Dystanse

Awatar użytkownika
Szczepek

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:49
Imię: Szczepan
Auto: Astra J
Silnik: x20DTH
Województwo: świętokrzyskie

Dystanse

#81

Nieprzeczytany post autor: Szczepek »

Sorki może nie doprecyzowałem Aśka na 5x115 a moja stara Vectra B 5x110 i właśnie od niej chcę zaadoptować oryginalne 17 Zenderowskie na zimówki do Astry. Muszę zmienić rozstaw śrub z 5x115 na 5x110 stare felgi mają wycięcia pod szpilki, więc powinno wszystko grać tylko teraz ET47 I OPONA 225/50+ dystanse da rade zmieścić w nadkolu ?

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#82

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Odpowiedź masz w drugim poście tego wątku. Oryginalna felga to 7Jx17 ET44 to chyba nie znacząca różnica jeśli chodzi o ET. Jeśli zmieścisz szpilki i nakrętki pod felgą powinno być ok
Ja nie mam dystansów, na razie zakupiłem ori 17 pięcioramienne. Po za tym autko totalny oryginał po flotowy. Ale może coś trzeba pomyśleć :D
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
Szczepek

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:49
Imię: Szczepan
Auto: Astra J
Silnik: x20DTH
Województwo: świętokrzyskie

#83

Nieprzeczytany post autor: Szczepek »

Dzi
soszo pisze:QR_BBPOST Odpowiedź masz w drugim poście tego wątku. Oryginalna felga to 7Jx17 ET44 to chyba nie znacząca różnica jeśli chodzi o ET. Jeśli zmieścisz szpilki i nakrętki pod felgą powinno być ok
Ja nie mam dystansów, na razie zakupiłem ori 17 pięcioramienne. Po za tym autko totalny oryginał po flotowy. Ale może coś trzeba pomyśleć :D
Dzięki będę zamawiał te dystanse dam znać czy spasują

Koledzy ile wynosi długość fabrycznego kołnierza ? to pytanie zadał mi gościu z Dystomo. Średnica piasty to 70,1 a co to ten kołnierz ?
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 20:30 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#84

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Myślę, że to właśnie to co ma 70.1 tylko głębokościomierzem zmierz ile wystaje od czoła tarczy :D

zmierz przednią i tylną piastę bo mogą się różnić.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2017, 19:33 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#85

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Szczepek pisze:QR_BBPOST ile wynosi długość fabrycznego kołnierza ?
13 mm

Awatar użytkownika
Szczepek

Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2017, 20:49
Imię: Szczepan
Auto: Astra J
Silnik: x20DTH
Województwo: świętokrzyskie

#86

Nieprzeczytany post autor: Szczepek »

Witam dystanse zamontowane! grubość 20mm zmieniony rozstaw śrub z 5x115 na 5x110 opony 225/50/R17 wszystko pasuje idealnie opony nie wystają za błotnik , dodam że zawieszenie mam Flex Ride

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#87

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Pytanie techniczne: felga 8 cali ET46, czy wejdzie z dystansem 22 mm bez obcierki opony w nadwoziu kombi ?
Wiem, że taka felga wchodzi z dystansem 19mm, bo tak ma/miał @KaMYk :)
Patrzę na ofertę Dystomu no i z rozstawu 5x115 i otworu 70,1 mają tylko to do wyboru.

Awatar użytkownika
biaaaly

Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2018, 18:29
Auto: Astra J 1.4 Turbo 2010
Województwo: mazowieckie

#88

Nieprzeczytany post autor: biaaaly »

Panowie takie pytanko. Przymierzam się do zmiany felg z ori 7J 17" ET42 na 7,5J 18" ET42, rostaw 5x105, do tego dołożyć planuję dystanse, jakby Dystom zrobił, to 17mm, o których pisał jeden z użytkowników tego forum. Teraz pytanie czy orientujecie się może jakiej długości są śruby zamocowane w piaście, żebym po odjęciu szerokości dystansu wiedział ile +/- tych śrub będzie wystawało i będzie musiało zmieścić się w otworach w nowej feldze? Pytam, bo felg jeszcze nie mam, a kupując w ciemno chciałbym wiedzieć czy taka konfiguracja zda egzamin.
Jakby któryś z kolegów miał wiedzę czy taki zestaw bez problemu podejdzie, no i czy koło nie będzie wystawać poza błotnik, to nie pogardzę dodatkową wiedzą ;)

Awatar użytkownika
magmi

Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 20 paź 2016, 22:11
Imię: Michał
Auto: ASTRA J 1,4
Silnik: A14NET
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

#89

Nieprzeczytany post autor: magmi »

Czytałem o dystansach Eibacha, i przy 15 mm dystansu powinno być miejsca w feldze na 5mm. Sam zakupiłem te dystanse i na dniach mają dotrzeć. Będę zakładał w tygodniu to dam znać.
Więc przy 17 mm powinno być jeszcze mniej wymaganego miejsca.

[External Link Removed for Guests]

Awatar użytkownika
patrykgtc

Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 07 lip 2015, 14:00
Imię: Patryk
Auto: Astra J GTC
Silnik: A14NET
Województwo: wielkopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 8 razy

#90

Nieprzeczytany post autor: patrykgtc »

Witam, dzisiaj otrzymałem dystanse 20mm z Firmy Dystom. Gdy zakładam dystans na piastę wchodzi on bardzo ciasno mimo odpowiedniego wyczyszczenia i przetarcia piasty papierem ściernym, natomiast między felgą, a dystansem występuje wyczuwalny luz promieniowy. Czy u Was też występuje taka sytuacja? Obawiam się czy ten luz nie spowoduje bicia kół?

ODPOWIEDZ