Zimowy zestawik dla Astry J Kombi 2015

kobi55

Astro-maniak
Posty: 83
Rejestracja: 07 sie 2018, 16:01
Imię: Grzegorz
Auto: Astra J Sport Tourer
Silnik: B16DTL
Rocznik: 2015
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 7 razy
Pomocny: 1 raz
Kontakt:

Zimowy zestawik dla Astry J Kombi 2015

#1

Nieprzeczytany post autor: kobi55 »

Cześć,

Na początek witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na forum.

Z racji tego, że od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Astry J 2015 Kombi (1.6, 110KM) mam kilka pytań odnośnie kół :)
Uprzedzam, że jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o te tematy. Do tej pory mój stary gruchot miał tylko jeździć, o to autko planuje już zadbać ;) Przepraszam za to, że niektóre pytania będą idiotyczne.

Aktualnie auto stoi na 16'' stalowych felgach. Planuję je zostawić na zimę, a na kolejny letni sezon dokupić sobie 17'' ALU.

Co do stalowych:
1) Chce do nich dokupić kołpaki - czy mogę kupić dowolne 16'' czy mają one jakieś dodatkowe wymiary na które muszę zwrócić uwagę?
2) Czy opłaca się kupować na sezon zimowy felgi ALU czy nie jest to dobry pomysł (bo się niszczą albo coś)?
3) Prośba o polecenie jakiś opon zimowych, które są przez Was sprawdzone.

Co do aluminiowych (na lato):
1) Chciałbym kupić 17'' - czy będzie różnica w mierzonej prędkości auta, dystansie itd? Jeżeli tak to czy mogę to jakoś wyeliminować.
2) Czujnik ciśnienia w oponach - muszę dokupić kolejny komplet? Jaki to jest koszt?
3) Prośba o polecenie jakiś opon letnich, które są przez Was sprawdzone.

Pozdrawiam
Kobi55

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Co do stalowych

1) Jak kołpaki kupiłem ori vauxhal używane, bo miałem jakieś brzydkie chyba polskie, tzn dowolne ;)
2) Alu na zimę to nie problem, a czy się opłaca to już Twoja decyzja
3) Polecenie jakiś opon? Jednemu pasuje to drugiemu tamo. Zależy tez od budżetu. Odpowiedzi znajdziesz w tym wątku. Poczytaj

Co do aluminiowych

1) Rozmiar opon 17" dobierzesz zgodnie z instrukcją auta będzie git
2) Czujniki musisz kupić kolejny komplet. Koszt w zależności od jakości czy producenta. Doczytaj to już było
3) Patrz punkt 3 powyżej

Ja gdybym teraz kupował alu to 18" na lato, 17" zostawiłbym na zimę :D
Edit:
Wg mnie do tego auta 17" to minimum. Jak masz zamiar kupować dwa komplety opon to może warto rozważyć zakup opon całorocznych. Ponoć są coraz bardziej popularne.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2018, 11:10 przez soszo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

ODPOWIEDZ