Zmiana opon zimowych na letnie

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

Zmiana opon zimowych na letnie

#51

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Prędkości były mniejsze ruch mniejszy i do pchania było więcej chętnych
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

adaam

Astro-maniak
Posty: 112
Rejestracja: 26 lut 2017, 0:39
Imię: Adam
Auto: Astra J
Silnik: a14net
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 5 razy
Pomocny: 5 razy

#52

Nieprzeczytany post autor: adaam »

malcin822 pisze:QR_BBPOST Ta i myslisz,ze jak bys zdazyl wymienic na nowe ,to w ten poslizg bys nie wpadl?Myslenie przedewszystkim.Kiedys jezdzilo sie duzymy fiatami,polonezy tyl naped.Nie bylo zimowek ,tylko jeden rodzaj wszedzie,i pod dom sie podjezdzallo.Zimy ,tez byly prawdziwe,nie to co teraz.
Myślę że bym nie wpadł bo na drugi dzień po wymianie opon szło panować nad autem gdy dupa uciekala a w poprzedni dzień nic nie szło zrobić żyła własnym życiem. Na szczęście było mnóstwo śniegu i samochód ani nikt nie ucierpiał ale mogło się to skończyć tragicznie....

Waflo

Astro-maniak
Posty: 107
Rejestracja: 18 lut 2017, 19:07
Auto: Astra J 1.6 BezTurbo
Silnik: A16XER
Województwo: małopolskie

#53

Nieprzeczytany post autor: Waflo »

Chodzi o to żeby nie dać się zwariować. Żeby opona nie była w celu utrzymania za wszelka cenę osiągów auta w zimie czy w lecie, bo właściciel ma wybujałe ego, a do tego brakuje wyobraźni ze coś się zużywa i trzeba zączać ostrożniej jeździć.
Jest różnica pomiędzy zapewnieniem sobie względnego bezpieczeństwa, a utrzymywaniem parametru "bezwzględnego perfekcjonizmu", ale kto bogatemu zabroni.

maniunio57

Astro-maniak
Posty: 80
Rejestracja: 30 lis 2017, 18:40
Imię: Marian
Auto: ASTRA J 1.4 NET COSMO SEDAN
Województwo: zachodniopomorskie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 3 razy

#54

Nieprzeczytany post autor: maniunio57 »

qtom pisze:QR_BBPOST Prędkości były mniejsze ruch mniejszy i do pchania było więcej chętnych
Święta racja Przecież teraz jest taki wybór opon jakich w tamtym czasie nie było Jak słyszę ,że ktoś jeżdzi aż mu gumy spękają -o zgrozo :mrgreen: -ale to jego samochód i jego życie Gorzej jak osobie postronnej stanie się krzywda

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#55

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Waflo pisze:Chodzi o to żeby nie dać się zwariować. Żeby opona nie była w celu utrzymania za wszelka cenę osiągów auta w zimie czy w lecie, bo właściciel ma wybujałe ego, a do tego brakuje wyobraźni ze coś się zużywa i trzeba zączać ostrożniej jeździć.
Jest różnica pomiędzy zapewnieniem sobie względnego bezpieczeństwa, a utrzymywaniem parametru "bezwzględnego perfekcjonizmu", ale kto bogatemu zabroni.
Cóż opona z czasem twardnieje i nic tu nie zmienimy. Ja wywaliłem dwie opony z połową bieżnika a przyczyną był wiek. kupiłem używanie koła z oponami dwie używanie rocznik13 i dwie prawie nowe rocznik16 konec roku wiec pewnie jeden sezon stan bardzo dobry wizualny i na wyważanie. Tylko byl jeden problem praktycznie każde mocniejsze ruszenie zerwanie przyczepności szybkie wejście w zakręt na skrzyżowaniu uślizg przodu przyczyna twarda guma rocznik 13 opona Continental i dupa trzeba było kupić nowe z czym sie liczyłem chociaż pomimo doświadczenia miałem nadzieję ze ten sezon.dadzą radę ale niestety kosz i 1800 trzeba było wyskrobać na dwie gumy
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2018, 19:11 przez qtom, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

#56

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

Na jakich oponach wy jeździcie? Ja mam zimowe Continentale z 2012. Kupiłem je jako nowe jeszcze do poprzedniego samochodu. Jeżdżę z głową i nie zauważyłem pogorszenia parametrów tych opon. Bieżnika na nich jeszcze sporo i nie zamierzam ich wyrzucać bo jakiś profesorek tak na forum napisał.
[External Link Removed for Guests]

Usunięty użytkownik 861235

#57

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

notchbacklpg pisze:QR_BBPOST Bieżnika na nich jeszcze sporo i nie zamierzam ich wyrzucać bo jakiś profesorek tak na forum napisał.
Mało jeździsz widocznie, poza tym, na nic przecież nie ma prostej recepty, jesteśmy dorośli i każdy ma swój punkt widzenia, co jest kwintesencją tego miejsca ;)
Od mega zajaranych i pedantycznych typów, po totalnych laików, czyli niezły kocioł!

No jeszcze Ja, tak nieskromnie, lubię coś poświrować, coś z od czapy pojechać :mrgreen:

Więcej dystansu...obserwuję jakiś zły nurt na tym forum, to nie jest darmowe ASO ani PCK ani Samopomoc.
Po co te batalie na oleje i na opony?
Za komuny były tylko d-124 jeszcze ze Stomil-a Olsztyn, zacne gumy do klasyka, chyba 2010 skończyli robić. :cry:

Powoli powoli bo się spiexdoli...i tylko spokój nas uratuje :)

Kapcie aby nowe, lepszy nowy chińczyk jak bieżnikowane.

Obrazek

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#58

Nieprzeczytany post autor: qtom »

notchbacklpg pisze: Jeżdżę z głową i
Co znaczy "jeżdżę z głową" ? Masz stare gumy znaczy mało jeździsz a jak mało jedziesz to szansa na nieprzewidziane zdarzenie drogowe jest mniejsze. Powiem tak guma się starzeje i nie życzę ci wlatujacej piłki pod samochód. Twoja głowa może i na miejscu ale innych to nie wiadomo. Dlatego trzeba ograniczyć ewentualną przyczynę do minimum.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
notchbacklpg

Astro-maniak
Posty: 541
Rejestracja: 01 maja 2016, 21:00
Auto: Astra J
Silnik: B14NET LPG
Rocznik: 2016
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 12 razy

#59

Nieprzeczytany post autor: notchbacklpg »

Czy miał ktoś doczynienia z oponami Kleber Dynaxer? Byłem zmuszony do założenia takich na tył. Rozmiar 205/60 16. Pojechałem na majówkę i masakra. Przy prędkościach autostradowych nie da się na tym jeździć. Czułem jakby dupa uciekała na boki. Do 120 wszystko było ok.
W poprzdnim aucie miałem tak na Rainsportach 215/55/16.
[External Link Removed for Guests]

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#60

Nieprzeczytany post autor: qtom »

notchbacklpg pisze:QR_BBPOST Byłem zmuszony do założenia takich na tył
To może zobacz na przedniej osi. Jeśli zrywają przyczepność przy trochę gwałtowniejszym ruszaniu od razu w kosz wywal bo życie ważniejsze. Nie mam na myśli strzał ze sprzęgła i gaz do spodu tylko gwałtowniejsze ruszenie. U mnie to jest wyznacznik jeśli opona sie ślizga na sucho to na mokrym rów gwarantowany.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

ODPOWIEDZ