Opony - dylemat

SenzU

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 18 lut 2015, 20:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.7DTS
Województwo: podkarpackie

Opony - dylemat

#1

Nieprzeczytany post autor: SenzU »

Witam !

Panowie, muszę wybrać opony na lato i mam dylemat. Otóż wybieram między 3-ma modelami:

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]

Jestem najbardziej nastawiony na Nokian'y, ale jedyny problem jest taki że nie mają rantu ochronnego. Czy wg. was lepiej brac opony z rantem, np te dunlopy, czy też ten rant nie jest aż tak potrzebny ?

Tolek

Astro-maniak
Posty: 64
Rejestracja: 29 wrz 2014, 20:56
Auto: Astra Sedan J
Silnik: A16XER
Województwo: pomorskie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: Tolek »

W poprzednim aucie miałem Dunlop Sport BluResponse. Moja opinia - warte tej ceny. Nigdy mnie nie zawiodły. Są też bardzo ciche. Na pewno jak już zedrę fabryczne Bridgestony, to następne będą Dunlopy. O klasę lepsze od Bridgeston. Taka moja subiektywna ocena. Co do pozostałych, nie mam porównania.

Awatar użytkownika
aaliyah

Astro-maniak
Posty: 182
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:07
Imię: Bartek
Auto: Astra J COSMO
Silnik: 1.7 CDTI 125KM
Województwo: wielkopolskie

#3

Nieprzeczytany post autor: aaliyah »

To fakt opony BluResponse są jednymi z najlepszych opon dostępnych na rynku w swojej klasie. W naszej hurtowni są jednymi z lepiej sprzedających się opon więc również je Wam polecam.
Czasem lepiej się nie odzywać i uchodzić za głupiego niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości:)

SenzU

Astro-maniak
Posty: 60
Rejestracja: 18 lut 2015, 20:16
Imię: Łukasz
Auto: Astra J Sedan
Silnik: 1.7DTS
Województwo: podkarpackie

#4

Nieprzeczytany post autor: SenzU »

Już zakupiłem :) zdecydowałem się na DUNLOP SP SPORTMAXX RT :)

norbi333

Astro-maniak
Posty: 663
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:59
Imię: Norbert
Auto: Astra J,Insignia
Silnik: 1.6 T,2.8 T
Województwo: podlaskie
Pomocny: 1 raz

#5

Nieprzeczytany post autor: norbi333 »

Z podanych to tylko Dunlop

EDIT:
Bardzo dobre. Poprzednio miałem.Obecnie założyłem Pirelli i żałuję, że nie Dunlop

Awatar użytkownika
Laz

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2016, 16:57
Imię: Piotr
Auto: Astra J Sport
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Nieprzeczytany post autor: Laz »

Podłącze się do wątku kolegi.

225/50R15 - chcę zostać przy Dunlopach, przelatałem 4y lata na sport blu response'ach w poprzednim aucie, i byly to jak dotad najlepsze lacze jakie miałem kiedykolwiek w aucie, kropka.
Ale, ostatnie auto miało 105 czeskich, wscieklych koni, teraz 180 leniwych niemieckich, no i waga inna, na niekorzysc Astry.

Stad zasadniczy dylemat -

Sport BluResponse'y, czy jednak Sportmaxxy RT, czy też RT2 do tej mocy i auta?

upalania nie uprawiam, styl jazdy umiarkowany/dynamiczny-, aczkolwiek lubie miec komfort i swiadomosc ze jak juz wpadne w wiraz szybciej niz 50, to bede musial robic w gacie; no i raz w roku auto ma mnie i rodzine przewiezc 3-5tys kkm ciagiem. no i cisza + ekonomia + krotka droga hamowania poszukiwane

przeglądając net juz dostalem krecka.. raz piszą że Sportmaxxy to max performance'y, raz ze UHP, niemniej -
koszt ten sam - wiec pytanie co polecacie, co mniejsze problemy przy wywazaniu, ktores sie bardziej odksztalcaja?

kotlet

Astro-maniak
Posty: 55
Rejestracja: 26 cze 2016, 0:22
Auto: Astra J ST
Województwo: małopolskie

#7

Nieprzeczytany post autor: kotlet »

Ja bym brał Sportmaxxy RT2.
Opony z "blue" w nazwie mają kładziony nacisk na oszczędność (niskie spalanie, duże przebiegi), co nie idzie w parze z maksymalnymi osiągami.
Nokiana uważam za najbardziej przereklamowane opony na naszym rynku. W rzeczywistości klasa średnia, a u nas uchodzą za jakieś cudo. Nierzadkie problemy z wyważeniem, możliwe, że przez to, że produkowane w Rosji...

Awatar użytkownika
Laz

Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2016, 16:57
Imię: Piotr
Auto: Astra J Sport
Silnik: A16LET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Nieprzeczytany post autor: Laz »

miałem nokiany H swego czasu.
świetnie młóciły wodę, jeszcze świetniej się slizgały na odrobinach mokrego piasku w srodku miasta, jeszcze lepiej odkształcały, i to przy profilu 60, stad obecnie nie spoglądam w stronę tej marki.

sklaniam sie coraz bardziej w strone tych rt2, ewentualnie pirelli albo eagle f1, ale do GY tez nie mam specjalnie przekonania...
Ostatnio zmieniony 18 lut 2017, 19:29 przez Laz, łącznie zmieniany 1 raz.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 40 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: melon »

A ja miałem kiedyś Dunlopy i od tamtego czasu nie spoglądam w ich stronę. A na GY mi się w miarę jeździ.
Ale rozumiem, że wyboru już dokonałeś, a teraz tylko szukasz potwierdzenia :)

Awatar użytkownika
patryk_wey

Astro-maniak
Posty: 461
Rejestracja: 18 sie 2011, 20:29
Imię: Patryk
Auto: Astra H GTC
Silnik: Z18XE + LPG
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

#10

Nieprzeczytany post autor: patryk_wey »

Ja też mam dobre zdanie o Dunlopach. Jeżdziłem 3 lata na sp sportmaxx i bez zarzutu.
Moja Astra [External Link Removed for Guests]" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ