:09
Imię: NimnuL
Auto: Astra J Sedan
Silnik: B 1.6 XER
Rocznik: 2016
Województwo: kujawsko-pomorskie
Wdzięczny: 19 razy
Pomocny: 17 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: NimnuL »

Dużo dobrego słyszałem o Dunlop BluResponse, choć sam z dużym zadowoleniem używam fabrycznie zamontowanych Michelin Energy Saver.
Jeżdżę, więc jestem

Awatar użytkownika
Laz

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2016, 16:57
Imię: Piotr
Auto: Astra J Sport
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#43

Nieprzeczytany post autor: Laz »

Miałem 4y sezony bluresponse'y, jak dotąd najlepsze opony jakie miałem... teraz gudziary f1 A3 - SZUMIĄ, co do oceny ogumienia - wypowiem się za xkkm

bilbo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 25 sie 2014, 6:07
Imię: Piotr
Auto: Astra G
Silnik: 1.6 B
Województwo: mazowieckie

#44

Nieprzeczytany post autor: bilbo »

Zastanawiam się nad pomiędzy goodyearami a hankookami, i niby GY opory mają b i hałas na poziomie 68 to w testach są głośniejsze od hk. Interesuje mnie też wpływ na zużycie paliwa. Dla kogoś kto mało jeździ nie ma to aż tak dużego znaczenia, ale dla osób które robią po 40-50k km w ciągu roku - już tak.
Na [External Link Removed for Guests] znajduje się ranking opon (w sensie to jest chyba jakiś ich prywatny ranking w którym prezentują najchętniej kupowane opony przez klientów - daje to jakiś obraz).
Ostatnio zmieniony 28 mar 2017, 6:36 przez bilbo, łącznie zmieniany 1 raz.
L

Awatar użytkownika
kecram

Astro-maniak
Posty: 851
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:26
Auto: Astra J Cosmo Sports Tourer FL
Silnik: A20DTH
Województwo: łódzkie
Lokalizacja: łódzkie
Pomocny: 6 razy

#45

Nieprzeczytany post autor: kecram »

Nie patrz na zużycie paliwa. Różnica na każdej klasie jest o 0.2 L wystarczy że raz mocniej depniesz na autostradzie bo będziesz chciał wyprzedzić tira albo szybciej ruszyła ze świateł cała oszczędność pójdzie w cholerę. Waznym elementem jest tez cisnienie w oponach. Trzymajac odpowiedni poziom mozesz wiecej zaoszczędzić noe tylko paliwa. Z etykiet są to bardzo małe różnice aby zaoszczędzić. Więcej zaoszczędzisz jadąc Eko niż na oponach z klasą A. Ja kupiłem opony z klasą E. Wcześniej miałem z klasą B. Po kilku dniach jazdy na komputerze pokazuje mi mniej o 0.5 L niż na poprzednich oponach :) Tak więc na to nie zwracaj większej uwagi. Ważniejsze jest hamowanie na mokrym bo tam różnice są już znaczące.ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 7:43 przez kecram, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
r0wl3n

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2017, 12:24
Auto: Astra J
Województwo: dolnośląskie

#46

Nieprzeczytany post autor: r0wl3n »

Hej! Planuje zakup Astry J 14 r. i mam następujące pytanie. Dzisiaj się przekonam, czy auto nie stoi na zimowych oponach, a z racji zbliżającego się letniego sezonu, wypadałoby mieć odpowiednie ogumienie. Jestem świeżo po sprzedaniu poprzedniego auta, które poszło na zimówkach i zostały mi świeże gumy Viking protech hp 225/50 R17, które zakupiłem jako nówki w tamtym roku. Moje pytanie brzmi, czy zamiast szukać kupca na te opony nie lepiej mi je zostawić i dokupić tylko alufelgi na lato pod tego gumy? Czy takie wymiary będą okej? Widziałem na oponeo, że sugerują 215/50 przy R17, więc wolę się upewnić, czy podejdą i czy bez problemu wynajdę do tego felgi?

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#47

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

W zależności od wersji silnikowej w J są stosowane zarówno 215/50R17 jak i 225/50R17

Felgi opony Astra J

Felga w obu przypadkach ma taka sama szerokość 7" także będziesz jeździł.

Awatar użytkownika
r0wl3n

Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2017, 12:24
Auto: Astra J
Województwo: dolnośląskie

#48

Nieprzeczytany post autor: r0wl3n »

Dane, które wiem z ogłoszenia to:
Jest to astra j w wersji active Sedan z 2014, silnik 1.6 115KM. Obecnie stoi na 16" felgach z oponami 205/60. Czyli rozumiem, że opony 225/50 r17 podejdą do tego silnika? Nie znalazłem w linku który podałeś info odnośnie sedana. Też nie wiem czy to turbo, ale po mocy domyślam się, że nie :p

Okej, szukając w linku, który podałeś, znalazłem rozmiar obecnych opon i widzę, że dotyczy się to pierwszej kategorii w której 17" opony mają wymiar 215/50, więc chyba dupa :/
Ostatnio zmieniony 22 mar 2017, 13:45 przez r0wl3n, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#49

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Formalnie tak, ale moim zdaniem założysz i będziesz jeździł, aż tak dużej różnicy między nimi nie ma 215 a 225 to tylko 10mm.
Ja mając takie nowe opony bym nie zmieniał, ale to moje zdanie.
A felgi w obu przypadkach sa takiej samej szerokości, 17 cali to szerokość 7 cali,
ale nie namawiam.

Awatar użytkownika
Laz

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2016, 16:57
Imię: Piotr
Auto: Astra J Sport
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#50

Nieprzeczytany post autor: Laz »

zalozyc mozesz, pytanie jak ubezpieczyciel sie bedzie zapatrywal w razie jakichs stluczek,
na nieprzewidziany rozmiar w homologacji auta...
mi np teraz przy ac kazali foty opon a dokladniej rozmiaru robic, w poprzednim aucie przy likwidacji z ac zadrapanych drzwi tez rzeczoznawca sie przygladal/focił...

przeszukaj to forum - z pewnoscia koledzy ten watek poruszali

ODPOWIEDZ