Rozmiar opon

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

Rozmiar opon

#21

Nieprzeczytany post autor: qtom »

soszo, nie ma teraz przy sobie ale kiedyś rozmowa była o ubezpieczeniu i tam masz dwie homologacje jedną moją temat krótki od 9 postu chyba są zdjęcia jko ciekawostkę podam ze z mocniejszym silnikiem ma w tym przypadku mniejszy wybór niż ja ze 140KM Leasing, ubezpieczenie, gwarancja, a zmiana felg
Ostatnio zmieniony 05 maja 2018, 9:52 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#22

Nieprzeczytany post autor: soszo »

qtom,

Dzięki za link. To w takim razie muszę... sam już nie wiem co muszę ani zimówki ani letnie nie mam w rozmiarze z nalepki :cry:
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#23

Nieprzeczytany post autor: qtom »

nie wiem ale chyba wszystkie auta są homologowane na 16 a punkt 52 dopuszcza odstępstwa no pytanie co w homologacji ten 52 mówi u ciebie. z drugiej strony jeśli nie będzie trupów lub SOP dawniej BOR to może nikt nie będzie weryfikował
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#24

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Nie mam homologacji do swojej AJ. Na nalepce mam 215/60R16, a mam założone 225/50R17. Wybieram się na Chorwację nie chciałbym żeby jakiś kasztan się czepił.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Ziolo

Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:44
Imię: Tomasz
Auto: Astra J LPG
Silnik: B14NET
Województwo: dolnośląskie

#25

Nieprzeczytany post autor: Ziolo »

soszo czytj od strony 342
[External Link Removed for Guests]

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#26

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Ziolo, Przeczytaj cały wątek. Co jest w instrukcji to ja wiem. Chodzi o to czy to samo jest w homologacji w tajemniczej pozycji 52 jak napisał qtom,
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#27

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Na ulicy nikt problemu nie zrobi gorzej gdy zrobi się kuku. Do niedawna miałem wszystko gdzieś teraz jak przeglądam media to tak naprawdę za kilka lat strach będzie cokolwiek zmodyfikować bo wszystko może świadczyć przeciwko tobie. Ale puki co nie jest tak strasznie

EDIT:
Re: RE: Rozmiar opon
soszo pisze:Ziolo, Przeczytaj cały wątek. Co jest w instrukcji to ja wiem. Chodzi o to czy to samo jest w homologacji w tajemniczej pozycji 52 jak napisał qtom,
Zadzwoń do ASO spytaj o naklejkę niech zamówią do twojego auta na 17 i będzie ok. Tak jak instrukcja mówi.
Będzie naklejka będzie zgodnie ze sztuką 17 mogą mieć chyba wszyscy gorzej z 18 -20 . Naklejkę pewnie po VIN dobiorą więc jeśli nie będzie to będą stękać że się nie da zresztą zawsze można zaktualizować zegary do większych kół ale to dotyczy zapewne dużego przeskoku
Ostatnio zmieniony 05 maja 2018, 20:30 przez Dido, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#28

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Naklejka to tylko naklejka. Chyba nie jest obowiązkowa i można ją usunąć. Bardziej interesuje mnie czy w homologacji dopuszczony jest taki rozmiar i w ogóle rozmiary z instrukcji. Za dzwonie dopytam
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

qtom

Astro-maniak
Posty: 1692
Rejestracja: 11 mar 2015, 10:17
Imię: tomek
Auto: Zafira C fl
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów
Pomocny: 18 razy

#29

Nieprzeczytany post autor: qtom »

Raczej do centrali bym zapytanie wysłał, w ASO to w większości ludzie z ulicy którzy żadnych szkoleń nie przechodzą. Albo w SKP tam powinni być bardziej kompetentni ludzie. Tylko pytanie musi być konkretnie jak się ma to do homologacji a nie do przepisów o ruchu drogowym. Bo to dwie różne bajki które mają wspólny wątek.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2018, 5:49 przez qtom, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja Asia zginęła w wypadku drogowym 09-10-2017 mam nadzieje ze godnie ją zastąpi Zafira C fl

Awatar użytkownika
shadeone

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 wrz 2018, 0:25
Imię: Marek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie

#30

Nieprzeczytany post autor: shadeone »

Sorry za odgrzewany temat. Udało mi się ogarnąć temat opon z ASO. Czekałem dobre 2 tygodnie na odpowiedź. Personaliów nie będę cytował (RODO) Homologacja nie ma nic wspólnego z dopuszczalnymi rozmiarami opon. W homologacji są jedynie podane opony, oraz zamienniki, które nie wpływają na podawane przez producenta parametry drogi hamowania, działania kontroli trakcji oraz spalania. To co jest podane w instrukcji to też tylko "zalecenia" producenta, który podaje jedynie opony niewpływające za bardzo na prędkościomierz oraz inne systemy. Dostałem tabelkę (do mojego VIN) - Astra J model 2011 1.6 115km opon i felg które mogę stosować nie obawiając się o własne życie:

ps ostatnia rubryka to stosowanie opon jako zimowe i dopuszczalność łańcuchów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2018, 22:23 przez shadeone, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ