Zmiana opon zimowych na letnie

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

Zmiana opon zimowych na letnie

#41

Nieprzeczytany post autor: qtom »

juzeff6, teoretycznie opona wytrzymuje 6 lat gwarancja na niektóre jest nawet 10 ja wychodzę z założenia ze bezpiecznie jest oponę wymienić co 3-4 lata a jeśli ma dwie dziury to nawet nowa w kosz i w d... mam ze załatana opona jest jak nowa zwłaszcza po doświadczeniu jak nowa zonie strzeliła na autostradzie i nie ważne co było przyczyną może przecięcie albo wada fabryczna ale ryzyko trzeba ograniczyć do minimum.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

maniunio57

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 18:40
Imię: Marian
Auto: ASTRA J 1.4 NET COSMO SEDAN
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#42

Nieprzeczytany post autor: maniunio57 »

juzeff6 tak jak kolega Misza napisał nie wygląda to za dobrze -widać opony są już sparciałe A tak na marginesie to opony powinny być max do 6 lat Pierwszy raz słyszę ,że ktoś daje 10 lat gwarancji a jeżdżę samochodami już 35lat Dla mnie opona to podstawa bezpieczeństwa i dlatego na tym nie należy oszczędzać

juzeff6

Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:43
Imię: Mateusz
Auto: Astra J Cosmo
Silnik: 14NET
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 3 razy
Pomocny: 1 raz

#43

Nieprzeczytany post autor: juzeff6 »

Dzięki wszystkim za porady. Nowe gumy już zakupione :)

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#44

Nieprzeczytany post autor: qtom »

maniunio57 pisze:juzeff6 tak jak kolega Misza napisał nie wygląda to za dobrze -widać opony są już sparciałe A tak na marginesie to opony powinny być max do 6 lat Pierwszy raz słyszę ,że ktoś daje 10 lat gwarancji a jeżdżę samochodami już 35lat Dla mnie opona to podstawa bezpieczeństwa i dlatego na tym nie należy oszczędzać
To że jeździsz 35 nie znaczy że masz wiedzę o gwarancji. Jak mówił PAD trzeba się uczyć codziennie w aucie,samolocie w dzień i w nocy. Tabelka z Oponeo i do nauki.[External Link Removed for Guests] Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2018, 17:57 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

maniunio57

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 18:40
Imię: Marian
Auto: ASTRA J 1.4 NET COSMO SEDAN
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#45

Nieprzeczytany post autor: maniunio57 »

Obejrzałem tabelę i co z tego ,że Michelin daje 10lat (kupiłbyś 10 letnią oponę nawet nową?? :D :D ,albo kupił naprawdę nową i jeżdził nią 10 lat :lol: :lol: :lol: :lol: ) Ja osobiście nigdy bym nie kupił opony pseudo nowej :D która ma więcej jak dwa lata A skoro mówisz o nauce to uczę się cały czas mimo ,że mam tytuł naukowy Pozdrawiam
Ps Normalny chwyt reklamowy(papier wszystko przyjmie) :D

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#46

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Ja napisałem wcześniej co myślę o oponach starszych niż 4 lata. Co do chwytu marketingowego myślę że na tym forum znajduje się sporo ludzi co kupuję używane nie wspominając o regenerowanych. A tabelkę przedstawiłem gdyż rzadko piszę o czymś gdy nie mam potwierdzenia a jeśli już brak to wyraźnie zaznaczam że jest to tylko moją opinia i mogę się mylić i zawszę proszę o potwierdzenie.
jeszcze błędy ortograficzne mi sprawdzają
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018, 10:21 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Waflo

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 18 lut 2017, 19:07
Auto: Astra J 1.6 BezTurbo
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#47

Nieprzeczytany post autor: Waflo »

Kilka lat temu słyszałem ze producent może sprzedać 5 letnią oponę jako nowa.
Sam używam opon do momentu, aż nie zobaczę oznak pękania gumy. Nie boję się jechać tym 220km/h, pomimo iż opona ma 10 lat i nie kupuję od razu ubezpieczenia na wypadek śmierci. Nie należę do tych co zużywają bieżnik w 2-3 lata, a jeżdzę czasem dynamicznie.
Polecam również opony bieżnikowane, szczególnie zimówki. Chłop dawał gwarancję na 1 rok, a przejeździłem 3 lata i 4 lata w drugim aucie na tyle.
Za kilka dni ściągam moje 7 letnie zimówki i pakuję do piwnicy, żeby mogły służyć jeszcze parę lat.
Pozdrawiam.

adaam

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 26 lut 2017, 0:39
Imię: Adam
Auto: Astra J
Silnik: a14net
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 5 razy

#48

Nieprzeczytany post autor: adaam »

7 letnie zimowki.... Ja kupując nowe po 4 latach mam problem podjechać pod dom zima gdzie przez pierwsze 3 lata bez zbędnego kombinowania daje rade. Zdarzyło mi się wpaść do rowu lecąc przy tym 3x na Czołowe kiedyś na 6 letnich bo nie zdarzyłem wymienić na nowe.
Wiadomo zimowa opona nie gwarantuje przyczepności ale daje nam dużo większe szanse w zimowych warunkach do tego jeszcze trzeba mieć głowę n na karku

malcin822

Astro-maniak
Posty: 863
Rejestracja: 07 maja 2016, 12:38
Imię: marcin
Auto: astra G
Silnik: Z18XE+lpg
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 159 razy
Pomocny: 2 razy

#49

Nieprzeczytany post autor: malcin822 »

Ta i myslisz,ze jak bys zdazyl wymienic na nowe ,to w ten poslizg bys nie wpadl?Myslenie przedewszystkim.Kiedys jezdzilo sie duzymy fiatami,polonezy tyl naped.Nie bylo zimowek ,tylko jeden rodzaj wszedzie,i pod dom sie podjezdzallo.Zimy ,tez byly prawdziwe,nie to co teraz.

melon

Astro-maniak
Posty: 2111
Rejestracja: 07 mar 2015, 9:25
Imię: Darek
Auto: Astra J ST
Silnik: A14NET/LPG
Województwo: małopolskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 42 razy

#50

Nieprzeczytany post autor: melon »

No i o czym to świadczy to co napisałeś? Kiedyś się jeździło polonezami i fiatami na jednych oponach, bo nie było innego wyjścia, ale jeździli tak wszyscy, a samochodów było dużo dużo mniej.

ODPOWIEDZ