Jakie felgi ?

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

Jakie felgi ?

#1

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

Na wiosnę bym chyba chciał kupić alufelgi do mojej jotki. Pod uwagę biorę tylko i wyłącznie 4 poniższe modele w rozmiarze 16'. Jakie wg Was najlepiej pasują ? Mam swój typ ale na razie przemilczę go. Kolor samochodu to darkmoon.

Felga 1
[External Link Removed for Guests]

Felga 2
[External Link Removed for Guests]

Felga 3
[External Link Removed for Guests]

Felga 4
[External Link Removed for Guests]

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 343
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#2

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Jak dla mnie to Felga 2.

Orientujesz się może jak jest ze śrubami do felg aluminiowych innych niż oryginalne? Fabrycznie mam stalówki i zastanawiam się czy dokupione felgi aluminiowe (jestem zdecydowany na Rial Milano) będą wymagać dodatkowych śrub.

Awatar użytkownika
Dickies

Astro-maniak
Posty: 796
Rejestracja: 08 paź 2015, 20:53
Auto: Inne
Silnik: 2.0/2.2
Województwo: zachodniopomorskie
Pomocny: 1 raz

#3

Nieprzeczytany post autor: Dickies »

16" są zwyczajnie zbyt małe optycznie do tego na nich Astra jakaś niestabilna....
Kiedyś Astra H 1.6 16v XER 2009' technical grey

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#4

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

Dickies, na temat rozmiaru nie dyskutujemy, 16 i koniec.

EDIT:
Sagan07 pisze:QR_BBPOST Jak dla mnie to Felga 2.

Orientujesz się może jak jest ze śrubami do felg aluminiowych innych niż oryginalne? Fabrycznie mam stalówki i zastanawiam się czy dokupione felgi aluminiowe (jestem zdecydowany na Rial Milano) będą wymagać dodatkowych śrub.
nie wiem, w poprzednim seacie na jedne śruby kręciłem letnie gumy na alusach a zimowe na stalówkach.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#5

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Zgadzam się z Dickies, po za tym na zdjęciach to nie są 16" . Gwidonn, kupowałeś opony całoroczne, trzeba było od razu strzelić minimum 17". Wzory? Żaden z tych widać mam inny gust. Ale jeśli już miałbym wybierać to 1 albo 4 ;)

Przepraszam za dyskusję o rozmiarze ale miałem alu 17 lato i 16 stal zima. Na 16 na prawdę wyglądała gorzej.
Nowe opony kupione to klamka z rozmiarem już zapadła. Przemyśl disign felg. Te zaproponowane przez Ciebie do oceny to wzory z przed dekady albo i lepiej
Sagan07 pisze:QR_BBPOST Orientujesz się może jak jest ze śrubami do felg aluminiowych innych niż oryginalne?
W dieslu miałem te same nakrętki. Chyba w benzynie też nie trzeba zmieniać. Jest już o tym na forum napisane.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2018, 11:55 przez soszo, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Sagan07

Astro-maniak
Posty: 343
Rejestracja: 19 mar 2018, 21:46
Imię: Kuba
Auto: Opel Astra IV Sedan 1.4 Turbo
Silnik: B14NET
Rocznik: 2017
Województwo: mazowieckie
Wdzięczny: 1 raz
Pomocny: 12 razy

#6

Nieprzeczytany post autor: Sagan07 »

Czytałem ten wątek ale tam jest kwestia przejścia z oryginalnych stalówek na oryginalne aluminiowe. Zastanowiło mnie to, czy w momencie montowania felg nieoryginalnych coś się zmienia. Teoretycznie jak się kupuje nowe felgi to wszystkie śruby i inne akcesoria potrzebne do montażu powinny być w zestawie, ale i tak wolę wiedzieć wszystko wcześniej :)

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#7

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Sagan07, To już musisz dopytać u sprzedawcy felg. Choć na logikę jak kupisz felgi dedykowane do AJ to powinno być tak samo jak przy ori ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Gwidonn

Astro-maniak
Posty: 163
Rejestracja: 10 sie 2018, 21:12
Imię: Gwidon
Auto: Astra J Sedan, Ford KA mk2
Silnik: B16XER
Rocznik: 2018
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 5 razy

#8

Nieprzeczytany post autor: Gwidonn »

soszo pisze:QR_BBPOST Zgadzam się z Dickies, po za tym na zdjęciach to nie są 16" . Gwidonn, kupowałeś opony całoroczne, trzeba było od razu strzelić minimum 17". Wzory? Żaden z tych widać mam inny gust. Ale jeśli już miałbym wybierać to 1 albo 4 ;)

Przepraszam za dyskusję o rozmiarze ale miałem alu 17 lato i 16 stal zima. Na 16 na prawdę wyglądała gorzej.
Sagan07 pisze:QR_BBPOST Orientujesz się może jak jest ze śrubami do felg aluminiowych innych niż oryginalne?
W dieslu miałem te same nakrętki. Chyba w benzynie też nie trzeba zmieniać. Jest już o tym na forum napisane.
jeśli nie 16 na zdjęciu to jakie wg ciebie ? Tak pokazuje konfigurator

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#9

Nieprzeczytany post autor: soszo »

To foto szopa, trudno jednoznacznie określić. Wg mnie tak wyglądało by auto na 17-18 i z obniżonym zawieszeniem. Mała szczelina miedzy oponą, a błotnikiem. W realu będzie dużo większa. Profil opony też będzie wyższy na 16.

To moja była na 17" z oponą 225/50
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
shadeone

Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 wrz 2018, 0:25
Imię: Marek
Auto: Astra J
Silnik: A16XER
Województwo: kujawsko-pomorskie

#10

Nieprzeczytany post autor: shadeone »

Na moje na zdjęciu (to nad moim postem) to 215/60 R16 bynajmniej moja Astra tak wygląda. Osobiście uważam, że 17 to optimum na oponie 215/50, jak chcesz oszczędzić to 225/45 ale już tak dobrze to nie wygląda, takie opony lepiej wyglądają na 18". Co do Twojego pytanie dla mnie 2 albo 4 z naciskiem na 4, gdyż do 2 za wysoki profil.
Ostatnio zmieniony 05 paź 2018, 21:26 przez shadeone, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ