Felgi 17" nowe opony i dziwne wibracje

Awatar użytkownika
luckyboy

Astro-maniak
Posty: 893
Rejestracja: 12 paź 2008, 21:26
Imię: Łukasz
Auto: Opel Astra H 1.7 CDTI Edition
Silnik: Z17DTH
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń
Pomocny: 15 razy

Re: Felgi 17" nowe opony i dziwne wibracje

#11

Nieprzeczytany post autor: luckyboy »

Luzu maglu nie masz??

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5083
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 305 razy

#12

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Jazda samochodem ma sprawiać przyjemność. Chyba to przejście (w Twoim przypadku) z 16-ek na 17-ki nie było dobrym pomysłem. Albo opony albo felgi, coś jest ,,zdupione", nie ma innej opcji. Zapytaj wulkanizatora: czy ma chociaż dwie używane jednakowe opony o tym rozmiarze ? Jak ma to niech je założy, wyważy i jadź na próbę. Jeżeli bicie, drgania ustąpią to sprawa jasna - wadliwe opony, jeżeli nie to felgi -Schrottplaz. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Slabek

Przyjaciel forum
Posty: 639
Rejestracja: 03 gru 2019, 1:53
Imię: Sławek
Auto: Škoda Superb 3v5 L&K
Silnik: DFCA20
Rocznik: 2016
Województwo: Zagranica - UE
Lokalizacja: Wodzisław Śląski/Berlin
Wdzięczny: 53 razy
Pomocny: 38 razy
Kontakt:

#13

Nieprzeczytany post autor: Slabek »

Jest jeszcze jedna opcja drgań, mianowicie skorodowane piasty, przyglnia felka-piasta, nie zawsze to czyszczą a 1mm odskoku od normy zrobi swoje. Polecam sprawdzić i wyczyścić druciakiem, najlepiej na wiertarce. Może pomóc :)
Moje byłe:
Škoda Octavia 1u2 liftback 1.6mpi 55kW :twisted: 02.2013-02.2018
Astra J HB Sport 1.4T 103kW 2010 02.2018-01.2021
Teraz:
Škoda Superb 3v5 2.0TDI 140kW DSG 4x4 L&K 01.2021 - ...

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#14

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Slabek pisze:
22 paź 2020, 8:06
Jest jeszcze jedna opcja drgań, mianowicie skorodowane piasty, przyglnia felka-piasta, nie zawsze to czyszczą a 1mm odskoku od normy zrobi swoje. Polecam sprawdzić i wyczyścić druciakiem, najlepiej na wiertarce. Może pomóc :)
Moim ostatnim trafem są tarcze bo mają najechane 90 tys i raz juz były przetaczane. W sierpniu profilaktycznie ściągłem je i przeczyściłem cały uklad hamulcowy wraz z wyczyszczeniem piasty. Na szklifierce stołowej zjechałem rant tarczy, wszystko złożyłem do kupy ( of course bez smaru piasta -tarcza) i tak jak mówie na 16 auto jest jak przyklejone zero wibracji. Jechalem na morze utrzymując chyba 300 km 150/h i ani drgnięcia.

W sobotę wracam do pierwszego gumiarza - sprawdzamy jeszcze raz wywazenie oraz zmianę kół. Niestety nie posiada on czujnika zegarowego do pomierzenia tarcz. Ale profilatycznie i tak je wymienię na wiosnę.

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#15

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Okej jestem juz po ekspertyzie. Wszystkie 4 kola mają bicie gora dol. Poprostu robią takie jajo. Maszyna byla zakręcona tylko ręką i juz to bylo widac a co dopiero przy 100 na godzinę. Sprawdzilem tez 16 ktora rzekomo uderzylem w kraweznik to szla prosto jak po sznurku. Sama felga miala 5gram i tylko z jednej strony. Wracajac do 17 to nie mam pewnosci czy to felgi czy opony. Ale skoro felgi byly w renowacji to mam nadzieje ze gosciu je sprawdzil (zreszta placilem tez za prostowanie).

Opony to nowy model Nokian Snowproof P dot 2020 made in russia. Przestrzegam przed wyrobami tej firmy bo chociaz wiedziałem o jakości tej fabryki to nie dalem sie zwieść zabobonom i teraz mam. Te opinie w internecie też znikąd się nie biorą.

Czy ktoś przerabiał reklamację opon. Domyslam się że bedą zwalać winę na samochod, felgi i wszystko inne.

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5083
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 305 razy

#16

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Może to Tobie się przyda: [External Link Removed for Guests] , i to też: [External Link Removed for Guests] . Pozdrawiam.

gregorbs

Astro-maniak
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2015, 19:45
Auto: Astra J
Silnik: A14NET
Województwo: śląskie
Wdzięczny: 12 razy
Pomocny: 5 razy

#17

Nieprzeczytany post autor: gregorbs »

Dzięki. Muszę jeszcze podjąc decyzję co teraz zrobic. W przypadku odeslania kompletu muszę jakoś jeździć. Znowu zakladac 16 i placic za to. Poza tym zakladalem opony w 3 warsztatach a tylko z jednego mam rachunek (na szczescie z tego z hunterem).

Awatar użytkownika
heinrich12

Astro-maniak
Posty: 5083
Rejestracja: 08 maja 2020, 22:59
Imię: Henryk
Auto: Astra H
Silnik: Z 14XeP
Rocznik: 2009
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Wdzięczny: 191 razy
Pomocny: 305 razy

#18

Nieprzeczytany post autor: heinrich12 »

Zbyt wielu opcji do wyboru nie masz. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ