Opony 225/50 r17 98v

Usunięty użytkownik 861235

Re: Opony 225/50 r17 98v

#11

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 861235 »

Nie prawda bo Dębica Navigator 2 zmienił bieżnik bez zmiany nazwy modelu i od jakiegoś czasu są to opony kierunkowe...
To jest bardzo istotna zmiana.

Dwie sztuki prawie nowe do F-ki wyrwałem na stacji demontażu pojazdów i dwie nowe kupiłem i te dwie nowe miały już kierunkowy bieżnik a nie symetryczny jak jeszcze 2 lata temu.

Dodano po 5 minutach 31 sekundach:
A może chodzi mi tylko o to że nie można tak ciągle się powoływać na test z 2013 roku.

Zapodaj jakiś test z ostatnich 2 lat, kapcie są wciąż w sprzedaży.

Naczy Ja odbijam, no nie ma się co spierać o opony jakieś.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: soszo »

Kolega daxxx nie pyta czy to są dobre opony w testach czy nie. Nie zastanawia się czy kupić czy nie, on już je ma. Przedstawianie tu wyników testów z któregokolwiek roku jest raczej bezcelowe. Po za tym to jest opona klasy budżetowej, więc o dwie klasy niżej od premium i chyba każdy kupujący opony kormoran jest tego świadomy.
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Usunięty użytkownik 830064

#13

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

Ale raczej nie jest świadomy, że kupuje gorsze niż chińskie.

Awatar użytkownika
daxxx

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2019, 17:53
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: BC11
Rocznik: 2011
Województwo: lubuskie

#14

Nieprzeczytany post autor: daxxx »

Zaznaczę tylko, że mam je nie z własnego wyboru teoretycznie obecne zimy to z tydzień dwa śniegu i mrozów,ale po tym jak dopiero co kupi się autko ciężko myśleć by kupować nowe (nawet 2) opony, dlatego ten temat tak męczę, gdyby nie finanse to nawet bym nie dyskutował i kupił 4 sztuki.
Podzwoniłem po kilku wulkanizacjach "można jeździć" , "lepiej wymienić" , " opony z uszkodzeniem bocznym się nie klei" ....
Puki co zostawię jak jest będę obserwował i dam na tył, ale jeśli ktoś miałby taką na sprzedaż proszę o info
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 18:35 przez daxxx, łącznie zmieniany 1 raz.

Usunięty użytkownik 830064

#15

Nieprzeczytany post autor: Usunięty użytkownik 830064 »

daxxx pisze:
25 lis 2019, 16:56
a po tym jak dopiero co kupi się autko ciężko myśleć o tym by kupować nowe (nawet 2) opon,
A dlaczego? To kupiłeś auto, na które cię nie stać? Niczego się nie kupuje tak, żeby zostać bez pieniędzy, a już na bank nie używane auto, na które zawsze trzeba coś wydać. Na to z awatara wydałem po zakupie jeszcze pól ceny zakupu, w tym komplet nowych, dobrych opon.

Auto to nie jest artykuł pierwszej potrzeby, więc ostatniego grosza na nie się nie wydaje. To nierozsądne.

soszo

Astro-maniak
Posty: 818
Rejestracja: 21 mar 2017, 17:08
Imię: Tomek
Auto: ix 20
Silnik: 1.6 Pb
Województwo: łódzkie
Pomocny: 3 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: soszo »

weuek pisze:
25 lis 2019, 17:20

A dlaczego? To kupiłeś auto, na które cię nie stać?
Do miał taki kaprys, spodobało się itp itd. Nie każdy musi być tak rozsądny jak Ty .

Nie o tym jest temat wątku. Kazanie można napisać i wysłać np na PW jak już masz taką potrzebę ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.

Awatar użytkownika
daxxx

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2019, 17:53
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: BC11
Rocznik: 2011
Województwo: lubuskie

#17

Nieprzeczytany post autor: daxxx »

Nie będę wdawał się w dyskusje czy lepiej jest kupić micrę i władować po zakupie drugie tyle czy kupić sprawne auto i martwić się tylko tym że opona jest klejona.

Jeśli ktoś posiada taką oponę proszę o info.

Harun

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2019, 19:40
Auto: Hyundai i20
Rocznik: 2019
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: Harun »

daxxx pisze:
25 lis 2019, 18:42
Nie będę wdawał się w dyskusje czy lepiej jest kupić micrę i władować po zakupie drugie tyle czy kupić sprawne auto i martwić się tylko tym że opona jest klejona
A to nie można kupić sprawnej micry i nie martwić się brakiem funduszy na 2 opony?

Awatar użytkownika
daxxx

Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 16 paź 2019, 17:53
Imię: Dawid
Auto: Astra J
Silnik: BC11
Rocznik: 2011
Województwo: lubuskie

#19

Nieprzeczytany post autor: daxxx »

Zawsze można wykupić sobie kurs czytania ze zrozumieniem ...
" Na to z awatara wydałem po zakupie jeszcze pól ceny zakupu, "

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
Albo kupić auto z malutkim przebiegiem i "wyjącą" skrzynią... prawda Harun ?
Turek na granicy nic nie wspomniał ? czy świadomie kupiłeś taką Astrę bo TANIO było ?

Harun

Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 23 sty 2019, 19:40
Auto: Hyundai i20
Rocznik: 2019
Województwo: dolnośląskie
Wdzięczny: 2 razy
Pomocny: 2 razy

#20

Nieprzeczytany post autor: Harun »

Strzelasz ślepakami, bo akurat mam auto z polskiego salonu, ale oceniam za to trud prześledzenia mojej skromnej aktywności na tym forum, żeby mi dogryźć, chociaż to istna komedia.😀

Tak swoją drogą, nie dalej jak miesiąc temu zdarzyło mi się przebić oponę letnią. Uniroyal, chyba z 2017 roku, już nawet nie pamiętam. Udało się ją załatać (wbił się wkręt). Niby można jeździć. Mimo to zamierzam wyrzucić dwie sztuki tych 2-letnich opon (w międzyczasie zmieniłem na zimówki). Nie będę jeździł na takim czymś, bo zbyt szanuję swoje zdrowie i życie. Kupię dwie nowe sztuki. Ty za to możesz jeździć na cerowanych jak stare skarpety Kormoranach. Każdy ma swoją filozofię.

Teraz już zupełnie bez złośliwości. Moja dobra rada: zamiast kombinować, kup dwie opony. Za 600-700 złotych kupisz dwie nówki w tym rozmiarze. Święty spokój bezcenny. Bezpieczeństwo jest warte każdych pieniędzy. Serio.

ODPOWIEDZ