Zmiana opon zimowych na letnie

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

Zmiana opon zimowych na letnie

#61

Nieprzeczytany post autor: soszo »

notchbacklpg pisze:QR_BBPOST Przy prędkościach autostradowych nie da się na tym jeździć
Załóż 4 jednakowe i wtedy się wypowiadaj o oponach. Ja przypadkowo mam opony budżetowe strial 401 (coś jak kormoran made in serbia pewnie gorsze od kleber) 190 nie robi na nich wrażenia. Ale jest komplet. Jak masz różne opony przód, tył mogą dziać się różne rzeczy
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

#62

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

Opony o których pisałem są to nówki. Przełoże je na przód tylko nie wiem kiedy polecę w trasę i się przekonam.
W poprzednim aucie miałem opisane powyżej Uniroyale Rainsport 3. Nówki 4szt z oponeo. Problem też tylko na trasie. Tam jak jechałem 160 to nie szło utrzymać się ba jednym pasie. 3 razy je wyważałem, sprawdzałem geometrię auta, amortyzatory. Potem przesiadłem się na Astrę z salonu.
Balon jest dość wysoki na 16 w Jotce więc to pewnie przez to. Micheliny na ktorych wyjechałem z salonu są stabilne a Klebery w tym rozmiarze nie dają rady.
Ps. Moje stare zimowe Continetale które niejeden by już wyrzucił są stabilne przy każdej prędkości.
[External Link Removed for Guests]

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#63

Nieprzeczytany post autor: soszo »

notchbacklpg pisze:QR_BBPOST Balon jest dość wysoki na 16 w Jotce więc to pewnie przez to
"Balon" przy jeździe na wprost raczej nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli to problem opon to na pewno nie rozmiaru (wysokości).
Skoro to nówki to pojeździj trochę może się ułożą.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2018, 10:39 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

losiu20

Astro-maniak
Posty: 474
Rejestracja: 15 sie 2016, 12:21
Auto: Astra J ST
Silnik: A17DTR
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 1 raz

#64

Nieprzeczytany post autor: losiu20 »

droższe opony łatwiej później sprzedać, nawet jak stan jest średni 8-)

Awatar użytkownika
marglcia

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2015, 14:54
Imię: Gosia
Auto: Astra G ---> Astra J Cosmo
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 4 razy

#65

Nieprzeczytany post autor: marglcia »

Panowie prośba o pomoc w wyborze letnich opon (mam 215/50R17) - zastanawiam się nad Dębicami PRESTO UHP 2 RANT - trochę się naoglądałam testów na mokrej powierzchni i najlepiej jednak wypadają Bridgestone albo Nokiany - niestety cena jest również dużo wyższa :-(
Stąd moje pytanie czy warto dokładać pieniążki czy Dębice są ok - jakie są Wasze doświadczenia ??? Będę wdzięczna za wszystkie sugestie ;-)

Gość

#66

Nieprzeczytany post autor: Gość »

Ubiegły sezon przejeździłem na tych oponach w dokładnie tym samym rozmiarze. Polecam z czystym sumieniem. Testy testami, ale wg mnie do normalnej jazdy te opony są bardziej niż wystarczające.

marianz

Astro-maniak
Posty: 227
Rejestracja: 07 paź 2018, 21:11
Imię: Marian
Auto: Astra J ST OPC Line
Silnik: A14NET
Województwo: podkarpackie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 18 razy

#67

Nieprzeczytany post autor: marianz »

Ja również mam dokładnie ten sam model i rozmiar od ubiegłego roku. Zrobiłem na nich ok. 5 tys. km i nic złego nie mogę powiedzieć, dobrze trzymają zarówno na suchym jak i mokrym. Muszę jednak dodać, że nie forsowałem w szczególny sposób tempa przy ich użytkowaniu (aczkolwiek połowę w/w dystansu zrobiłem na autostradzie) i nie próbowałem przy jakiej prędkości następuje utrata przyczepności. Myślę (tak samo jak @DKN ), że do normalnej jazdy są ok. Co do testów opon to powiem szczerze, że po artykułach o ustawianiu ich pod producentów to ja sugeruję się raczej opinią kierowców, którzy użytkują daną oponę na co dzień.

marian8834

Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 11 paź 2017, 21:23
Auto: Astra J
Silnik: A17DTR
Województwo: łódzkie

#68

Nieprzeczytany post autor: marian8834 »

Wczoraj założone nowe Dębica PRESTO UHP 2 RANT rozmiar 225/50/17. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Jeżeli felgi proste, prowadzenie bardzo dobre. Nie sprawdzałem jeszcze na mokrym ale jak na tą chwilę gorąco polecam.

Awatar użytkownika
marglcia

Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 17 lis 2015, 14:54
Imię: Gosia
Auto: Astra G ---> Astra J Cosmo
Silnik: A16XER
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 4 razy

#69

Nieprzeczytany post autor: marglcia »

a więc decyzja podjęta i kupię dębice - dzięki Panowie ;-)

Usunięty użytkownik 855151

#70

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 855151 »

Potwierdzam, sezon 2018 za mną na tych oponach (Presto UHP2) i jestem zadowolony, to był dobry zakup.
A decyzję podejmowałem też na podstawie opinii tutaj z forum :)

ODPOWIEDZ