Obniżone zawieszenie a rozmiar opon

Awatar użytkownika
Suprajs

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2015, 13:01
Auto: Astra H
Województwo: pomorskie

Obniżone zawieszenie a rozmiar opon

#1

Nieprzeczytany post autor: Suprajs »

Witam,
posiadam Opel Astra J hatchback 5d z silnikiem 1.6 (85kW) z 2010r. Według VIN jest obniżone sportowe zawieszenie i obecnie mam alufelgi 17" (oryginalne 10 ramienne 7J z tego co się orientuję). Kupiłem go na oponach 225/45/R17 i planuję zakup nowych opon letnich. Szukając po forum według specyfikacji producenta opony dla mojego silnika powinny być 215/50/R17 (chociaż nie ma tutaj mowy o fabrycznie obniżonym zawieszeniu) lub dla mocniejszych silników 225/50/R17, zresztą szerokość 225 dla felg 7J jest już maksymalna.
Moje pytanie brzmi, czy mogę bez problemu wsadzić opony 225/50/R17? Wysokość będzie trochę wyższa bo 50% szerokości a nie 45%. Normalnie przy mocniejszych silnikach widziałem że to nie robi problemu ale tutaj jest to obniżone zawieszenie i nie chciałbym dać ciała... a może zostawić tak jak jest z niższym profilem 225/45? Fabrycznie dla tego auta producent dał 18" (również wpisane w VIN) ale zmieniłem na 17", pytanie tylko jaka opona będzie najlepsza przy uwzględnieniu sportowego zawieszenia. Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
mirpo

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:06
Imię: Mirek
Auto: Astra J ST OPC line
Silnik: A20DTH
Województwo: mazowieckie
Pomocny: 1 raz

#2

Nieprzeczytany post autor: mirpo »

Tym obniżonym zawieszeniem to się za bardzo nie przejmuj :) a tak poza tym sportowe to ono jest tylko z nazwy ;)
Ja mam fabrycznie 234/45 R18 z zawieszeniem XJ2, więc zobacz poniżej jak to wychodzi z Twoimi planami. Pytanie jak wizualnie będzie wyglądał u Ciebie taki wysoki profil... Obrazek

Awatar użytkownika
Suprajs

Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2015, 13:01
Auto: Astra H
Województwo: pomorskie

#3

Nieprzeczytany post autor: Suprajs »

Wiem wiem, 'sportowa' to tylko z nazwy, zresztą nie ten silnik i reszta parametrów. :) Pytam tylko tak z ciekawości, też mam 'XJ2 LOWERED SPORTS CHASSIS' ale w takim wypadku zostanę chyba przy tym co mam czyli 225/45 r17.
A ktoś wie czy op-comem można zmienić ustawienia opon dla wyświetlania prędkości?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2018, 19:58 przez Suprajs, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ