Dystanse

Awatar użytkownika
Tomas1

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 11:42
Imię: Tomek
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: 1.4 NET
Województwo: łódzkie

Dystanse

#61

Nieprzeczytany post autor: Tomas1 »

Witam. Może komuś się przyda. Astra 1.4 T , felgi 17'' (205/50/17) i przymiarka kumpla 19'' (235/40/19)
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2017, 17:43 przez Tomas1, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Lukasz1984

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2016, 14:24
Imię: Lukasz
Auto: Astra J
Województwo: śląskie

#62

Nieprzeczytany post autor: Lukasz1984 »

To ile chcesz za tę dystanse ja byłbym chętny

mazi

Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2015, 17:50
Imię: Kamil
Auto: Astra j
Województwo: pomorskie

#63

Nieprzeczytany post autor: mazi »

@Tomas1 czy posiadasz zdjęcia pozycji koła wobec błotnika z 19" i tymi dystansami? Chodzi mi zdjęcie od strony tyłu / przodu pokazujące koło w stosunku do błotnika

Awatar użytkownika
Tomas1

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 11:42
Imię: Tomek
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: 1.4 NET
Województwo: łódzkie

#64

Nieprzeczytany post autor: Tomas1 »

mazi nie mam takich fotek , dopiero na wiosnę jak wrzucę 19'' to mogę zrobić małą sesyjkę :D . Kółko w tym rozmiarze i oponą 235/40 + dystans 22mm jest prawie równo z błotnikiem. Przy czterech osobach na pokładzie nie zauważyłem czy usłyszałem żadnych obtarć. Spasik jest prawie idealny :wink:

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#65

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Za wysoko stoi, żeby coś ocierało :) U mnie na dystansach 19mm i feldze 8J18 z opona 235/45 (zimowy zestaw) trochę luzu jeszcze mam, także te 22mm to faktycznie na styk.
Felga 19" ma taką samą szerokość jak 18, czyli 8J i takie samo ET, więc wysunięcie jest takie samo.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2017, 17:49 przez KaMYk, łącznie zmieniany 1 raz.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#66

Nieprzeczytany post autor: qtom »

kurde kombi posadzone wygląda jak przeładowane auto badylarza skutecznie mnie zniecheciłeś
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
Tomas1

Astro-maniak
Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 11:42
Imię: Tomek
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: 1.4 NET
Województwo: łódzkie

#67

Nieprzeczytany post autor: Tomas1 »

qtom , auto opuszczone ma wygląd i o wiele lepiej prowadzi się , na serii wygląda jak wóz drabiniasty albo Star 244 :lol: , o gustach się nie dyskutuje , jak to mówią ''jeden lubi ogórki a drugi ogrodnika córki'' :D

Fotka na serii :|
[External Link Removed for Guests]

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#68

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Tomas1, to ja mam coś nie tak z zawieszeniem moje nigdy tak wysoko nie stało jak na tym zdjęciu może dlatego ze jest butla i parę kilogramów więcej
Tomas1 pisze:QR_BBPOST i o wiele lepiej prowadzi się
ale chyba nie mówisz o astrze 1.4 140km bo to krowa z którą co byś nie robił i tak będzie się ledwie toczyć i żadnych wrażeń nie daje chyba ze masz na myśli rozpędzić i jakoś tam jechać nisko posadzonym autem. Akurat w tym aucie jest tylko efekt wizualny a wrażenia dostarcza dopiero 1.6 T oczywiście też szaleństwa nie ma bo kilogramy swoje robią
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
krystiano

Astro-maniak
Posty: 304
Rejestracja: 21 kwie 2015, 17:53
Imię: Krystian
Auto: Astra J 1.6T 218 KM 371,2 Nm
Silnik: A16LET
Rocznik: 2010
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin
Pomocny: 7 razy
Kontakt:

#69

Nieprzeczytany post autor: krystiano »

Czy takie dystanse podejdą do 1.6 turbo na oryginalnych felgach 19" - [External Link Removed for Guests] . Chodzi mi o poszerzenie 12-15 mm na stronę. Przy tych felgach więcej nie da rady. I czy przy takich dystansach oryginalne szpilki nie będą za długie? Jakby ktoś posiadał taka wiedzę to proszę o odp ;)
161nt167

Awatar użytkownika
KaMYk

Przyjaciel forum
Posty: 5371
Rejestracja: 21 paź 2014, 21:29
Imię: Krzysztof
Auto: Dodge Charger R/T
Silnik: 5,7 V8 HEMI
Rocznik: 2014
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Mazowieckie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 129 razy
Kontakt:

#70

Nieprzeczytany post autor: KaMYk »

Wybrałeś dystanse dedykowane do astry J z tym silnikiem, to dlaczego mają nie pasować?
Będą pasować na pewno.

Co do szpilek, to oryginalne szpilki będą za krótkie. Wszak dokładasz 12mm dystans pomiędzy tarczę a felgę, zatem szpilki, które teraz masz w piastach są do wymiany. W opisie masz informacje, że w komplecie dają nowe szpilki, których długość jest dobrana do tych dystansów. Musisz je zamontować.
Tylko, że aby to zrobić, musisz zdemontować piasty, wycisnąć prasą stare szpilki i wcisnąć nowe, dłuższe.
Jest to pracochłonne i kosztowne. Raczej prasy nie masz, to sam tego nie zrobisz.
Młotkiem tez tego nie zrobisz, bo zwichrujesz piasty.
Do felgi 19" oplowskiej, spokojnie wejdą 15mm dystanse a takie możesz kupić w innym systemie mocowania z wprasowanymi szpilkami np.:
[External Link Removed for Guests]

Tylko takie dystanse wymagają aby felgi miały wytłoczenia pod wystające oryginalne szpilki, po wystają nad dystans. oplowskie felgi to mają.

No i polecam firme dystom.pl, robią dobre dystanse, a w cenie 500 zł, masz komplet na całe auto, a nie na oś

ODPOWIEDZ